FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Kredyt Samochodowy w VeloBank

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Metaliczne odgłosy po uruchomieniu silnika
  • Witam, ostatnio zaobserwowałem, że jedno na kilkanaście uruchomień silnika kończy się 1-2 sekundowym metalicznym odgłosem silnika. Mój aktualny przebieg to 20kkm. Za 4kkm przypada mi wymiana oleju wg wskazania komputera. Olej sprawdziłem 10 min po wyłączeniu silnika na płaskim podłożu i jest dokładnie w połowie. Przeważnie ma to miejsce przy uruchamianiu na zimno. Zastanawiam się zatem, czy nie jest to oznaka uszkodzenia napinacza i łańcucha rozrządu? Wiem, że ten model silnika miał już wcześniej z tym problem, ale do Rapidów montowane już były silniki z poprawionymi łańcuchami z napinaczami. Co o tym myślicie? Czy posłużą nam te silniki?
  • Jaki silnik?
    Rapid LB/ 1.2 MPI + LPG / MY 2015/ Ambition MAX
  • Napisał w wątku o 1.2 TSI 85KM to raczej ma taki silnik :)
    RAPID LB | 1.2 TSI CBZB 105 KM @120 KM/213,7 Nm | MY15 (45 tydzień 2014) | AmbitionMAX + USB + Climatronic + Tempomat + Hak | Błękit DENIM | łódzkie
  • Na mobilnych urządzeniach nie widac w jakim wątku...
    Rapid LB/ 1.2 MPI + LPG / MY 2015/ Ambition MAX
  • Sam piszę z mobilnego i jakoś widzę jak wchodzę w wątek :-)
    RAPID LB | 1.2 TSI CBZB 105 KM @120 KM/213,7 Nm | MY15 (45 tydzień 2014) | AmbitionMAX + USB + Climatronic + Tempomat + Hak | Błękit DENIM | łódzkie
  • Metaliczne odgłosy itd....  Tyle widać..
    Rapid LB/ 1.2 MPI + LPG / MY 2015/ Ambition MAX
  • Wg ostatniego rakingu silniki TSI WV jedne z najgorszych. W recenzjach piszą właśnie o tym metalicznym pobrzękiwaniu:

    http://www.auto-swiat.pl/eksploatacja/6-najgorszych-silnikow-benzynowych-ostatnich-dziesieciu-lat-uwazaj-na-auta-z-tymi/8v9d5
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa
  • Tą wadę mają większości samochodów nowych czyli trzeba by było niekupować nowych... niestety dzisiejsza motoryzacja nie będzie już taka jak dawniej dziś wszystko jest postawione na wyprodukować jak najmniejszym kosztem, sprzedać jak najdrożej nie dbając o klienta. Nawet flagowe marki mają dziś problemy, także jak człowiek ma się przejmować wszystkim to musi niestety postarać się np o poczciwą starszą Hondę Civic, Accord, Toyotę Corollę (1993r) lub najlepiej Mercedesa "Beczkę"
  • Po wymianie oleju po 21k km w trakcie uruchamiania, zwłaszcza przy zimnym silniku, słychać nadal przez okres 1-2 s. metaliczny odgłos, który następnie ustaje. W ciągu dalszym zastanawiam się, czy ten silnik wytrzyma choćby 100k km. Ma ktoś pomysł, co to może ewentualnie innego być?
  • Trochę zastanawiające jest Twoje podejście do tematu. Od Twojego założenia wątku jest ponad 2 miesiące. Niewiele kto ci coś podpowiedział. A na co czekasz ? Jak masz auto na gwarancji - to skonsultuj się ze sprzedawcą. Widocznie nie jest to tak częsty objaw, stąd na forum nie ma praktycznie wpisów.
    Pozdrawiam
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Możesz też zapłacić jakiemuś dobremu warsztatowi samochodowemu (w Łodzi mogę Ci poradzić), który specjalizuje się w VAGach, lub odstawić auto do serwisu innego dealera. Może Twój leci w kulki i ma nadzieję, że do końca gwarancji jakoś dotrwa, a potem np. będziesz miał pęknięty wał (tfu tfu...). Tak jak pisał @jercen - nie czekaj i wierć dziurę w brzuchu w serwisie. Żądaj naprawy i już! Za to płaciłeś. W samochodzie, oprócz klocków hamulcowych nic nie powinno trzeć...
    Rapid LB 1.2MPI LPG | MY14 | Elegance | Biel candy | Łódź
  • Super.... no i zaczął się spam na forum. Coś może by z w/w użytkownikiem zrobić? Bo zaraz będzie nam polecałaby "cremizatorowować" wszystko co się da... Durne reklamy...
    Rapid LB 1.2MPI LPG | MY14 | Elegance | Biel candy | Łódź

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?