FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Trzeszczące uszczelki
  • Próbowałem różne sposoby jak wazelina, silikon ale za każdym razem pomagało na max tydzień. Z pomocą przyszedł produkt SONAXa - SONAX sztyf do uszczelek.
    Nałożyłem go ponad miesiąc temu i jak narazie w Rapidzie nastała cisza :) Deszcze, mycie nie zmyły go jak w przypadku wazeliny czy silikonu. Także polecam.
    Ważne żeby sztyft nałożyć na uszczelce w zaznaczonym miejscu.


    IMG_1911.jpg
    1280 x 960 - 170K
    Screen Shot 2016-05-26 at 13.58.34.png
    189 x 431 - 76K
    Rapid SB | 1,2 105KM | MY14 | Elegance | Czarna Perła |Tychy - Lędziny
  • @konry Moim zdaniem wymiana uszczelek nic nie da. Ten tym tak ma.
    Mam na myśli smarowanie brzegów uszczelek w drzwiach (te takie meszkowate, które biegną dookoła okna).
    Rapid SB | 1.2 TSI 105KM | MY14 | Elegance + Style II| Biały Candy | 82000km | Wrocław
  • @tomihno  Mi nasmarowali uszczelki gumowe. A te meszkowate nie wiem.  Po ich nasmarowaniu przez aso jest lepiej ale już zaczynam je znowu słyszeć :(
    Sam nie chce niczym smarować żeby się nie czepiali w ASO że to moja wina dopóki auto jest na gwarancji. 
    Pomyślałem jeszcze,  że  może za pierwszym razem jak byłem z tym w  ASO to może zbyt mocno wyczyscili i zdarli warstwę na uszczelkach co tylko pogorszyło bo wróciło trzeszczenie po dwóch dniach ze zdwojoną slyszalnością.
    Nigdy nie miałem takiego problemu w innych autach.
    Rapid SB I 1.2 TSI 105KM I MY15 I Ambition Max I Warszawa
  • @Wojciechb2 , a które uszczelki smarowałeś ? Te na drzwiach meszkowate czy w otworach drzwi gumowe ? 
    Wydaje mi się  teraz , że  to jednak te meszkowate skrzypią.
    Rapid SB I 1.2 TSI 105KM I MY15 I Ambition Max I Warszawa
  • ja również smarowałem uszczelki bo trzeszczały, w moim przypadku na 100% były to "meszkowate" uszczelki na ramkach szyb. (można to sprawdzić dociskając tą ramkę do karoserii gdy drzwi są zamknięte  -  -  wtedy trzeszczą). Użyłem środka do uszczelek wurth w sztyfcie.
    Rapid LB | 1.2 110KM | MY16 | StyleMAX | Czarny Magic perłowy | Zielona Góra
  • Ja dziś podłóżyłem folię  żeby sprawdzić  pod tą meszkowatą i wtedy nie trzeszczy.
    @grzesik1 na jak długo pomaga ten preparat? 
    Rapid SB I 1.2 TSI 105KM I MY15 I Ambition Max I Warszawa
  • Ja również od roku używam Wurth w sztyfcie. Do tej pory użyłem dwa razy. Drugi raz tak profilaktycznie na jesien przed zima i jak do tej pory jest cisza, choć na bardzo dużych nierównościach zaczynam słyszeć tylne lewe drzwi ale to jest nic w porównaniu co było przed smarowaniem. Mi zaczęło trzeszczeć po 7 miesiącach od zakupu. Pojechałem do Pragi, gdzie drogi nie należą do równych i tak tam zaczęła karoseria pracować, że trzeszczało jak w starym gracie. Do tego przyczyniły się upały powyżej 35 stopni w cieniu. Po powrocie ASO niby wyczysciło mi uszczelki i nasmarowało od nowa ale wytrzymało to 2 - 3 tygodnie. Później kupiłem Wurth (właściwie w ciemno) i można powiedzieć, że na pół roku a nawet dłużej jest spokój. Teraz znów czas na profilaktykę aby przez wakacje jeździło się przyjemnie :-)
    RAPID LB | 1.2 TSI CBZB 105 KM @120 KM/213,7 Nm | MY15 (45 tydzień 2014) | AmbitionMAX + USB + Climatronic + Tempomat + Hak | Błękit DENIM | łódzkie
  • @grzesk i też tylko te zamszowe wystarczy nasmarować? 
    @grzesik1,  @grzesk jak często i w jaki sposób myjecie Swoje auta ?
    Rapid SB I 1.2 TSI 105KM I MY15 I Ambition Max I Warszawa
  • @grzesk Czy Wurth w sztyfcie to sztyft do konserwacji gumy?
    Rapid SB | 1.2 TSI CBZB 105KM | MY15 | Elegance Max | Blue Race | 42000 |Gdańsk
  • Pierwszy raz użyłem silikonu w sprayu na gumowe uszczelki i wurth na meszek a drugim razem już tylko sztyft na meszek. Tak jak @grzesik1 pisał dociskając zamknięte drzwi właśnie te futrzaste uszczelki słychać.

    @christof jutro zerknę i napiszę bo nie pamiętam a mam to w aucie.
    RAPID LB | 1.2 TSI CBZB 105 KM @120 KM/213,7 Nm | MY15 (45 tydzień 2014) | AmbitionMAX + USB + Climatronic + Tempomat + Hak | Błękit DENIM | łódzkie
  • @grzesk dzięki za informacje. Jak byś mógł to sprawdź jak dokładnie nazywa się ten preparat i napisz gdzie go można kupić. 
    Rapid SB I 1.2 TSI 105KM I MY15 I Ambition Max I Warszawa
  • @konry jeśli chodzi o mycie auta to jestem trochę skrzywiony pod tym kątem :)
    tzn. mam pianownice PA  pianę aktywną i trochę różnych specyfików auto myję jak jest brudne czyli co 2 tyg.
    Jeśli chodzi o konserwację uszczelek to powinno się ją wykonywać 2-3 razy w roku, ja robiłem pierwszy raz po 4 miesiącach od zakupu, ale profilaktycznie "przeleciałem" wszystkie uszczelki łącznie z bagażnikiem i maską. Preparat wurth'a o którym pisałem nie tylko smaruje ale również zapobiega przymarzaniu, starzeniu się gumy, trzeszczeniu, nadaje ciemny kolor i natłuszcza. koszt to ok 20zł a myślę że wystarczy na 2 lata.
    2 wyjazdy do ASO z problemem trzeszczących uszczelek + stracony czas = wurth :)
    Rapid LB | 1.2 110KM | MY16 | StyleMAX | Czarny Magic perłowy | Zielona Góra
  • @grzesik1 możesz podać nazwę tego produktu WURTH-a?
    Rapid LB | 1.6 TDI CXMA 115KM | MY2016 | Ambition MAX| Biel Candy | Gorzów Wlkp.
  • zrobiło się ciepło i uszczelki trzeszczą :) z kolei skrzypienie gum przy przyjeżdzaniu przez progi zwalniające zniknęło, nie ma jak samochód który wciąż zaskakuje (moje poprzednie stare auta robione w starych technologiach nie miały takich debilnych przypadłości)
    Rapid LB | 1.2 TSI 105KM | 2013| MY14 | Srebrny | 46 tys | Poznań
  • Muszę was przeprosić ale nastąpiła pomyłka. Mój sztyft do uszczelek to nie Wurth tylko SONAX. Używałem ostatnio koncentrat płynu do spryskiwaczy Wurth i smar do hamulcy Wurth i tym się zasugerowałem. Poza tym efekt użycia tego SONAXa jest taki jak opisywałem wyżej spokojnie na pół roku a nawet dłużej jest spokój i jak @grzesik1 ewentualnie 2 -3 razy profilaktycznie delikatnie przesmarować i nie nakładać grubo jak smalcu na swojski chleb.

    Kupiłem to u siebie w małym lokalnym sklepiku motoryzacyjnym. Poniżej zdjęcia sztyftu.

     
    Sonax1.jpg
    720 x 1280 - 188K
    Sonax2.jpg
    720 x 1280 - 186K
    RAPID LB | 1.2 TSI CBZB 105 KM @120 KM/213,7 Nm | MY15 (45 tydzień 2014) | AmbitionMAX + USB + Climatronic + Tempomat + Hak | Błękit DENIM | łódzkie
  • Dzięki @grzesk za info.
    Rapid SB | 1.2 TSI CBZB 105KM | MY15 | Elegance Max | Blue Race | 42000 |Gdańsk
  • Rapid LB | 1.2 110KM | MY16 | StyleMAX | Czarny Magic perłowy | Zielona Góra
  • U mnie przez jakiś czas była cisza, uszczelki się ułożyły. Po ostatnim myciu zrobiło się głośno i kupiłem tego sonaxa. Rzeczywiście działa, ale trzeba smarować cienką warstwę, szczerze polecam.
    RAPID LB | 1.2 CBZB 105KM | MY12 | Ambition | Niebieski Jeans Blue | 87000 km | Wrocław
  • U mnie też pomógł sonax w sztyfcie. 

    Rapid SB I 1.2 TSI 105KM I MY15 I Ambition Max I Warszawa
  • Cześć koledzy!
    U mnie od dłuższego czasu też trzeszczy ale z braku czasu stwierdziłem że nie będę smarował tylko zgłoszę to przy kolejnym przeglądzie w aso. Obserwowałem to trzeszczenie dość długo i mogę u siebie stwierdzić:
    -po deszczu lub po myciu auta trzeszczenie ustaje
    -nie trzeszczą uszczelki na drzwiach tylko uszczelki szyb - przy uchyleniu wszystkich czterech szyb jest cisza.
    Rapid LB | 1.2 TSI 77KW/105KM | MY13/14 | Ambition+Komfort | Biel Candy

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?