FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Tłumik - zardzewiały
  • Rudej z imprezy nie wygonisz, u mnie to samo :) gorzej, że zawisłem na krawężniku i zajrzałem pod spód, a tam rdza na rdzy. Niedługo będę na kanale to trzeba będzie czyścić i zabezpieczyć, samemu najlepiej bo robisz dla siebie.
    Rapid SB | 1.2 TSI 110KM| MY16 | Style Max| Biel Candy| 30000km 7,3 l/100km| Gdynia
  • Przy wymianie oleju postanowiłem pooglądać Rapida od spodu.
    Zaskoczeniem był stan tłumików końcowego i środkowego, oraz łączeń. Samochód ma 5,5 roku, więc niby sporo, ale spodziewałem się mniejszych dziur. Widoczne dziury to tylko powłoka zewnętrzna, ale przed zimą będę musiał wymienić bo może nie wytrzymać. Mam nadzieję,  że nie rozsypie się w weekend majowy w trasie do Chorwacji.
    Przy okazji dowiedziałem się, że mam dolną osłonę silnika. Nigdy nie zaglądałem pod spód :) Korozja jest  wwielu miejscach, np lewa oś całkowicie zrzuciła czarną farbę. Prawa ładnie pokryta.
    1.jpg
    3968 x 2976 - 2M
    2.jpg
    3968 x 2976 - 1M
    3.jpg
    3968 x 2976 - 1M
    4.jpg
    3968 x 2976 - 1M
    5.jpg
    3968 x 2976 - 1M
    Rapid LB|1,2 85 KM| MY14| Ambition| Blue Denim| 105000 km| Kraków
  • Mój wyglądał tak jak post wyżej u "amiskiew" po 5 latach.Teraz samochód ma 7 i jeszcze na razie jest sprawny ale przy takiej próchnicy to nie wiadomo kiedy szlag go trafi.
    Najgorsze jest to , że w sklepach typu intercars, interteam, iparts do kupienia jest tłumik środkowy natomiast nie ma końcowego. Ja z mojego odczytałem kod 6RA253611C i tłumika o takim kodzie nigdzie nie ma. Polmoostrów ma w swoim katalogu od niedawna tłumik końcowy o kodzie 6RA 253609J. Wygląda podobnie ale czy to jest to samo? Na tłumiku jest napisane made in Poland. Ciekawy jestem która fabryka produkuje dla VW.
    A może ktoś już wymieniał i wie coś więcej w temacie.
    Rapid LB | 1.2 MPI 75KM | MY13 | Active | Błękit Pacific| 98000km | Warszawa
  • Ja też już mam w opłakanym stanie tłumik w my 16. I przy wymianie jadę do lokalnego tłumikarza żeby dobrać i dorobić puchę.
    Rapid SB | 1.2 CJZD 110 KM | MY16/7.10.2015 | 81000 km | Małopolska zachodnia, Ziemia Chrzanowska
  • Tylny tłumik dla Rapida ma oznaczenie:
    - dla silnika 1.2TSI 63kW/77kW(CBZA, CBZB), wersja Liftback
    6RA 253 609 AJ
    6RA 253 609 J

    - dla silnika 1.2TSI 66kW/81kW (CJZC, CJZD), 1.4TSI 90kW (CAXA), wersja Spaceback
    6RA 253 609 F
    6RA 253 609 AB

    -dla silnika 1.2HTP 55kW(CGPC), wersja Liftback
    6RA 253 609 AG
    6RA 253 609 H

    Każdy tłumik na dwie warstwy - zewnętrzną i wewnętrzną. Sugerujemy się tą widoczną, która nie ma wpływu na pracę układu wydechowego.
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Czy różnią się czymś, czy są po prostu takie same? Czy ta litera na końcu ma jakieś znaczenie?
    Rapid LB | 1.2 MPI 75KM | MY13 | Active | Błękit Pacific| 98000km | Warszawa
  • Może się komuś przyda.
    Do wersji liftback 1.2.mpi 75 KM CGPC:
    -końcowy ma numer 6RA253609H kupić można tylko w ASO za 590 zł albo na  czeskich stronach w podobnej cenie albo drożej
    -przedni ma numer 6R0253091 w ASO 2350 zł(nie pomyłka) ale są zamienniki np.Bosal 281-483 za 400 zł albo polski Asmet ASM.03.110 za 300zł
    Do tego można dokupić rurę pośrednią 6RA253201 za 200 zł.
    Jeżeli się ma komplet to montaż trwa kilkanaście minut bo nie trzeba wymierzać i ciąć rury ponieważ wszystko skręcamy na opaskach .
    Rapid LB | 1.2 MPI 75KM | MY13 | Active | Błękit Pacific| 98000km | Warszawa
  • Po piątkowym przeglądzie (bezproblemowo z sugestią pomyślenia o tylnych amortyzatorach) stwierdziłem, że u mnie wydech wygląda jak u poprzedników. Auto z 2017r. i wylatane prawie 16kkm. Dziur nie ma. No i zdziwko totalne: mój układ wydechowy jest JEDNOCZĘŚCIOWY ????. To znaczy, że od końca do katalizatora jest w jednym kawałku ????. Grzebiąc w necie oczywiście znalazłem taką wersję ale i oba tłumiki oddzielnie.
    Teraz pytanie czy ktoś wymieniał tłumik końcowy rozcinając między oboma rurę i jak z pasowaniem nowego?
    Z góry dziękuję za odpowiedź.
    Rapid 1.2 LB 90KM z LPG MY 2017 Ambition Biały 131000km Bełchatów

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?