FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Kredyt Samochodowy w VeloBank

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Uszczelnienie maski silnika - modyfikacja
  • Jeszcze tego nie zrobiłem bo swoją białą strzałę odebrałem przedwczoraj ale znajomy poradził mi uszczelnienie maski silnika. Przyklejenie uszczelki na krawędzi maski (od spodu) tak aby uszczelnić szparę pomiędzy światłami, grilem a maską. W Passacie miałem taką uszczelkę i silnik z góry był w miarę czysty. Ten znajomy stwierdził, że miał Forda Fusion i tam nie miał uszczelki (tak jak my) i silnik z góry miał usyfiony. Przyglądałem się szczelinie i ona ma ok 1 - 1,5 cm więc uszczelka okienna jest trochę za wąska. Jak znajdę uszczelkę, przykleję to zrobię zdjęcia i wrzucę na forum.
    Rapid LB | 1.2 MPI + lpg 75 KM cgpc | MY 2015 | Ambition MAX | biały | 333 000 km | mazowieckie
  • W Castoramie są profile potrzebne do wykonania tego modu. Potrzebujesz ok.1,5 m samoprzylepnego profilu (przypominający literę D). Koszt kilka zł. Przycinasz odcinkami, przyciskasz od dołu pokrywy maski i masz gotowe. Sądzę, że o oczyszczeniu i odtłuszczeniu powierzchni pod profil nie trzeba przypominać :)
    Pomimo sporych różnic temperatur, ciśnienia powietrza i wilgoci, profil jak na razie trzyma już pół roku.
    Sam odczuwam, że silnik jest mniej zabrudzony i zakurzony.   
    Pozdrawiam
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • @ jercen może fot jeśli masz poprosimy będzie widać jeśli to pozytywny wynalazek to kto będzie chciał to zrobi dla siebie 
  • Nie mam lampy przy aparacie - może jutro - w ciągu dnia, przy odrobinie słoneczka :)
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Dobrze dzięki :) i prośba do słoneczka by było 
  • Obiecane foto - wprawdzie bez słoneczka :)
    foto1net.jpg
    800 x 600 - 199K
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • @jercen Dziękuję bardzo 
  • @ jercen Pisałeś o tych uszczelkach ze można je kupić w Castoramie.. do czego one służą jak są opisane w sklepie? bo na pierwszy rzut oka to tak jakby gumowe do uszczelniania drzwi okien .. czy to do czegoś innego 
  • Z tego co widzę to pewnie uszczelki do drzwi lub okien są one w różnych rozmiarach jak widzę nie potrzeba jakiś wielkich wysiłków by to zainstalować.
    Rapid SB/1.2 MPI/MY14/Ambition komfort/ Szary metalik
  • Nie byłem ostatnio w Cast. Same uszczelki są do okien/drzwi. Są z warstwą samoprzylepną, czyli po przymierzeniu, przycięciu należy odlepić pasek, który chroni warstwę kleju i na czyste miejsce przycisnąć. Sama uszczelka ma profil litery D. Z jednej strony płaska - tam gdzie klej, z drugiej - półokrągły profil.
    W Rapidzie jest miejsce na ok. 10 - 15 mm - czyli trzeba wybierać jak największą uszczelkę tego profilu.
    Pozdrawiam
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • @jercen dzięki za odp...to jednak do okien drzwi..myślałem ze jakieś inne uszczelki mam akurat w domu tylko ze brązowe
  • No to będzie problem ... Musisz uważać na miśki z suszarką, bo brązowe uszczelki ściągają fale elektromagnetyczne. Białe pochłaniają. Twój R będzie zawsze "świecił" na radarze. No cóż ... Zrobisz - to zobaczysz ...   : )
    Pozdrawiam :)  
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Staram sie ich zawsze unikac :) spotkania z nimi sa mało przyjemne ... podjadę do sklepu kupię bo raczej białe mimo wszystko będą lepiej pasować do mojego koloru  
  • Dziwne pytanie "jak to świecił" przecież obie uszczelki są z tego samego materiału różnią się tylko kolorem.
    Rapid SB/1.2 MPI/MY14/Ambition komfort/ Szary metalik
  • @Cezar - Ty tak na poważnie pytasz?
    Rapid LB|1,2 85 KM| MY14| Ambition| Blue Denim| 105000 km| Kraków
  • Cezar: mam przynajmniej małą satysfakcję - że temat potraktowany na luzie (z widocznym przymrużeniem oka) potraktowałeś dosyc poważnie :)
    Liczę na Twoją wyrozumiałośc :) i rozgrzeszenie :)
    Ale spoko - nie ma to oczywiście żadnego znaczenia. Jak masz zamiar zrobić taki mod - to spokojna głowa - żaden z tych materiałów nie jest "widoczny" przez radar. Jak będzie trzeba - służę dalszą radą.
    Pozdrawiam
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • @jercen myślę ze ktos czyta bardzo szybko i nie złapie sensu wypowiedzi i stad pada pytanie 
  • Co Wy? Uszczelki? Przecież wszyscy wiedzą, że płyta DVD koło lusterka (ale tylko Verbatim!!!) odbija promienie lasera, więc jak macie taką, to uszczelka może być brązowa!
    Rapid LB 1.2MPI LPG | MY14 | Elegance | Biel candy | Łódź
  • @halif a jeszcze jest lepsza dyskietka Verbatim nie sadzisz ? :)
  • No teraz już mam po nocce . . .  Nie wytrzymam :)
    Nie zmrużę już oka do białego rana.
    A tak zaczęło się niewinnie od białej/jasnej uszczelki ...
    Przeszliśmy już na poziom DVD. Super :)
    Może jeszcze kilka wpisów i przeskoczymy do XXII wieku :) i znikną problemy z pomiarem prędkości Rapidów :)
    Pozdrawiam - tym razem naprawdę na wesoło ! ! !
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • nie zgodzę się verbatim jest gorszy od esperanzy
    Rapid SB/1.2 MPI/MY14/Ambition komfort/ Szary metalik

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?