FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Mój Szkodnik - 1.6TDi 105KM
  • Pytanie tylko czy silnik by się zbytnio nie przegrzewał z taką "kufajką"?
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa
  • No tak bo w Alhambrze jest 1.9 TDI z żeliwnym blokiem a nasze to chyba mają bloki aluminiowe...
    Rapid LB I TDI 105 KM I MY15 I Elegance MAX I Blue Denim I61290 km I Żnin
  • @thomas myslę ze kazde wyciszenie daje wiekszy spokoj w samochodzie. Ostatnio jechałem fiatem Doublo i musze stwierdzic ze zimny silnik hałasuje na zewnatrz bardziej niz w R natomiast w środku jest ciszej znak taki ze R maja gorsze wyciszenie
  • @Aras super pomysł, ale zrobisz pomiar w środku samochodu?
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa
  • Czekamy z niecierpliwościa :)
    Rapid SB | 1.2 TSi, 85km | MY14 | Ambition | Beż Capucino | 15000 km | Lubelskie
  • ok, super, jak zrobisz pomiar daj koniecznie znać
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa
  • W moim ASO dali dupy z ta osłoną. Powiedzieli, że mocowania będę w komplecie razem z osłoną. Ja im na to, że nie, że z tego co wiem trzeba osobno domówić trzpnie do mocowania. No i...wyszło na moje, teraz mam osłonę w bagażniku i musze czekać na zamówione mocowania przez upartych osłów:)
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa
  • @dodan widzisz takich mamy spec. w ASO trzeba 2 trzpienie z przodu.
  • dokładnie, ale żebym im nie mówił tego...a gość od części mówi mi, "konsultowałem to z mechanikami, trzpnie są już na stałe przy silniku":))
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa
  • sa 2 z tyłu natomiast 2 z przodu trzeba kupic i wkręcić 
  • no właśnie. tak i mówiłem, ale jak grochem o ścianę...Jak tam z pomiarami?
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa
  • Komora silnika wygląda tragicznie bez tej osłony wszystko na wierzchu tak jakby nie dokończyli go montować.
    P.S. Macie dolną osłonę silnika ? bo u mnie tą akurat zamontowali.
    Rapid LB I TDI 105 KM I MY15 I Elegance MAX I Blue Denim I61290 km I Żnin
  • @thomas tak dolna osłona jest nie ma górnej osłony każdy tak ma w TDI
  • @Aras wrzucisz jakieś zdjęcia jak to u Ciebie wygląda ta adaptacja z Fabii?
    RAPID LB | 1,6 TDI 90 KM | MY14 | Ambition MAXX |Srebrny brilliant | 100 000km | Wrocław
  • No właśnie @Aras zapodaj jakieś zdjęcia. Żeby się nie dostawał brud do sinika, to trzeba przed każdym otwarciem oczyścić jakąś szmatkę miejsce wlewu i już
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa
  • albo zdjąć na czas lania oleju pokrywę przy okazji oczyscić i po kłopocie
  • też prawda:) ja już mam osłonę założoną, to zobaczę jak to będzie z tym brudem:)
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa
  • @dodan masz już silnik full opcję :) 
  • dokładnie:)) Z dodatkowych rzeczy do mojego szkodnika dołożyłem, chlapacze przód i tył, listwy progowe ochronne oraz wspomnianą osłonę silnika, czyli teraz mam full opcję:))
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa
  • Oj trochę jeszcze Ci brakuje do full opcji. Parę rzeczy jeszcze możesz zmienić m.in. w full opcji jest inne radio. 
    Z bajerów to Rapid ma jeszcze Start-Stop, którego nie masz czy zestaw głośnomówiący, który nie wiem czy masz. A może jeszcze by się coś znalazło :)
    Jeszcze trochę modzenia przed Tobą ;)
    RAPID LB | 1.2 TSI CBZB 105 KM @120 KM/213,7 Nm | MY15 (45 tydzień 2014) | AmbitionMAX + USB + Climatronic + Tempomat + Hak | Błękit DENIM | łódzkie

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?