FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Kredyt Gotówkowy w VeloBank

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Blokada drzwi z panelu kierowcy.
  • Troszkę się przerazilem,  że blokada drzwi z panelu kierowcy,  działa tylko z zewnątrz...od środka wszystkie drzwi można normalnie otworzyć....
    Rapid LB/ 1.2 MPI + LPG / MY 2015/ Ambition MAX
  • To chyba normalne. Tylne drzwi mają możliwość włączenia blokady otwierania od środka.
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY14 | Ambition Komfort | Blue Race | 28500km | Gdańsk
  • @maroslaw Właśnie co w tym dziwnego,przecież chodzi o to żeby nikt z zewnątrz nie otworzył drzwi na światłach np, i gwizną Ci coś z siedzenia pasażera. Blokada dla dzieci jest w drzwiach tylnych blokowana przekręceniem kluczykiem.
  • no w sumie racja, byłem przyzwyczajony z Toyoty że zaryglowane drzwi mógł otworzyć tylko kierowca... Aż tak bardzo nie przeszkadza...
    Rapid LB/ 1.2 MPI + LPG / MY 2015/ Ambition MAX
  • Trochę śmiesznie to wygląda jak się jedzie po kogoś, zatrzymuje się, pasażer chce wsiąść i szarpie się z tą klamką:) Nieraz zapomniałem wcisnąć kłódeczki żeby otworzyć, w obecnym samochodzie nie mam czegoś takiego :)
    @maroslaw, Ty miałeś to zaprogramowane fabrycznie czy aktywowali w serwisie?
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Style Plus | Biel Laser | 116000 km | Sochaczew
  • w toyocie? miałem od początku...
    Rapid LB/ 1.2 MPI + LPG / MY 2015/ Ambition MAX
  • Nie, w R :)
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Style Plus | Biel Laser | 116000 km | Sochaczew
  • ale co mieli aktywować?
    Rapid LB/ 1.2 MPI + LPG / MY 2015/ Ambition MAX
  • Jak wyjeżdżają z fabryki nie maja automatycznego ryglowaniu drzwi, trzeba ręcznie. Ale można zmienić że po przekroczeniu 15km/h się same ryglują.
    Rapid SB | 1.2 CBZA 86KM | MY15 | Ambition Max + Dynamic + Pakiet na bezdroża | Czerwień Corrida | 4500km | Lublin
  • MI NIE RYGLUJĄ SIĘ SAME chodzi o to, że naciskam kłudeczke i sa zaryglowane ale i tak wszyscy pociagając za klamke od środka mogą je otworzyć...
    Rapid LB/ 1.2 MPI + LPG / MY 2015/ Ambition MAX
  • Rozumiem, swoją drogą dobrze że napisałeś, to przed odbiorem powiem żeby aktywowali.
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Style Plus | Biel Laser | 116000 km | Sochaczew
  • Dla mnie to zbędne regulowanie samoczynne, tym bardziej ze jak zostawisz kluczyki...Upsss.... Aha, ja nie mam alarmu. Może z alarmem jest inaczej...
    Rapid LB/ 1.2 MPI + LPG / MY 2015/ Ambition MAX
  • @maroslaw
    Przeczytaj moja wiadomość dokładnie, drzwi Ci się nie zaryglują jak auto stoi...
    Rapid SB | 1.2 CBZA 86KM | MY15 | Ambition Max + Dynamic + Pakiet na bezdroża | Czerwień Corrida | 4500km | Lublin
  • Na pewno? Bo w Fabii się ryglowaly..   Kiedyś miałem kłopot z kluczykami..
    Rapid LB/ 1.2 MPI + LPG / MY 2015/ Ambition MAX
  • @maroslaw, na pewno, jeździłem R i też wiem jak to działa
    Swoją drogą, w służbowym Crafterze też tak mam że po iluś sekundach drzwi same się ryglują i trzeba uważać, ale w R działa to na innej zasadzie
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Style Plus | Biel Laser | 116000 km | Sochaczew
  • oki...
    Rapid LB/ 1.2 MPI + LPG / MY 2015/ Ambition MAX
  • System Safe Security stosowany w R (kłodka na przyciku panela środkowego) ma swoje uzasadnienie - i działa poprawnie. Chodzi o to, by podczas podróży w chwili zatrzymania pojazdu (skrzyżowanie, przejazd, korek, ...) nikt obcy nie otworzył z zewnątrz drzwi oraz bagażnika. Tą funkcję zamykania można zakodować na kompie (działa od 15 km/godz) albo ręcznie na panelu. Ta funkcja zastępuje ręczne blokowanie drzwi od wewnątrz w starszych samochodach. Sami pamiętamy - ile razy było trzeba sięgać po kolei do pozostałych 3 drzwi, by je zamknąć, a następnie kierowca dopiero kluczykiem zamykał swoje drzwi. Czasem można było ręcznie zamykać poszczególne drzwi, obchodząc samochód dookoła i sprawdzająć, które jeszcze nie są zamknięte. 
    W naszym R ta funkcja jest jeszcze trochę ulepszona, bo pomimo zamknięcia drzwi dla osób z zewnątrz - zawsze jest możliwość wyjścia pasażerów siedzących już w samochodzie, i to bez odryglowywania zamka. Jedynie należy pamiętać - jak trzeba komuś z zewnątrz "otworzyć" drzwi lub zabrać torbę z bagażnika - to należy nacisnąć przycisk "kłódka".
    System ten w połączeniu ze zdalnym sterowaniem spełnia jeszcze jedną, dodatkową funkcję zabezpieczającą - przy zamknięciu samochodu pilotem - nikt nie otworzy drzwi - ani z zewnątrz ani z wewnątrz. Dla potencjalnych złodziei możliwość wtargnięcia do samochodu pozostaje bardzo utrudniona - bo tylko poprzez zbicie szyby. Nawet bagażnik w tym momencie jest bardzo niedostępny - bo po zbiciu szyby - należy jeszcze przy zamkniętych drzwiach odchylić tylne oparcie foteli. 
    Samemu kierowcy pozostaje więc tylko "myśleć" przy korzystaniu z bagażnika lub dobieraniu dalszych pasażerów do kabiny samochodu. Tyle można się przyzwyczaić - i być spokojny o przestrzeń samochodu.
    Oczywiście w tylnych drzwiach dalej firma stosuje mechaniczną blokadę dla dzieci - które nie mają możliwości otworzenia drzwi od wewnątrz. Tu już nie ma żadnej elektroniki, każdy sam - z zależności od wieku pasażerów w tyle, decyduje kiedy blokadę załączyć czy wyłączyć.
    Pozdrawiam      
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • :)
    Rapid LB/ 1.2 MPI + LPG / MY 2015/ Ambition MAX
  • Dodam tylko że w fabii bagażnik nawet gdy mamy wyłączone automatyczne ryglowanie, i nawet gdy nie ryglowaliśmy przyciskiem, po ruszeniu się blokował. Czyli wszystkie drzwi pozostawały odryglowane, a bagażnik zawsze po ruszeniu był zaryglowany. I pozostawał zaryglowany aż do chwili gdy ktoś nie otworzył drzwi (nie mówię o odryglowaniu drzwi, tylko o zwykłym ich otwarciu) lub nacisnął przycisk oryglowania. Zakładam że w R bedzie tak samo, mam na myśli niezależne od ustawień komputera i przycisku w kabinie, ryglowanie bagażnika po ruszeniu. Niestety nie mam jak tego sprawdzić. Ale zakładam że będzie tak samo jak w Fabii.
    Zatem system automatycznego ryglowania ma uzasadnienie tylko aby ktoś nie ukradł nam torebki, komputera, dziecka z wnętrza auta. I ja właśnie mam takie autoryglowanie uaktywnione, wraz z odryglowaniem w chwili wyjęcia kluczyka. Swoją droga czy ktoś może sprawdzić ten bagażnik? Ja mam autoryglowanie więc nie mam jak sprawdzić. Ale jeśli ktoś nie ma autoryglowania i ma drugą osobę która zanim ktokolwiek otworzy drzwi, spróbuje otworzyć bagażnik to sie dowiemy na ile nasze zakupy sa bezpieczne :)

    Nie słyszałem natomast w skodzie o przypadku aby w sprawnym aucie następowało samoczynne ryglowanie zamków nie związane z rozpoczęciem jazy.
    Owszem przy niesprawnych czujnikach otwarcia drzwi. tzw. krańcówki były takie przypadki.
    Chodziło o to że nasze auta sa tak zaprogramowane, ze jeśli odryglujemy drzwi pilotem, ale ich nie otworzymy to system interpretuje to jako przypadkowe odryglowanie i sam po 30 sek rygluje auto ponownie. Gdy czujnik drzwiowy zamelduje otwarcie drzwi, komputer wie ze nie było to przypadkowe odryglowanie i nie blokue drzwi. Uruchomienie stacyjki również przerywa 30-sekundowe odliczanie. Więc może opisane powyżej przypadki wynikały z jakiejś niesprawności?
  • Jak zakodować tą funkcję ryglowania przy 15km/h? Jest to proste ?
    Rapid SB |1.2 TSI 105KM| MY14 | Active Max | White Candy
  • trzeba mieć dostęp do kabelka i programu, lub w ASO, ponieważ ryglowanie przy ruszeniu i odryglowaniu po wyjęciu kluczyka ustawia się niezależnie warto im przypomnieć że chcesz mieć obie funkcje aktywne, bo czasami zapominają.

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?