FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Kredyt Samochodowy w VeloBank

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Zakaz wjazdu samochodu z instalacją LPG do garażu podziemnego
  •  Polskie przepisy nie regulują kwestii wjazdu samochodów z instalacją LPG do garażu podziemnego. Jedynym przepisem regulującym tę kwestie jest rozporządzenie Ministra Infrastruktury w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie z dnia 12 kwietnia 2002 roku wraz z późniejszymi nowelizacjami.   
    Z rozporządzenia wynika, iż parkingi znajdujące się poniżej poziomu terenu muszą być wyposażone w instalacje wentylacji mechanicznej wraz z czujnikami niedopuszczalnego stężenia gazu propan – butan. Przepis stanowi, iż wszystkie nowoczesne parkingi muszą posiadać taką instalację, więc taki znak jest bezprawnie umieszczony.

    Dziennik Ustaw nie określa znaku "zakaz wjazdu pojazdów zasilanych LPG" w sposób widoczny na wszystkich wjazdach do parkingów podziemnych..ponieważ w ogóle go nie określa. Osobiście szukałem, kopałem i nie udało mi się odnaleźć takiego zapisu aby taki znak gdziekolwiek istniał w oficjalnym rozporządzeniu więc jak domniemam jest on tylko i wyłącznie ogólnie rozpowszechnionym wytworem właścicieli takich parkingów.

    Generalnie w polskim prawie nie ma przepisu zakazującego wjazdu pojazdom zasilanych gazem na parkingi podziemne.
    Gdzie widzieliście takie znaki?
    Włocławek - Wzorcownia
    gentleman.gif
    45 x 37 - 10K
    Rapid Spaceback | 1,2 110 KM | 2015 | Style | Beż cappucino | 25 500 | 3City | 6-F
  • Czyli co grozi za wjazd na parking z instalacja lpg?
    Bo raczej nie mandat.
    Rapid LB | 1.2 MPI + LPG | MY15 | Active | 201 000 | Wawa
  • Jeśli nie jest to droga publiczna a garaż nie jest drogą publiczną to zarządca może ustanawiać tam swoje przepisy wewnętrzne. Znaki dotyczą dróg publicznych. U siebie na posesji możesz ustawić sobie co chcesz. Zarządca zakazuje wjazdu aut na LPG i dojdzie do szkody lub pożaru to wtedy ty ponosisz wszystkie roszczenia, ubezpieczalnia budynku, samochodu tego nie pokryje. W ten sposób zarządca się zabezpiecza a ma prawo nie wpuszczać aut z LPG. Jak nie chcesz to nie korzystasz. Tak samo jak restauracje gdzie dorośli wchodzą bez dzieci. Właściciel ma prawo tego wymagać,nie chcesz nie korzystasz z jego usług. Etyka tego postępowania to co innego. Wymysł zarządcy wynika z tego, że budynek powinien mieć odp wentylację, gaz LPG jest cięższy od powietrza i zalega w niższych miejscach. Zarządca zabezpiecza się przed roszczeniem bo uprzedzał że nie można wjechać bo jego budynek nie spełnia norm BHP dla instalacji gazowych pod kątem odp wentylacji. W warsztacie miałem auto z LPG i w nocy włączysz się alarm, okazało się że instalacja klienta nie była za szczelna a czujnik wykrył odp stężenie i wył, więc różnie to bywa z tym. Teraz na noc nie zostawiam aut z LPG w środku na podnośniku. Staram się kończyć i zostawiać przed garażem.
    Screenshot_20191209-151312~2.png
    1440 x 1181 - 239K
    Screenshot_20191209-151627.png
    1440 x 2560 - 381K
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • Rapid Spaceback | 1,2 110 KM | 2015 | Style | Beż cappucino | 25 500 | 3City | 6-F
  • Czyli z prawniczego na nasze?
    Rapid LB | 1.2 MPI + LPG | MY15 | Active | 201 000 | Wawa
  • W sumie ten zakaz po części wynika z ustawy Prawo Budowlane. W budynkach z instalacją z gazem ziemnym nie może być używany gaz LPG. Druga sprawa to nie wolno stosować instalacji LPG w pomieszczeniach z posadzką poniżej poziomu terenu bez odpowiedniej instalacji wentylacyjnej.
    Rapid 1.2 LB 90KM z LPG MY 2017 Ambition Biały 131000km Bełchatów

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?