FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Trzeszczenie/stukanie w drzwiach kierowcy
  • Witam,
    Miał ktoś z Was taki problem jak na załączonym filmie?
    https://youtu.be/l2KuNwnu8_A
    Chodzi o taki brzęczący dźwięk dochodzący z drzwi kierowcy. Wydaje mi się, że wydobywa się z okolic bliżej lusterka.
    Auto to Skoda Rapid FL Liftback 2018 1.0 TSI 110KM
    Pozdrawiam
    Rapid LB | 1.0 TSI 110KM | MY18 | Style | Blue Race | 27000km | Poznań
  • Jak masz na gwarancji, to spróbuj ASO.
    Nie podajesz, przy jakiej prędkości czy obrotach obserwujesz te hałasy.
    Niezależnie od tego, możesz sam ściągnąć boczek i przejechać się kawałek, by bliżej zlokalizować źródło dźwięku.
    Możesz uzupełnić stopkę, by nie powtarzać w każdym poście dane samochodu.
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Tak, będę próbował w ASO.
    Nie chodzi tutaj o prędkości czy obroty. "Brzęczenie" występuje podczas jazdy np. po kostce brukowej, czyli ewidentnie jakiś plastik lub metal ma luzy i rezonuje. Nie chcę ściągać boczku, żeby czegoś nie uszkodzić i później się tłumaczyć w ASO.
    Dzięki za podpowiedź ze stopką ;)
    Rapid LB | 1.0 TSI 110KM | MY18 | Style | Blue Race | 27000km | Poznań
  • Spotkałem się z drobnym elementem wewnątrz drzwi, który pozostał prawdopodobnie z linii montażowej.
    Nie namawiam - natomiast ściągnięcie boczku nie jest jakoś specjalnie trudne, czasowo również można to opanować, miałbyś możliwość samemu sprawdzić, czy to w Twoich drzwiach i co jest tego przyczyną. Przy okazji zobaczysz stan drzwi od środka i nabierzesz doświadczenia w takich prostych czynnościach.
    Miło że dałeś stopkę :) Pozdrawiam.
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Wydaje mi się, że mam to samo. W istocie irytujące...
    Dzięki za wskazówkę. Już kilka razy macałem okolice źródła trzeszczenia i nie mogłem zlokalizować przyczyny. Sugestia, że to coś wewnątrz wydaje się być sensowna tym bardziej, że niedawno ASO mi w drzwiach grzebało. Jak będzie cieplej sprawdzę.
    Pozdrawiam - Paweł
    Rapid LB | 1.6TDI 115KM CXMA | MY16 | Style Max | Szary Quartz Metalizowany | 75k km | Szczecin | Chip: 148KM/323Nm
  • Przesmaruj uszczelkę, miałem to samo.
    Rapid SB | 1.2 TSI 110KM| MY16 | Style Max| Biel Candy| 30000km 7,3 l/100km| Gdynia
  • @Rapidwhite czym smarujesz? 
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • Nextzett Gummi Pflege 100ml gumy/uszczelki
    Rapid SB | 1.2 TSI 110KM| MY16 | Style Max| Biel Candy| 30000km 7,3 l/100km| Gdynia
  • @lukaszm2109 też mnie takie trzeszczenie, grzechotanie dopadło. Mam to chyba w tylnych prawych drzwiach, chyba też w prawym słupku B. Maskara. Na kostce, nierównościach. Gdy przyspieszam pomiędzy 2000-2500 obrotów. Gdy gra muzyka też w jej takt przy niskich tonach lubi zagrzechotać. Auto mam jeszcze na gwarancji. 25 tyś przebiegu. Reklamować to, męczyć ASO? Bardzo irytująca przypadłość.
    Rapid SB | 1.0 TSI 95KM | MY18 | Ambition | Srebrny Brillant Metalizowany | 39800 km
    Fabia HB | 1.2 HTP 12V 64KM | MY05 FL | Classic+ | Srebrny Metalizowany | 265000 km
  • Po raz kolejny sam sobie odpowiadam. Dla potomnych. W moim przypadku odpowiedzialnymi za straszliwe grzechotania i trzeszczenia rezonujące do prawej strony były okulary położone luzem w schowku przy lusterku wstecznym. Tak więc jak zauważycie u siebie przeraźliwe trzeszczenia po pierwsze sprawdźcie czy to czasem nie okulary... :-)
    Rapid SB | 1.0 TSI 95KM | MY18 | Ambition | Srebrny Brillant Metalizowany | 39800 km
    Fabia HB | 1.2 HTP 12V 64KM | MY05 FL | Classic+ | Srebrny Metalizowany | 265000 km
  • Należysz do nielicznej grupy osób na forum, które potrafią dopisać zakończenie swojego problemu. Za to słowa uznania :)
    Z drugiej strony - potwierdzasz fakt, z którym często kierowcy się spotykają: Mianowicie odczucia co do lokalizacji usterki. Mamy wrażenie, niemal pewność, że problem leży w danym miejscu, a tak naprawdę to nadwozie jest jedną wielka puszką, w której kierunek i lokalizacja źródła dźwięku nie do końca są identyczne z naszymi odczuciami.
    Pozdrawiam

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Dzięki Tobie forum będzie funkcjonowało nadal!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen

ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?
https://www.compero.pl