FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Kredyt Samochodowy w VeloBank

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Kasowanie inspekcji i przeglądu olejowego.
  • Hej
    Jako że skończyła mi się gwarancja i już nic nie będę robił serwisie Skody potrzebuję pomocy.
    Wyskoczył mi komunikat "Przegląd za dni xx".
    Mam ustawione Qi16 zmienne okresy, tzn olej co dwa lata lub 30tys, zwykły przegląd co rok.
    No i potrzebuje teraz skasować komunikat przeglądu, oczywiście przeczytałem wszytskie fora  i youtuby.
    Nigdzie nie ma napisane jak to zrobić na 100% skutecznie akurat dla tego modelu tzn w każdej Skodzie czy w ogóle z grupy Vw zawsze jest trochę inaczej. Nie chcę niczego zmieniać w przeglądzie olejowym, tylko zwykły service.
    Czy ktoś ma opanowany patent jak to się robi w Rapidzie r2016 , wyświetlacz maxidot?
    Z góry dzięki za odpowiedź
    Rapid LB | 1.2 TSI 110KM | MY16 | STYLE | Czarny Magic perłowy | 67000km | Żory

  • Hej
    Reset przeglądu olejowego
    1. Wciśnij i  trzymaj przycisk zerowania licznika dziennego "0.0",
    2. włącz zapłon (tak żeby zaświeciły się kontrolki)
    3. zatwierdź "z kierownicy" (wciśnij rolkę po prawej stronie kierownicy) lub  przyciskiem obok "0.0" reset przeglądu

    Reset przeglądu  (service)
    1. Włącz awaryjne
    2. Wciśnij i  trzymaj przycisk zerowania licznika dziennego "0.0",
    3. włącz zapłon (tak żeby zaświeciły się kontrolki)
    4. zatwierdź "z kierownicy" (wciśnij rolkę po prawej stronie kierownicy) lub  przyciskiem obok "0.0" reset przeglądu

    Tutaj "pełna" instrukcja:
    https://www.youtube.com/watch?v=8vAqj2Nz7NQ

    w MY14 z maxidot działa.
    LB|1.2 MPI|MY14|Łódź
  • Super.
    Seba_s dzięki za manuala.
    Rapid 1.2 LB 90KM z LPG MY 2017 Ambition Biały 131000km Bełchatów
  • Git.
    Wszystko zadziałało zgodnie z opisem. Przegląd skasowany :)
    Dzięki seba_s.
    Rapid LB | 1.2 TSI 110KM | MY16 | STYLE | Czarny Magic perłowy | 67000km | Żory

  • Czy to prawda, że po takim skasowaniu przeglądów znika możliwość odczytu temp. oleju na wyświetlaczu Maxidot?
  • W ostatnich rocznikach R wyświetlanie temp. oleju nie znika po "garażowym" kasowaniu inspekcji czy przeglądu. 
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Reset zgodnie z manualem zrobiony. 
    Drobna uwaga. Najpierw kasuje się serwis olejowy a dopiero za drugim podejściem serwis przeglądów. To, że mi się skasował serwis olejowy to mały pikuś. I tak nie przekraczam 15 tysi km. 
    Rapid 1.2 LB 90KM z LPG MY 2017 Ambition Biały 131000km Bełchatów
  • Po skasowaniu przeglądu serwisowego w/g instrukcji od Seby pokazuje temp oleju na Maxidot. Olejowego nie kasowałem.
    Pozdrawiam
    Rapid LB | 1.2 TSI 110KM | MY16 | STYLE | Czarny Magic perłowy | 67000km | Żory

  • Mam problem z kasowaniem serwisu olejowego w swoim Rapidzie MY13.
    Posiadam go od 3 lat.
    Serwis olejowy  kasuje wg znanej procedury ( jeżdzę różnymi  vag'ami od kilkunastu lat i do tej pory w poprzednich autach nie miałem z tym problemów) 
    Reset przeglądu olejowego:
    1. Wciśnij i  trzymaj przycisk zerowania licznika dziennego "0.0",
    2. włącz zapłon (tak żeby zaświeciły się kontrolki)
    3. zatwierdź "z kierownicy" (wciśnij rolkę po prawej stronie kierownicy) lub  przyciskiem obok "0.0" reset przeglądu
    Od początku po zakupie auta (uzywanego ), wywala mi na zegarach "serwis olejowy" co ~ 500 km  ( nie sprawdzałem dokładnie) .Kasuję  i po około 500 km znów to samo.
    Dodatkowo od jakiegoś czasu mam problem aby ten komunikat serwisowy w ogóle wykasować.Muszę tą procedurę powtórzyc kilkanaście razy aby komunikat zniknął .
    Próbowałem tą procedurę z właczonymi awaryjymi i nic to nie daje.
    Jeśli uda się skasować to po około 500 km znów się pojawia.
    Jest to wkur...ające.
    RAPID SB / 1,2 MPI 55kW CGPC / MY13 / AMBITION / SREBRNY / 104 000km / Kielce /Spalanie - Motostat.pl
  • u mnie pojawił się ten sam problem co opisuje kolega @arthek z resetem inspekcji oleju co około 500 km. Czy może ktoś to rozwiązał? 
    Rapid SB | 1.2 105KM | MY15 | Ambition Komfort | 100 tys. km | Zielona Góra
  • Mnie już szlag trafia...dzisiaj to samo...
    RAPID SB / 1,2 MPI 55kW CGPC / MY13 / AMBITION / SREBRNY / 104 000km / Kielce /Spalanie - Motostat.pl
  • A próbowaliście olej zmienić najpierw?..

    Żartuję oczywiście ;D

    Niestety nigdy nie słyszałem o takiej przypadłości.
    Poza wizytą w ASO nic mi do głowy nie przychodzi.
    Zrobić u nich wymianę oleju z kasowaniem inspekcji. Jak ponownie wyskoczy, to gwarancyjnie niech kombinują. Kilka złociszy zakosztuje ale jest szansa na zlikwidowanie problemu. Niewielka ale jest.
    Pozdrawiam - Paweł
    Był: Rapid LB | 1.6TDI 115KM CXMA | MY16 | Style Max | Szary Quartz Metalizowany | 90k km | Szczecin | Chip: 148KM/323Nm
    Jest: Tiguan eHybrid 245KM | Elegance | Wilcza jagoda
  • Witam , widzę , że są problemy z kasowaniem inspekcji przeglądu w Skodzie Rapid.
    Pozwolę sobie tutaj napisać jak ja to robię , kiedy zbliża mi się informacja na wyświetlaczu , że zostało mi już kilka dni do przeglądu.
    Zakładając , że już siedzisz w aucie i wyświetlacz jest podświetlony - robisz tak :
    - przycisk lewy pod wyświetlaczem to będzie - Y
    - przycisk prawy pod wyświetlaczem to będzie - X
    Wciskamy lewą ręką - prawy przycisk pod wyświetlaczem , czyli X ,  po ok. 5 sek. prawą ręką przekręcamy kluczyk na zapłon. W polu wyświetlacza licznika kilometrów pojawia się napis - SERVICE .Po następnych 5 sek. puszczamy prawy przycisk , czyli X . Następnie wciskamy lewy przycisk , czyli Y i trzymamy kilkanaście sek. Na wyświetlaczu pojawi się napis - PRZEGLĄD ZA 327 DNI LUB ZA 15 TYŚ.KM. Tak to u mnie wygląda , tak robię to już od 7 lat i się sprawdza.Można spróbować tej metody - może akurat się uda - Pozdrawiam !
    * RAPID LIFTBACK * 1,2 TSI * 86 KM * MY15 * AMBITION MAX * BEŻ CAPPUCINO *31 450 * RYBNIK *
  • Ok, spróbuje , jak zadziała to Cię ozłocę ;)
    RAPID SB / 1,2 MPI 55kW CGPC / MY13 / AMBITION / SREBRNY / 104 000km / Kielce /Spalanie - Motostat.pl
  • Poszedłem do auta zrobiłem wg wskazówek i .....DZIAŁA.
    Z tym ,że u mnie wyglądało to tak:
    Prawy przycisk  - potem zapłon.
    Puszczam prawy  - potem wciskam lewy i tak  trzymałem 30 sekund i puściłem.
    W tym czasie nie wyświetlił mi się żaden komunikat .
    Wyłączyłem zapłon , włączyłem ponownie i ale już bez komunikatu " ZMIEŃ OLEJ" .
    Na razie dzadziałało, na jak długo i czy kolejny raz zadziała  - dam znac.

    Dzięki  andrew61
    RAPID SB / 1,2 MPI 55kW CGPC / MY13 / AMBITION / SREBRNY / 104 000km / Kielce /Spalanie - Motostat.pl
  • Procedura działa i można go skasować , ale niestety nadal komunikat o serwisie olejowym pojawia się co ~ 500 km
    RAPID SB / 1,2 MPI 55kW CGPC / MY13 / AMBITION / SREBRNY / 104 000km / Kielce /Spalanie - Motostat.pl
  • Kojarzę, że kiedyś chyba miałem podobnie. Też kasowało mi się tylko na czas jakiś.
    To było po tym, jak nie zrobiłem kasowania zanim minął czas przeglądu.
    Wtedy chyba tylko VCDS'em mi się udało to skasować.

    Obawiam się, że teraz albo użyjesz VCDS'a albo do ASO.
    Pozdrawiam - Paweł
    Był: Rapid LB | 1.6TDI 115KM CXMA | MY16 | Style Max | Szary Quartz Metalizowany | 90k km | Szczecin | Chip: 148KM/323Nm
    Jest: Tiguan eHybrid 245KM | Elegance | Wilcza jagoda
  • Trzeba procedurę powtórzyć kilka razy, może jedna z poprzednich  inspekcji nie została skasowana przy wymianie oleju a w pamięci komputera pozostała i teraz się przypomina.
     
    Rapid SB / 1,2 CBZB 105 KM / MY 2015/ ELEGANCE MAX / BŁĘKIT PACIFIC/ 122 500 km / PRUSZKÓW
    Octavia kombi/1,5 DADA 150 KM DSG/ MY 2019 / STYLE / Srebrny Brilliant Metalizowany/ 120 000 km
  • Kasowanie inspekcji Rapid MY18 z maxi dot i jednym przyciskiem przy ekranie:

    -Wcisnąć przycisk zerowania licznika i go trzymać
    -Włączyć zapłon
    -Wcisnąć prawą rolkę na kierownicy i ją trzymać

    Gdy pojawi się komunikat czy resetować przegląd puścić przycisk zerowania licznika i wcisnąć go ponownie. Pojawi się komunikat, że przegląd został zresetowany.
    Jeżeli chcemy skasować przegląd olejowy/serwisowy, czy co tam pierwsze się pojawi to należy trzymać dłużej przycisk zerowania wtedy pojawi się komunikat 'czy zerowac przegląd' dalej trzymamy i pojawi się następne pytanie 'czy zerowac serwis' wtedy puszczamy przycisk zerowania i klikamy go ponownie (ciągle trzymając prawą rolkę na kierownicy wciśniętą).

    Zadziałało od razu.
  • @Arek_1 
    Niestety nie działa to u mnie... Pokazuje się komunikat o resecie a następnie wyskakuje komunikat za ile przegląd... 
    Rapid LB | 1.0 110KM CHCZ | MY18 | Ambition Max | 163200km | Sosnowiec
  • Na wszelkie sposoby próbowałem kasować inspekcję i... udawało się, ale tylko olejową. 
    Serwisową stoi w miejscu.
    Próbowałem za pomocą Autoxscan rs500, ale znalazłem tam tylko kasowanie inspekcji olejowej.

    Może nie umiem szukać?
    Rapid Spaceback | 1,2 110 KM | 2015 | Style | Beż cappucino | 25 500 | 3City | 6-F

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?