FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Kredyt Samochodowy w VeloBank

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Ozonowanie - jakie urządzenie
  • Cześć,
    czy ktoś z Forumowiczów ozonuje samemu klimatyzację i mógłby się podzielić doświadczeniami oraz informacją jakiego urządzenia używa?
    Pozdrawiam
    Hagi
    Rapid SB | 1.0tsi 95KM | MY2019 | Active | Blue Race | Śląsk
  • Kolega chce zrobic takie urzadzenie. U chinczyka kupuje wytwornice ozonu jakis wiatrak do tego i ma dzialac:)
    Skoda Rapid SB, 1.0 110KM MY18 Style, Czerwony, Katowice
  • Kupiłem taki domowy i świetnie zabija zapachy w aucie, pamiętaj odpal furę nastaw klimę na maksa obieg zamknięty wentylator na maks , czas 20 min.
    Rapid SB 1,2 TSI CBZB 77kW (105KM) |Ambition Max MY 2014, 142000 Km. Wejherowo
  • Kupiłem taki 
    https://s.click.aliexpress.com/e/cWm7IpbK daje radę w busach, w osobowych 20 minut i masakra, aż się bałem że plastiki wypłowieja :) takie na allegro to przy tym zabawki.
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • Czy poza tym trzeba jeszcze czyścić jakos klimatyzację?
    Skoda Rapid SB, 1.0 110KM MY18 Style, Czerwony, Katowice
  • Ja regularnie co 15 tys km wymieniasz filtr kabinowy to nie, jak zadziej po ok 40 tys km pojawi się na chłodnicze klimy warstewka ciemnego brudu na którym szybko rozwijają się w mokrym srodowisku wszelkie bakterie. Ozonem je usuwasz ale pożywka zostaje. Wtedy tylko ciśnieniowe mycie Tunapem w ASO.
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • @PinkFloyd - jeżeli to urządzenie ma faktycznie 20g/h to nieźle. Raczej będę szukał czegoś w PL, w okolicach 7g/h (ze względu na cenę), tylko nie wiem, czy taka wydajność będzie wystarczająca (i nie wymagała uruchamiania urządzenia na np. godzinę)
    Rapid SB | 1.0tsi 95KM | MY2019 | Active | Blue Race | Śląsk
  • Przy ozonowaniu włączasz klimatyzacje czy wystarczy sam nawiew?
    Skoda Rapid SB, 1.0 110KM MY18 Style, Czerwony, Katowice
  • Zakładając że chciałbym ozonować profilaktycznie powiedzmy co 6 miesięcy, a nie chciałbym zmieniać filtra (ten co roku), to czy filtr wyjmować (jest oryginalny) na czas ozonowania? Czy nie ma ryzyka, że przy wyjmowaniu i ponownym montażu filtr się uszkodzi?
    PS Skąd system wentylacji zaciąga powietrze przy obiegu wewnętrznym?
    Rapid SB | 1.0tsi 95KM | MY2019 | Active | Blue Race | Śląsk
  • Co 6 miesiecy to filtr kabinowy trzeba zmieniać. Tak czytałem.
    Skoda Rapid SB, 1.0 110KM MY18 Style, Czerwony, Katowice
  • Wystarczy co roku.
    Ryzyko jest, ale jak będziesz działał ostrożnie, to nie uszkodzisz.
    Pozdrawiam - Paweł
    Był: Rapid LB | 1.6TDI 115KM CXMA | MY16 | Style Max | Szary Quartz Metalizowany | 90k km | Szczecin | Chip: 148KM/323Nm
    Jest: Tiguan eHybrid 245KM | Elegance | Wilcza jagoda
  • Trochę bez sensu, skoro chcesz ozonować co pół roku to znaczy, że chcesz dbać o zdrowie to dlaczego nie wymienić przy okazji filtra? 
    Hyundai I30 1.4
    Mitsubishi Pajero Sport 2.5TD
  • Zakładam, że po 6 miesiącach będzie jeszcze na tyle czysty, ze nie będzie konieczności wymiany.
    Rapid SB | 1.0tsi 95KM | MY2019 | Active | Blue Race | Śląsk

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?