FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Pakiet TV Canal+ Entry+

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Trzeszczące uszczelki
  • Dzisiaj rano zauwaźyłem, że trzeszczą mi uszczelki i to we wszystkich drzwiach, może to wina preparatu jakim napastowałem karoserię. Czy u Was też to występuje?
    Rapid LB | 1.2 CBZA 86 KM | MY14 | Ambition Komfort | Błękit Pacyfic | 11000 km | Mińsk Mazowiecki
  • Dzisiaj rano zauważyłem, że trzeszczą mi uszczelki i to we wszystkich
    drzwiach, może to wina preparatu jakim napastowałem karoserię. Czy u Was
    też to występuje?
    Rapid LB | 1.2 CBZA 86 KM | MY14 | Ambition Komfort | Błękit Pacyfic | 11000 km | Mińsk Mazowiecki
  • Kiedy trzeszczą?
  • Trzeszczą w czsie jazdy po nierównościach
    Rapid LB | 1.2 CBZA 86 KM | MY14 | Ambition Komfort | Błękit Pacyfic | 11000 km | Mińsk Mazowiecki
  • smarowałeś je czymś? W instrukcji zakazują smarowania.
  • Nie, uszczelek nie smarowałem.
    Rapid LB | 1.2 CBZA 86 KM | MY14 | Ambition Komfort | Błękit Pacyfic | 11000 km | Mińsk Mazowiecki
  • To chyba ostatnio mam podobny problem, nie mogłem zlokalizować trzeszczenia, sprawdzę czy to uszczelka.
  • Miałem podobny problem, uszczelki trzeszczały na nierównościach, w ASO - w ramach gwarancji - przesmarowali je środkiem na bazie silikonu i ustąpiło (ciekawe na jak długo).
  • Też to miałem wystarczyło oczyścić uszczelki i słupki wilgotną szmatą. A potem po każdym umyciu na myjni trzeba oczyszczać uszczelki i będzie dobrze. Ewentualnie wazelina do uszczelek, konserwuje i na zimę nie macie problemów z przymarzaniem.
    Rapid SB/1.2 MPI/MY14/Ambition komfort/ Szary metalik
  • mam to samo - po myciu auta teraz wszystko trzeszczy... jechać z tym do ASO czy tak jak @pniechu czymś to przesmarować?
    Rapid Spaceback | 1.2 TSI 105km | 2014 | Elegance | Błękitny Race | 33000 | Sosnowiec
  • U mnie problem sam się rozwiązał, wystarczyło po umyciu przettzeć słupki suchą szmatką
    Rapid LB | 1.2 CBZA 86 KM | MY14 | Ambition Komfort | Błękit Pacyfic | 11000 km | Mińsk Mazowiecki
  • @andrzejn - przetrnę  - co mi szkodzi. Dzięki za info, 
    Rapid Spaceback | 1.2 TSI 105km | 2014 | Elegance | Błękitny Race | 33000 | Sosnowiec
  • Byłem w salonie skody z tą dolegliwością - mają w bazie taki problem więc nie jest to nowość - posmarowali czymś i nie trzeszczy ale mają dopiero sprowadzić właściwy środek zalecany przez skodę i w poniedziałek mi to jeszcze poprawią.
    Rapid Spaceback | 1.2 TSI 105km | 2014 | Elegance | Błękitny Race | 33000 | Sosnowiec
  • Też miałem taki problem-przypadkowo przejechałem uszczelkę na jednych drzwiach środkiem do kokpitu.Guma wyglądała jak nowa to pojechałem po reszcie drzwi i się zaczęło ...Napuściłem jeszcze raz wszystkie uszczelki środkiem typowo na gumę i uszczelki ,a miejsce gdzie uszczelki stykają się z karoserią napuściłem mleczkiem do polerowania lakieru.Na razie pomogło - jeżdżę już trzeci miesiąc i jest cisza.
  • Ha. Ja byłem drugi raz na smarowanie "środkiem" zalecanym przez Skodę. I okazało się że po nim jest jeszcze gorzej więc Panowie wrócili do poprzedniego "tymczasowego". W wielkiej tajemnicy zdradzili mi, że tym środkiem była... woda z mydłem :) 
    Rapid Spaceback | 1.2 TSI 105km | 2014 | Elegance | Błękitny Race | 33000 | Sosnowiec
  • Dziwne sa te uszczelki w Rapid nigdy żadne uszczelki w poprzednich samochodach nie skrzypiały po posmarowaniu preparatem silikonowym czy wazelina, a ostatnio spryskałem przed zima silikonem w aerozolu i uszczelki skrzypią
  • Ja tam swoich uszczelek niczym nie smarowałem i może dlatego mi nie piszczą i nic się z nimi złego nie dzieje:-)
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa
  • Poczekaj, zależy czym i gdzie myjesz podstawowy błąd to nie czyścić uszczelek. Reszta środków do pielęgnacji i zabezpieczenia to tylko dodatek.
    Rapid SB/1.2 MPI/MY14/Ambition komfort/ Szary metalik
  • @dodan ja też się dziwiłem, że uszczelki trzeszczą, do momentu kiedy mnie też to dopadło (po 6 miesiącach),a woda w drzwiach po ponad roku :) po za tym  nie każdego dopadają te same "usterki".
  • Możliwe, rapidka mam od maja zrobione ponad 15 kkm i nic nie trzeszczy, a wody tez nigdy nie było, no ale zobaczymy co będzie dalej.

    @cezar nie jestem pewien czy to tak do końca błąd, skoro wszystkim innym po czyszczeniu trzeszczy, a mi bez czyszczenia nic nie trzeszczy:-)
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa
  • Moje uszczelki tez trzeszczały po nasmarowaniu silikonem w aerozolu i wazelina, wczoraj posmarowałem pasta kiwi bezbarwna w kremie i zrobił sie spokoj i myslę ze tak będzie moje takie spostrzeżenie ze nie trzeszczą same uszczelki gumowe tylko uszczelki te z meszkiem które sa u góry drzwi 

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?