FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Trzeszczące uszczelki
  • @Wyps1987 jak poradziłeś sobie z problemem uszczelek ?
    Rapid SB I 1.2 TSI 105KM I MY15 I Ambition Max I Warszawa
  • Kol. Wyps1987 nie był na forum od roku. Trudno oczekiwać bieżącej odpowiedzi.
    Wystarczy kliknąć myszką na login konkretnego klubowicza, by otrzymać info, kiedy był ostatni raz na forum.
    Zawsze można próbować posłać wiadomość na priv. Ale tu też nie ma pewności, że wiadomość dotrze i odpowiedź pojawi się na forum.
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • @Konry. Jest kilkukrotnie wspomniane, że problem rozwiązuje sztyft za ok. 10 złotych. Potwierdzam, wysmarowanie uszczelek dwa razy do roku załatwia temat. 
    Rapid SB | 1,2 130 km (box) | MY16 | Ambition Max | Blue denim | 40 000 km | Trójmiasto
  • @zima80 to wiem bo to ja pisałem o tym sztyfcie tylko byłem ciekaw czy ASO było w stanie pomóc @Wyps87
    Smarujesz wszystkie uszczelki czy tylko te mechate na drzwiach ?

    @Jercen korzystam tylko z telefonu i nie zauważyłem kiedy był ostatni raz @Wyps87 na forum.

    <mod> Również korzystam z telefonu. Nie podawałbym takiej niesprawdzonej informacji. Na telefonie można spokojnie zobaczyć i taki drobiazg :)
    Rapid SB I 1.2 TSI 105KM I MY15 I Ambition Max I Warszawa
  • @konry. Sorki, nie chciało mi się czytać całej historii tematu. Ja lecę po całości. Nie chciało mi się bawić w weryfikację czy to gumowe czy mechate. Wydawało mi się, że to mechate, więc uznałem, że gumowym sztyft nie może zaszkodzić. Pozdr.
    Rapid SB | 1,2 130 km (box) | MY16 | Ambition Max | Blue denim | 40 000 km | Trójmiasto
  • Zauważyłem że ten sztyft najlepiej aplikować gdy uszczelki są ciepłe od slonca. Sztyft topi się od ciepła i zostaje wchłonięty przez gumę. Na zimno to zostają tylko farfocle
    Rapid LB | 1.2 MPI + LPG | MY15 | Active | 201 000 | Wawa
  • @Nick_Stoner smarujesz wszystkie uszczelki tym sztyftem (mechate i gumowe)  ?
    Rapid SB I 1.2 TSI 105KM I MY15 I Ambition Max I Warszawa
  • wystarczy tylko mechate
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Ambition MAX | Grafitowy Metalic | ok 80 kkm | DW | Ø 6,7 l/100 km
  • Tylko gumowe smarowalem do tej pory. Z mechatymi nie mam doseiadczenia bo to pierwszy samochod z takimi uszczelkami, poprzednie tego nie mialy i nie wiem czy je tez trzeba smarować gkicerynowymi preparatami do uszczelek.
    Rapid LB | 1.2 MPI + LPG | MY15 | Active | 201 000 | Wawa
  • Miesiąc temu umyłem płynem do prania (bez rozcieńczania) uszczelki mechate drzwi, a później wytarłem je do sucha szmatką i jak narazie cisza. 
    Chyba lepsza metoda od smarowania różnymi preparatami. 
    Możliwe, że lepszy byłby płyn do płukania (zmiękczania) tkanin od płynu do prania. 

    Rapid SB I 1.2 TSI 105KM I MY15 I Ambition Max I Warszawa
  • Ja zastosowałem płyn do plukania tkanin bez wycierania do sucha i też jest cisza. Po kilku myciach auta operacje trzeba powtórzyć.
    Rapid SB | 1.0 CHZC 110KM | MY18 | Drive | Blue Race | 73000 km | Piotrków Trybunalski
  • konry 22:07
    Czy ktoś wie jak pozbyć się na zawsze trzeszczenia mechatych uszczelek?

    <mod> warto sprawdzić, czy dany temat nie jest już na forum.
    Rok temu już poruszałeś ten temat w tym wątku, nie zakładaj niepotrzebnie kolejnego.
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Również borykam się z tym problemem. Ogólny wniosek z forum mówi, że najlepszym rozwiązaniem jest sztyft Sonax. Testowałem go u siebie na uszczelkach gumowych, a na tych mechatych po spróbowaniu na małym skrawku, odpuściłem dalsze smarowanie bo uszczelka zaczęła wyglądać nie ciekawie (traciła swój czarny kolor a sztyft pozostawiał białe farfocle), problem pozostał. Na innych forach (a przeczytałem chyba cały internet na ten temat) proponuje się preparaty na bazie silikonu, ja zastosowałem preparat Wurth, pomogło na 2 miesiące, ale problemu nie wyeliminowało, na ten moment to najsensowniejsze rozwiązanie jakie znam.
    Rapid SB | 1.0 TSI 81 kW (110 KM) | MY18 | Style |Błękit Race Metalizowany | 67 000 km | Gorzów Wlkp.
  • Podobnie jak przedmówcy: pojawienie się dziwnego trzeszczenia w drzwiach.

    W moim przypadku:
    -w zasadzie „nagle”;
    -tylko drzwi kierowcy;
    -pierwsze wrażenie: „coś odpadło pod obiciem/tapicerką, jakieś mocowanie, i to powoduje problem”;
    -miałem też problemy z jednoznacznym wskazaniem skąd dokładnie dochodzi dźwięk (z której części drzwi);

    -słychać było przy wolnej jeździe po nierównościach, a bardziej miałem wrażenie - jak powoli wjeżdżam na np. jakieś kraterowe podwórko i całe auto „pracuje”;

    -przypadkiem zauważyłem, że po myjni automatycznej: jakby mniej; potem powrót, kolejna myjnia i znowu ciszej;

    -analogicznie, jak choć odrobinę uchyliłem okno kierowcy nie słyszałem trzeszczenia - znowu schiza czy po prostu bardziej słychać hasał z zewnątrz czy to jednak temat uszczelek.

    Rapid przypomniał mi temat podejścia do uszczelek z czasów jazdy bezramkową Mazdą 323F BA, w skrócie:
    a) garaż;
    b) oczyścić uszczelki, wszystkie;
    c) osuszyć;
    d) nanieść „SONAX silikon do uszczelek” w sztyfcie (tam, gdzie trzeba bardziej uważać) oraz „K2 SIL w sprayu” tam gdzie nie trzeba tak uważać;
    e) odczekać do przeschnięcia;
    f) cisza... zobaczymy jak długo.

    Bazując na forum będę musiał porównać podejście do tego białego „SONAX Sztyft do uszczelek” oraz ew. zmigrować za namową kolegi na „CX80 Silikon w sprayu”, który ponoć lepszy.

    @UPDATE => http://rapidklub.pl/discussion/1891/trzeszczeniestukanie-w-drzwiach-kierowcy czasami warto też przejrzeć czy się coś nam tam nie wala po aucie; kilka razy sam się wrobiłem z puszką [rezonans w drzwiach];

    @UPDATE 2.0 => sztyft do uszczelek to za dużo powiedziane, raczej sztyfcik :P

    sztyfcik.jpg
    873 x 768 - 104K
    Rapid SB | 1.2 TSI 90KM CJZC S&S MANUAL @ LM Top Tec 4200 5W-30 | MY16 | Ambition | Srebrny | 82000km | Szczecin
  • U mnie trzeszczy tapicerka z przodu. Mam wrażenie, że w okolicach styk tapicerki ze słupkiem przy przedniej krawędzi drzwi pasażera z przodu. Nie było problemu latem - nie wiem czy dopiero się pojawił czy może przy niższych temperaturach plastik się nieco kurczy/rozszrzeża i stąd taki objaw?
    Miał ktoś podobnie?

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?