FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
1.2 TSI 77kW / 105KM dziwny dźwiek podczas rozruchu silnika
  • Około rok temu w wakacje wymieniałem rozrząd w moim Rapid'zie z powyższym silnikiem, który jest z serii CBZB, czyli niby na łańcuchu.
    Na wymianę się zdecydowałem gdyż zimą zacząłem słyszeć podobny dźwięk jak i na poniższym nagraniu. Taki metaliczny około 3-4sekund podczas odpalania silnika. Rozrząd wymieniony, u zaufanego mechanika, ale jednak dźwięk pozostał.
    Wymiana rozrządu była przy około 90.000km, a dzisiaj ma on przejechane raptem 100.000km.
    Autem jakoś dużo nie jeżdżę i głównie najbliższa okolica domu, więc jakoś szczególnie się tym nie przejmowałem wcześniej, natomiast w tym roku chcę jechać Rapid'em dalej na wakacje poza Polskę i zaczynam mieć mieszane uczucia...
    Zaufany mechanik mówi, że to prawdopodobnie wina pompy oleju i zaleca jej wymianę.
    Jak myślicie, czy faktycznie tak może być..?
    Rapid SB | 1.2 CBZB 105KM | MY13 | Ambition Komfort | Blue Denim | 75000km | Częstochowa
  • Swego czasu był tu poruszany temat "hałasującego" silnika w pierwszych sekundach rozruchu. I pomimo podejrzenia i wymiany rozrządu, odgłosy pozostały. Warto uwzględnić w tym silniku wariator, który również jest zasilany olejem z pompy oleju. Stąd odgłosy pochodzą również z wariatora. Szkoda, że serwisy nie uwzględniają ten element i bezkrytycznie przystępują do wymiany  rozrządu.
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Dzięki Tobie forum będzie funkcjonowało nadal!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen

ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?
https://www.compero.pl