FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Kredyt Samochodowy w VeloBank

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Wymiana uszczelki pod głowicą
  • Witam,
    czeka mnie wymiana uszczelki pod głowicą i mam prośbę o udostepnienie "manuala" - chodzi mi przede wszystkim o momenty dokręcania ale również inne porady by się przydały. Jakby ktoś miał to bedę wdzięczny za udostępnienie na forum.
    Rapid LB | 1.2 MPI + lpg 75 KM cgpc | MY 2015 | Ambition MAX | biały | 333 000 km | mazowieckie
  • Zapytam przy okazji, jakie masz objawy ?
    RAPID SB / 1,2 MPI 55kW CGPC / MY13 / AMBITION / SREBRNY / 104 000km / Kielce /Spalanie - Motostat.pl
  • Silniki 1.2 MPI były robione w kilku wersjach. Możesz podać jaki typ silnika masz w swoim R? Chodzi o 3 (lub 4) cyfrowy kod silnika. 
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Kod silnika to cgpc. Dzięki. Jacek
    Rapid LB | 1.2 MPI + lpg 75 KM cgpc | MY 2015 | Ambition MAX | biały | 333 000 km | mazowieckie
  • W Rapidzie były montowane tylko i wyłącznie CGPC
    RAPID SB / 1,2 MPI 55kW CGPC / MY13 / AMBITION / SREBRNY / 104 000km / Kielce /Spalanie - Motostat.pl
  • Co do objawów to wywala mi płyn chłodniczy. Jest przemuch - jest zawartość CO2 w płynie chłodniczym. 
    Rapid LB | 1.2 MPI + lpg 75 KM cgpc | MY 2015 | Ambition MAX | biały | 333 000 km | mazowieckie
  • Myślę że ten film ci troche pomoże.
    https://m.youtube.com/watch?v=vIep5JgiEoY
    Ten silnik to poprzednik cgpc , ale prawie to samo.

    Przy okzaji zapytam ,czy wymieniales u siebie kiedys lancuch rozrzadu ?
    RAPID SB / 1,2 MPI 55kW CGPC / MY13 / AMBITION / SREBRNY / 104 000km / Kielce /Spalanie - Motostat.pl
  • Nie wymieniałem. Dopiero teraz chce wymienić i tylko dlatego, że będę musiał go zdjąć i tak i tak.
    Rapid LB | 1.2 MPI + lpg 75 KM cgpc | MY 2015 | Ambition MAX | biały | 333 000 km | mazowieckie
  • Szok!
    270kkm na jednym rozrzadzie?
    Nie rzegocze ci czasem przy odpalaniu?
    Zrob koniecznie zdjecie rozrzadu po zdjęciu pokrywy.
    RAPID SB / 1,2 MPI 55kW CGPC / MY13 / AMBITION / SREBRNY / 104 000km / Kielce /Spalanie - Motostat.pl
  • trochę grzechocze ale nie za każdym razem. Chcę jeszcze do wiosny pojeździć i wtedy wymienię.
    Rapid LB | 1.2 MPI + lpg 75 KM cgpc | MY 2015 | Ambition MAX | biały | 333 000 km | mazowieckie
  • jajaceek pooglądaj sobie to zareagujesz szybciej na grzechotanie https://www.youtube.com/watch?v=vIep5JgiEoY.
    masz mocne nerwy:).
    Rapid SB 1,2 TSI CBZB 77kW (105KM) |Ambition Max MY 2014, 142000 Km. Wejherowo
  • RAPID SB / 1,2 MPI 55kW CGPC / MY13 / AMBITION / SREBRNY / 104 000km / Kielce /Spalanie - Motostat.pl
  • jajaceek a czy możesz powiedzieć czy płyn wywalało przez zbiorniczek górą czy po prostu go ubywało. Czy wymieniłeś uszczelkę ? Jeżeli tak to ile to kosztowało i jaki jest przy okazji zakres części do wymiany?
    Rapid LB | 1.2 MPI 75KM | MY13 | Active | Błękit Pacific| 98000km | Warszawa
  • Więc jestem w trakcie wymiany uszczelki. Mam nadzieję, że jutro skończę. Zabrakło mi czasu na założenie pokrywy łańcucha, miski olejowej itd. Łańcuchy mam już pozakładane.

    Wracając do pytań:
    1. przeważnie po wyłączeniu silnika płyn wywalało przez zbiorniczek, górą, nie przez zakrętkę a przez taki mały otwór po lewej stronie. Temperatura silnika była zawsze w normie. Pojechałem do warsztatu i zrobili test na obecność CO2 i test był pozytywny tj. co2 było w płynie.
    2. koszty tej imprezy:
    - komplet uszczelek - ok 500zł
    - łańcuch - ok 500 zł
    - śruby do głowicy - ok 100 zł
    - silikon termiczny - 30 zł
    - obróbka głowicy - 450 zł
    - do tego olej, filtry, świece, jeszcze rolka napinacza, płyn chłodniczy
    - kupiłem jeszcze klucz dynamometryczny i kątowy.

    Takie spostrzeżenia:
    łańcuch nie był wyciągnięty (chodzi mi o długość łańcucha) natomiast prowadnice miały wycięte rowki od łańcucha na głębokość ok 1 mm.

    teraz mam przebieg jakieś 292000 km


    Rapid LB | 1.2 MPI + lpg 75 KM cgpc | MY 2015 | Ambition MAX | biały | 333 000 km | mazowieckie
  • Przy takim przebiegu to nie szkoda wydatku i nie ma się czemu dziwić. Swoje przejechał i dalej będzie jeździć.
    Rapid LB | 1.2 MPI 75KM | MY13 | Active | Błękit Pacific| 98000km | Warszawa
  • Jajaceek, to pierwsza wymiana łańcucha rozrządu  od nowości?
    Nie terkotal ci wczesniej przy zapaleniu na zimnym lub gorącym silniku ?
    Zwróciłes uwagę  jak bardzo był wysunięty napinacz rozrządu?
    U siebie w 1,2 mpi planuje wymienić samodzielnie rozrząd , przejechanie od nowości 82 000 km i czasem terkota łańcuch przy odpaleniu na ciepło po 10-15 minutach postoju.
    Po takim przebiegu  silnik bierze Ci coś  oleju ?

    RAPID SB / 1,2 MPI 55kW CGPC / MY13 / AMBITION / SREBRNY / 104 000km / Kielce /Spalanie - Motostat.pl

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?