FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Uszczelnienie maski silnika - modyfikacja
  • Zrobiłem zdjęcie uszczelnienia. Tak to teraz wygląda. Gąbka jest miękka i bardzo dobrze uszczelnia.
    20141215_132241.jpg
    800 x 269 - 61K
    Rapid LB | 1.2 MPI + lpg 75 KM cgpc | MY 2015 | Ambition MAX | biały | 333 000 km | mazowieckie
  • troche to sztukowane :) ale ważne ze spełnia swoje zadanie
    Rapid LB | 1,2 105KM | MY15 | Elegance Max beżowy | Brąz Topaz | Warszawa
  • Wygląda jakby te uszczelki były b. delikatne i wywieje je jak się szybko pojedzie. Czekam na dalsze raporty z testów...
    Rapid LB 1.2MPI LPG | MY14 | Elegance | Biel candy | Łódź
  • sztukowane, bo z wyciszenia poprzedniego auta został mi tylko kawałek pianki. Co do trwałości to o to się nie obawiam. Klej jest tak mocny, że po przyklejeniu nie ma możliwości zrobienia poprawki - gąbka uszkadza się podczas odrywania, nie ma możliwości oderwania gąbki bez jej uszkodzenia.
    Rapid LB | 1.2 MPI + lpg 75 KM cgpc | MY 2015 | Ambition MAX | biały | 333 000 km | mazowieckie
  • Ja mam przejechane 54 tys i po roku w środku jest czyściutko. Ja sensu w montażu tej uszczelki nie widzę.
    Skoda Rapid SB ACTIVE 1.6 TDI/90 KM 2013
  • Otworem pod klapą silnika, podczas jazdy przedostaje się sporo powietrza wraz z zanieczyszczeniami. Przy jeździe z opadami, albo po mokrej nawierzchni za innym pojazdem dolna część pokrywy silnika pokryta jest widoczną wartwą brudu, soli (bo sypią) i wilgoci. Po zaschnięciu - można to ręcznie zetrzeć. Na pozostałych elementach oprzyrządowania silnika też jest taki osad. To już jest trudno zetrzeć. Nie jest on tak widoczny - jednak elementy aluminiowe oraz elektryczne bardzo cierpią. Po czasie elementy aluminiowe nie można już doczyścić - a elektryczne - mogą zacząć sprawiać problemy. Zawsze to łatwiej stosować profilaktykę niż leczenie.
    Każdy sam dba o swoje 4 kółka. Nie ma obowiązku stosowania np. chlapaczy, tak samo i tu - nie mamy obowiązku dbania o komorę silnika.
    Pozdrawiam  
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • U mnie po 13 m-cach i 54 tys. wygląda jak na zdjęciach - zakurzony jak ramka ze ślubnym zdjęciem na komodzie :-) Jakoś zbyt dużej różnicy do nowego nie widać, trochę kurzu osiadło, nie ma żadnego błota. Do tego na ostatnim zdjęciu widać, że konstruktorzy wyprofilowali plastikikowe osłony pod maską, żeby mniej syfu tam leciało. Gdyby konstruktorzy chcieli uniemożliwić wymianę powietrza w silniku, to pewnie nie byłby to dla nich problem. tak przynajmniej opary szybciej się ulatniają.
    Głównie handlarze pucują  silnik i osprzęt na błysk przed sprzedażą niczym serwis stołowy, co mnie strasznie drażni. Założę się, że silnik szybciej skończy żywot, niż coś go zje od zewnątrz :-)
    Poprzednie auto Fabia 2 miało grubo powyżej 310 tys., silnika nigdy nie myłem a chodził bez problemu, nie było wycieków ani problemów z elektryką.  Ale oczywiście każdy robi co chce ze swoim autem.

    20150118_132740.jpg
    3264 x 2448 - 3M
    20150118_132908.jpg
    3264 x 2448 - 3M
    20150118_132926.jpg
    3264 x 2448 - 2M
    Skoda Rapid SB ACTIVE 1.6 TDI/90 KM 2013
  • Zanieczyszczenia do komory silnika dostają się również od dołu. Są to najczęściej bryzgi, dochodzące z pod kół, przy przejeździe przez kałużę. Pozostawiają ślady na dolnej części silnika czy jego elementów. Natomiast błota nie będzie ze szczeliny pod maską. Jakość Twoich zdjęć nie oceniam. Jednak na aluminiowych częściach coś widać. Nie mam zamiaru (nie jest to celem tego postu) odradzać czy przekonywać do małego modu. Osoby, które mają założony pasek wzdłuż krawędzi pokrywy silnika - mają mniej zanieczyszczeń w komorze. Najprościej zanieczyszczenia widać na dolnej stronie klapy silnika. Jednak na swoich fotkach tego nie pokazałeś.  
    Pozdrawiam
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • @Miro wg mnie masz całkiem nieźle uje..y silnik. Może to kwestia zdjęć, ale wygląda na brudny.
    Powiniien wyglądać podobnie do tego na zdjęciu ( to nie mój silnik). Ja mam 17500km i mój wygląda troche lepiej od Twojego, ale  to i tak oznacza ze jednak wpada tam kupę syfu z drogi.
    z16298745Q,Skoda-Rapid-Elegance-1-6-TDI.jpg
    620 x 413 - 77K
    Rapid LB|1,2 85 KM| MY14| Ambition| Blue Denim| 105000 km| Kraków
  •  Swoją drogą to okropnie wygląda ten silnik bez pokrywy, jakby mu wszystkie flaki wylazły na wierzch.
  • Niestety nie przewidzieli takiej opcji wiadomo oszczędności. Z drugiej strony to i może lepiej bo przy pierwszym nieumiejętnym odkręceniu śrubek latało by wszystko i klekotało. Też zamontowałem taką uszczelkę zdaje egzamin czyściej pod maską ;-)
    Rapid SB/1.2 MPI/MY14/Ambition komfort/ Szary metalik
  • A nie lepiej zainwestować w tą osłoną na silnik, która zawsze była? Będzie chronić silnik właśnie przed zanieczyszczeniem od góry, a także, jak twierdzą niektórzy, wyciszy go trochę. W TDI jest dość istotne. Ja właśnie myślę, żeby przy przeglądzie założyć sobie ta osłoną, bo jednak faktycznie trochę silnik jest już zasyfiony jak u kolegi @miro
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa
  • Zajrzałem dzisiaj pod maskę, aby zobaczyć które elementy silnika mam posolone i prawdą jest że część zanieczyszczeń dostaje się szczeliną między pokrywą silnika a pasem przednim, ale nie jest to kluczowy czynnik brudzenia się silnika, gdyż więcej zanieczyszczeń dostaje się przez wlot powietrza w pasie przednim. W dodatku żebra są skierowane na zewnątrz tak, że powietrze z zanieczyszczeniami w sam raz brudzi nam reflektory i inny osprzęt rozmieszczony przy błotnikach. Zatem górna osłona silnika, jeśli nawet można by jakąś dopasować i tak niewiele pomoże.
    Co ciekawe poniżej linii alternatora jest w miarę czysto. A samego dołu nie oglądałem ale pewnie wygląda tak jak podwozie, więc co się zimą posoli, wiosennymi burzami umyje :)

    WP_20150128_022.jpg
    2000 x 3552 - 2M
    WP_20150128_011.jpg
    3552 x 2000 - 2M
    WP_20150128_021.jpg
    2000 x 3552 - 2M
  • Pan to taki poeta ;-)
    Rapid SB/1.2 MPI/MY14/Ambition komfort/ Szary metalik
  • poeta, poeta, ino gęba nie ta ;-)
  • Nie wiem jak w TSI, ale w TDI ta górna osłona silnika naprawdę się przyda, chociażby po to, żeby te wszystkie przewody na wierzchu zabezpieczyć przed zanieczyszczeniami, a poza tym niektórzy wspominali o tym, że trochę też wycisza pracę silnika.
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa
  • JA do uszczelnienia użyłem uszczelki grodziowej z octavii (1Z0 823 723 A ok 30 zł), podobny patent mam w octavi.
    Rapid LB | 1.2 110KM | 2016 | Ambition Max | Śląsk
  • @adamski
    Mógłbyś wrzucić jakieś zdjęcia jak to wygląda.
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY14 | Ambition Komfort | Blue Race | 28500km | Gdańsk
  • Panowie, Czy ktoś praktykował w Rapidzie mycie silnika chemia+myjka ? Zastanawiam się ale mam jednak pewne obawy o elektronikę...
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Ambition Max | Beż Cappuccino | 25000km | Łódź
  • Trochę to trwało ale oto zdjęcia:
    WP_20160715_17_07_38_Pro.jpg
    3264 x 2448 - 1M
    WP_20160715_17_07_49_Pro.jpg
    3264 x 2448 - 2M
    Rapid LB | 1.2 110KM | 2016 | Ambition Max | Śląsk

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?