FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Wymiana uszczelki pod głowicą
  • Witam,
    czeka mnie wymiana uszczelki pod głowicą i mam prośbę o udostepnienie "manuala" - chodzi mi przede wszystkim o momenty dokręcania ale również inne porady by się przydały. Jakby ktoś miał to bedę wdzięczny za udostępnienie na forum.
    Rapid LB | 1.2 MPI + lpg 75 KM cgpc | MY 2015 | Ambition MAX | biały | 333 000 km | mazowieckie
  • Zapytam przy okazji, jakie masz objawy ?
    RAPID SB / 1,2 MPI 55kW CGPC / MY13 / AMBITION / SREBRNY / 82 000km / Kielce /Spalanie - Motostat.pl
  • Silniki 1.2 MPI były robione w kilku wersjach. Możesz podać jaki typ silnika masz w swoim R? Chodzi o 3 (lub 4) cyfrowy kod silnika. 
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Kod silnika to cgpc. Dzięki. Jacek
    Rapid LB | 1.2 MPI + lpg 75 KM cgpc | MY 2015 | Ambition MAX | biały | 333 000 km | mazowieckie
  • W Rapidzie były montowane tylko i wyłącznie CGPC
    RAPID SB / 1,2 MPI 55kW CGPC / MY13 / AMBITION / SREBRNY / 82 000km / Kielce /Spalanie - Motostat.pl
  • Co do objawów to wywala mi płyn chłodniczy. Jest przemuch - jest zawartość CO2 w płynie chłodniczym. 
  • Myślę że ten film ci troche pomoże.
    https://m.youtube.com/watch?v=vIep5JgiEoY
    Ten silnik to poprzednik cgpc , ale prawie to samo.

Przy okzaji zapytam ,czy wymieniales u siebie kiedys lancuch rozrzadu ?
  • Nie wymieniałem. Dopiero teraz chce wymienić i tylko dlatego, że będę musiał go zdjąć i tak i tak.
  • Szok!
    270kkm na jednym rozrzadzie?
    Nie rzegocze ci czasem przy odpalaniu?
    Zrob koniecznie zdjecie rozrzadu po zdjęciu pokrywy.
  • trochę grzechocze ale nie za każdym razem. Chcę jeszcze do wiosny pojeździć i wtedy wymienię.
  • jajaceek pooglądaj sobie to zareagujesz szybciej na grzechotanie https://www.youtube.com/watch?v=vIep5JgiEoY.
    masz mocne nerwy:).
    Rapid SB 1,2 TSI CBZB 77kW (105KM) |Ambition Max MY 2014, 142000 Km. Wejherowo
  • RAPID SB / 1,2 MPI 55kW CGPC / MY13 / AMBITION / SREBRNY / 82 000km / Kielce /Spalanie - Motostat.pl
  • jajaceek a czy możesz powiedzieć czy płyn wywalało przez zbiorniczek górą czy po prostu go ubywało. Czy wymieniłeś uszczelkę ? Jeżeli tak to ile to kosztowało i jaki jest przy okazji zakres części do wymiany?
    Rapid LB | 1.2 MPI 75KM | MY13 | Active | Błękit Pacific| 98000km | Warszawa
  • Więc jestem w trakcie wymiany uszczelki. Mam nadzieję, że jutro skończę. Zabrakło mi czasu na założenie pokrywy łańcucha, miski olejowej itd. Łańcuchy mam już pozakładane.

Wracając do pytań:
    1. przeważnie po wyłączeniu silnika płyn wywalało przez zbiorniczek, górą, nie przez zakrętkę a przez taki mały otwór po lewej stronie. Temperatura silnika była zawsze w normie. Pojechałem do warsztatu i zrobili test na obecność CO2 i test był pozytywny tj. co2 było w płynie.
    2. koszty tej imprezy:
    - komplet uszczelek - ok 500zł
    - łańcuch - ok 500 zł
    - śruby do głowicy - ok 100 zł
    - silikon termiczny - 30 zł
    - obróbka głowicy - 450 zł
    - do tego olej, filtry, świece, jeszcze rolka napinacza, płyn chłodniczy
    - kupiłem jeszcze klucz dynamometryczny i kątowy.

Takie spostrzeżenia:
    łańcuch nie był wyciągnięty (chodzi mi o długość łańcucha) natomiast prowadnice miały wycięte rowki od łańcucha na głębokość ok 1 mm.

teraz mam przebieg jakieś 292000 km

• Przy takim przebiegu to nie szkoda wydatku i nie ma się czemu dziwić. Swoje przejechał i dalej będzie jeździć.
    Rapid LB | 1.2 MPI 75KM | MY13 | Active | Błękit Pacific| 98000km | Warszawa
  • Jajaceek, to pierwsza wymiana łańcucha rozrządu  od nowości?
    Nie terkotal ci wczesniej przy zapaleniu na zimnym lub gorącym silniku ?
    Zwróciłes uwagę  jak bardzo był wysunięty napinacz rozrządu?
    U siebie w 1,2 mpi planuje wymienić samodzielnie rozrząd , przejechanie od nowości 82 000 km i czasem terkota łańcuch przy odpaleniu na ciepło po 10-15 minutach postoju.
    Po takim przebiegu  silnik bierze Ci coś  oleju ?

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Dzięki Tobie forum będzie funkcjonowało nadal!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen

ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?
https://www.compero.pl