FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Chińszczyzna z Chin
  • Ponad połowę rzeczy byś nigdy nie użył... :P
    Jak kupować taki sprzęcik, to z głową...
    Jak najlepszy ekran, pamięci operacyjne i procesor...
    Przydatne będą jeszcze wejścia kamery cofania, DVR, BT, i radio...reszta to już wodotryski...

    i tak będzie działać...
    użytkownik bliźniaka Rapida - Seat Toledo IV (passion red)
  • Koledzy, czy ktoś to zakupił? Bo zastanawiam się nad tym szczerze mówiąc: http://www.aliexpress.com/item/Free-shipping-skoda-octivia-fabia-superb-yeti-vision-D-Rapid-high-qua...
    Co o tym sądzicie? 
  • Ja bym tego nie kupił, bardziej przydałyby mi się listwy boczne, żeby chronić boki przed uderzaniem... ale jak porównam moją stronę (kierowcy) i mojej Pani (pasażera) to jej pierścionki już zostawiły ślad ;-) więc w sumie, głupie te folie nie są...
    Rapid LB | 1.2 TSI 105KM CBZB | MY14 | Ambition Komfort | Czarny Magic perłowy | 100 tys km | Gdańsk, Mazury - "Polska Północna"
  • Rapid SB | 1.2 TSi, 85km | MY14 | Ambition | Beż Capucino | 15000 km | Lubelskie
  • Nie mam listew bocznych - i chyba nie założę...
    Jak popatrzysz na profil drzwi - to umieszczone listwy nie spełniają swojego zadania: nie chronią od innych drzwi na parkingu.
    Skoda Rapid ma tak (niefortunnie) wyprofilowane drzwi co do ochrony przed uderzeniem z boku, że takie listwy spełniają (dla mnie) tylko rolę ozdobną.
    W poprzednim samochodzie miałem listwy boczne, które dobrze pełniły swoją funkcję. Drzwi były beczułkowate.
    W Rapidzie (już przy sprzedaży) ten temat przerabiałem z dealerem. Wyszło na to, że nie ma sensu w tym modelu je stosować. I tak pozostało.
    Każdy może sam, wg swojego uznania takie listwy założyć.
    Pozdrawiam   
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Tylko to listwy boczne są znacznie szersze od standardowych i bardziej wypukłe. 4,5cm na szerokośc, i 9mm grubości, jak dobrze się naklei, to delikatnie może coś tam ochronić. Się zastanawiam nad zakupem, bo to całkiem inny produkt niż oryginalny.
    Rapid SB | 1.2 TSi, 85km | MY14 | Ambition | Beż Capucino | 15000 km | Lubelskie
  • Podane przez Ciebie listwy mają mały plus (montażowy): są 4 sztuki, po jednej na każde drzwi. Z kolei są komplety po 6 czy 8 szt - z małymi końcówkami wchodzącymi na przednie czy tylne błotniki. To rozwiązanie zawsze należy dobrać indywidualnie do samochodu i do swojego gustu. 
    Sam podajesz grubość 9 mm. Jak przyłożysz listewkę czy tekturę o takiej grubości - to wciąż pozostaje sporo miejsca w profilu do "uszkodzenia" drzwi, nie tykając samych listew. Wynika to z prostego faktu - każdy "inny" pojazd ma swoje zewnętrzne punkty na różnych wysokościach.
    Sam montaż tych 4 sztuk nie powinien sprawiać Ci kłopotu.
    A jak z kolorem - pozostajesz przy czarnym (plastiku) czy dobierasz kolor i malujesz listwy?
    Pozdrawiam
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Chciałem listwy czarne, tzn. nie lakierowac. Jakby je troszkę wyżej nakleić to teoretycznie coś tam powinno kryć, swoją drogą, rocznie robię do 10 tyś, i bardzo mało w miastach, więc z drugiej strony, mam już rok samochód i na razie nikt mi nic nie obił, sam na to uważam, można by sobie odupścić z drugiej strony :) 
    Rapid SB | 1.2 TSi, 85km | MY14 | Ambition | Beż Capucino | 15000 km | Lubelskie
  • Ja kupilem na ali takie folie pod klamkę.  Mam mieszane uczucia bo tego ładnie nie da się nakleić.  Folia jest bardzo cienka i taka plastikowa. Niw jest elestyczna. Przynajmniej mnie się taka trafiła ale spełnia swoje zadanie.  Ochrania lakier. Za taka kasę można kupić. 
    Rapid LB | 1.2 MPI + lpg 75 KM cgpc | MY 2015 | Ambition MAX | biały | 333 000 km | mazowieckie
  • jajaceek przy naklejaniu powinieneś użyć suszarki folia robi się elastyczna i lepiej przylega nie polecam opalarki bo jak ktoś tego nie robił to spali lakier
    Rapid SB/1.2 MPI/MY14/Ambition komfort/ Szary metalik
  • Zastanawiam się nad zakupem do auta: http://www.aliexpress.com/item/Custom-fit-car-floor-mats-for-Skoda-Octavia-Superb-Fabia-Rapid-spaceb....
    Ktoś może wpadł na równie szalony pomysł albo powie, czy może lepiej po prostu zainwestować w gumowe "dywaniki" i nie certolić się z designem?:)
    A może macie coś do polecenia, co bardzo się przydaje (różniaste akcesoria)?
    Rapid SB|1.4TSI DSG 125KM|MY16|Monte Carlo|czerwowo-czarny|Józefosław
  • Oooo stary! Na tym się siedzi, czy trzyma nogi :P
  • kohena to dziewczyna... seksisto.
    ;D
    Pozdrawiam - Paweł
    Był: Rapid LB | 1.6TDI 115KM CXMA | MY16 | Style Max | Szary Quartz Metalizowany | 90k km | Szczecin | Chip: 148KM/323Nm
    Jest: Tiguan eHybrid 245KM | Elegance | Wilcza jagoda
  • Oglądając tylko zdjęcia - trudno coś powiedzieć o rodzaju materiału, jego wykończeniu i trwałości. Na dodatek ta cena ...
    Wg mnie - a sam tak mam - prostsze, tańsze rozwiązanie to jednak nasze, nieco mniejsze, ale całkowicie spełniające swoje zadanie dywaniki gumowe. Zwłaszcza przy wyjmowaniu z samochodu.
    Zastosowana wykładzina z tworzywa (która jest w samochodzie) praktycznie nie "pije" wody, stosunkowo dobrze się czyści, odkurza. Położone na niej dywaniki gumowe równie dobrze się wyjmuje, myje.
    Dla przedstawionych z A-s dywaników - trudno określić ich "wyjmowalność" oraz utrzymywanie ich w czystości.
    Ale decyzja należy do Ciebie :)
    Pozdrawiam
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • @kohena - sporo rzeczy kupiłem na aliexpress i prawie nigdy nie przyszło dokładnie to co na zdjęciach. Niby podobne, niby tak samo funkcjonalne, ale jednak inne, najczęściej gorsze niż na zdjęciach.
    Dlatego nie zaryzykowałbym kupna tego. Tym bardziej, że Rapid chiński jest trochę inny od europejskiego.
    Rapid LB|1,2 85 KM| MY14| Ambition| Blue Denim| 105000 km| Kraków
  • Dzisiaj na aliexpres jest dzień promocji. Zniżki są różne, ale są nawet 50%. 
    Różnica czasu chyba 9 godz., czyli akcja rozpocznie się o 9 rano.
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • sklep z akcesoriami do skody dla chińczyków z chińskiej skody: tutaj przykład poradzenia sobie z podparciem lędźwiowym http://accessories.skoda.com.cn/Market/Detail/3098325B0F#Detail_name
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • I bajer i dobra rzecz
    Toledo LB I 1.4 TSI 122KM I 58000km I Cerkiewnik
  • A nie lepiej w Juli ? ;) jest duży wybór....
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?