FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Kasowanie inspekcji i przeglądu olejowego.
  • Hej
    Jako że skończyła mi się gwarancja i już nic nie będę robił serwisie Skody potrzebuję pomocy.
    Wyskoczył mi komunikat "Przegląd za dni xx".
    Mam ustawione Qi16 zmienne okresy, tzn olej co dwa lata lub 30tys, zwykły przegląd co rok.
    No i potrzebuje teraz skasować komunikat przeglądu, oczywiście przeczytałem wszytskie fora  i youtuby.
    Nigdzie nie ma napisane jak to zrobić na 100% skutecznie akurat dla tego modelu tzn w każdej Skodzie czy w ogóle z grupy Vw zawsze jest trochę inaczej. Nie chcę niczego zmieniać w przeglądzie olejowym, tylko zwykły service.
    Czy ktoś ma opanowany patent jak to się robi w Rapidzie r2016 , wyświetlacz maxidot?
    Z góry dzięki za odpowiedź
    Rapid LB | 1.2 TSI 110KM | MY16 | STYLE | Czarny Magic perłowy | 44000km | Żory

• Hej
    Reset przeglądu olejowego
    1. Wciśnij i  trzymaj przycisk zerowania licznika dziennego "0.0",
    2. włącz zapłon (tak żeby zaświeciły się kontrolki)
    3. zatwierdź "z kierownicy" (wciśnij rolkę po prawej stronie kierownicy) lub  przyciskiem obok "0.0" reset przeglądu

Reset przeglądu  (service)
    1. Włącz awaryjne
    2. Wciśnij i  trzymaj przycisk zerowania licznika dziennego "0.0",
    3. włącz zapłon (tak żeby zaświeciły się kontrolki)
    4. zatwierdź "z kierownicy" (wciśnij rolkę po prawej stronie kierownicy) lub  przyciskiem obok "0.0" reset przeglądu

Tutaj "pełna" instrukcja:
    https://www.youtube.com/watch?v=8vAqj2Nz7NQ

w MY14 z maxidot działa.
    LB|1.2 MPI|MY14|Łódź
  • Super.
    Seba_s dzięki za manuala.
    Rapid 1.2 LB 90KM z LPG MY 2017 Ambition Biały 131000km Bełchatów
  • Git.
    Wszystko zadziałało zgodnie z opisem. Przegląd skasowany :)
    Dzięki seba_s.

• Czy to prawda, że po takim skasowaniu przeglądów znika możliwość odczytu temp. oleju na wyświetlaczu Maxidot?
  • W ostatnich rocznikach R wyświetlanie temp. oleju nie znika po "garażowym" kasowaniu inspekcji czy przeglądu. 
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Reset zgodnie z manualem zrobiony. 
    Drobna uwaga. Najpierw kasuje się serwis olejowy a dopiero za drugim podejściem serwis przeglądów. To, że mi się skasował serwis olejowy to mały pikuś. I tak nie przekraczam 15 tysi km. 
    Rapid 1.2 LB 90KM z LPG MY 2017 Ambition Biały 131000km Bełchatów
  • Po skasowaniu przeglądu serwisowego w/g instrukcji od Seby pokazuje temp oleju na Maxidot. Olejowego nie kasowałem.
    Pozdrawiam

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen

ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?