FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Kredyt Gotówkowy w VeloBank

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Trzeszczenie/stukanie w drzwiach kierowcy
  • Witam,
    Miał ktoś z Was taki problem jak na załączonym filmie?
    https://youtu.be/l2KuNwnu8_A
    Chodzi o taki brzęczący dźwięk dochodzący z drzwi kierowcy. Wydaje mi się, że wydobywa się z okolic bliżej lusterka.
    Auto to Skoda Rapid FL Liftback 2018 1.0 TSI 110KM
    Pozdrawiam
    Rapid LB | 1.0 TSI 110KM | MY18 | Style | Blue Race | 27000km | Poznań
  • Jak masz na gwarancji, to spróbuj ASO.
    Nie podajesz, przy jakiej prędkości czy obrotach obserwujesz te hałasy.
    Niezależnie od tego, możesz sam ściągnąć boczek i przejechać się kawałek, by bliżej zlokalizować źródło dźwięku.
    Możesz uzupełnić stopkę, by nie powtarzać w każdym poście dane samochodu.
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Tak, będę próbował w ASO.
    Nie chodzi tutaj o prędkości czy obroty. "Brzęczenie" występuje podczas jazdy np. po kostce brukowej, czyli ewidentnie jakiś plastik lub metal ma luzy i rezonuje. Nie chcę ściągać boczku, żeby czegoś nie uszkodzić i później się tłumaczyć w ASO.
    Dzięki za podpowiedź ze stopką ;)
    Rapid LB | 1.0 TSI 110KM | MY18 | Style | Blue Race | 27000km | Poznań
  • Spotkałem się z drobnym elementem wewnątrz drzwi, który pozostał prawdopodobnie z linii montażowej.
    Nie namawiam - natomiast ściągnięcie boczku nie jest jakoś specjalnie trudne, czasowo również można to opanować, miałbyś możliwość samemu sprawdzić, czy to w Twoich drzwiach i co jest tego przyczyną. Przy okazji zobaczysz stan drzwi od środka i nabierzesz doświadczenia w takich prostych czynnościach.
    Miło że dałeś stopkę :) Pozdrawiam.
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Wydaje mi się, że mam to samo. W istocie irytujące...
    Dzięki za wskazówkę. Już kilka razy macałem okolice źródła trzeszczenia i nie mogłem zlokalizować przyczyny. Sugestia, że to coś wewnątrz wydaje się być sensowna tym bardziej, że niedawno ASO mi w drzwiach grzebało. Jak będzie cieplej sprawdzę.
    Pozdrawiam - Paweł
    Był: Rapid LB | 1.6TDI 115KM CXMA | MY16 | Style Max | Szary Quartz Metalizowany | 90k km | Szczecin | Chip: 148KM/323Nm
    Jest: Tiguan eHybrid 245KM | Elegance | Wilcza jagoda
  • Przesmaruj uszczelkę, miałem to samo.
    Rapid SB | 1.2 TSI 110KM| MY16 | Style Max| Biel Candy| 30000km 7,3 l/100km| Gdynia
  • @Rapidwhite czym smarujesz? 
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • Nextzett Gummi Pflege 100ml gumy/uszczelki
    Rapid SB | 1.2 TSI 110KM| MY16 | Style Max| Biel Candy| 30000km 7,3 l/100km| Gdynia
  • @lukaszm2109 też mnie takie trzeszczenie, grzechotanie dopadło. Mam to chyba w tylnych prawych drzwiach, chyba też w prawym słupku B. Maskara. Na kostce, nierównościach. Gdy przyspieszam pomiędzy 2000-2500 obrotów. Gdy gra muzyka też w jej takt przy niskich tonach lubi zagrzechotać. Auto mam jeszcze na gwarancji. 25 tyś przebiegu. Reklamować to, męczyć ASO? Bardzo irytująca przypadłość.
    Rapid SB | 1.0 TSI 95KM | MY18 | Ambition | Srebrny Brillant Metalizowany | 49200 km
    Fabia HB | 1.2 HTP 12V 64KM | MY05 FL | Classic+ | Srebrny Metalizowany | 265000 km
  • Po raz kolejny sam sobie odpowiadam. Dla potomnych. W moim przypadku odpowiedzialnymi za straszliwe grzechotania i trzeszczenia rezonujące do prawej strony były okulary położone luzem w schowku przy lusterku wstecznym. Tak więc jak zauważycie u siebie przeraźliwe trzeszczenia po pierwsze sprawdźcie czy to czasem nie okulary... :-)
    Rapid SB | 1.0 TSI 95KM | MY18 | Ambition | Srebrny Brillant Metalizowany | 49200 km
    Fabia HB | 1.2 HTP 12V 64KM | MY05 FL | Classic+ | Srebrny Metalizowany | 265000 km
  • Należysz do nielicznej grupy osób na forum, które potrafią dopisać zakończenie swojego problemu. Za to słowa uznania :)
    Z drugiej strony - potwierdzasz fakt, z którym często kierowcy się spotykają: Mianowicie odczucia co do lokalizacji usterki. Mamy wrażenie, niemal pewność, że problem leży w danym miejscu, a tak naprawdę to nadwozie jest jedną wielka puszką, w której kierunek i lokalizacja źródła dźwięku nie do końca są identyczne z naszymi odczuciami.
    Pozdrawiam
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?