FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Blokada drzwi z panelu kierowcy.
  • zgadza się u mnie zapomnieli i musiałem jechać drugi raz.
  • @kros z tym bagażnikiem jest trochę inaczej niż piszesz, no chyba, że po włączeniu autoryglowania coś się zmienia w systemie. 
    Z bagażnikiem jest tak, że wyłącza elektryczną klamkę po ruszeniu (rygluje się) tak jak jak piszesz ale dostanie się do bagażnika po zatrzymaniu nie odbywa się do końca już tak jak wspomniałeś. Dostać do bagażnika można się po zatrzymaniu tylko w sytuacji kiedy sam włączysz ryglowanie, wyciągniesz kluczyk ze stacyjki lub jak otworzysz drzwi kierowcy. Bagażnik nie odblokowuje się jak otworzysz inne drzwi niż kierowcy.
    Sprawdź to z inną osobą. Przejdź się kawałek, zatrzymaj, nie wyciągaj kluczyka ze stacyjki i nie otwieraj drzwi kierowcy, niech pasażer wyjdzie i spróbuję otworzyć bagażnik. Jeśli się nie uda to wtedy otwórz swoje drzwi i wtedy sprawdź czy masz dostęp do bagażnika.

    U mnie jest tak w Fabii 1 gdzie mam autoryglowanie i tak samo w Rapidzie jeszcze bez autoryglowania. Dopóki kierowca nie wyciągnie kluczyka lub nie otworzy swoich drzwi, to do bagażnika się nie dostaniemy. To też zabezpieczenie przed lepki ręcami co mogą nam coś skubnać w tym czasie jak jeszcze jesteśmy w aucie a już stoimy.
    RAPID LB | 1.2 TSI CBZB 105 KM @120 KM/213,7 Nm | MY15 (45 tydzień 2014) | AmbitionMAX + USB + Climatronic + Tempomat + Hak | Błękit DENIM | łódzkie
  • Ja nie sprawdzę bo mam autoryglowanie. W F1 praktycznie od samego początku miałem autoryglowanie, więc mogło mi sie pomylić. Czy ktoś kto nie ma autoryglowania może sprawdzić czy otwarcie innych drzwi niż kierowcy odblokowuję klamkę bagażnika? (Np. na włączonym silniku?)
  • Mój kolega ma F1 bez autoryglowania i nie ma możliwości dostania się do bagażnika przy odpalonym silniku, dopiero jak otworzy się którekolwiek drzwi (mogą być i tylne) wtedy dostęp jest.
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Style Plus | Biel Laser | 116000 km | Sochaczew
  • no dokładnie o tym pisałem, dlatego założyłem ze w R też tak jest. Gdyby ktoś mógł sprawdzić?
  • Nie mam włączonej funkcji autoryglowania i po ręcznym włączeniu ryglowania jest możliwość otwrcia z zewnątrz tylko tych drzwi które zostały otwarte od wewnątrz (nie ma obawy zatrzaśnięcia kluczyków w środku), brak jest również dostępu do bagażnika. 
    Rapid LB | 1.2 CBZA 86 KM | MY14 | Ambition Komfort | Błękit Pacyfic | 11000 km | Mińsk Mazowiecki
  • Ale czy bagażnik masz zablokowany bez naciśnięcia przycisku ryglowania. Po ruszeniu bagażnik powinien (?) być zablokowany do chwili otwarcia dowolnych drzwi
  • Jeszcze raz sprawdziłem w obu autach. W F1 gdzie mam automatyczne ryglowanie nie mogę bagażnika otworzyć gdy:
    1. Silnik pracuje i nie odryglowałem drzwi a kierowca siedzi w środku.
    2. Silnik pracuje i mam odryglowane drzwi a kierowca siedzi w środku.
    3. Silnik pracuje i wyszedł obojętnie, który pasażer ale kierowca siedzi i nie otwiera swoich drzwi.
    4. Silnik nie pracuje i kluczyk nadal jest w stacyjce i kierowca nadal jest w aucie.
    5. Silnik nie pracuje i wszystkie sytuacje z drzwiami i z pasażerami z punktów 1-3.
    Mogę otworzyć bagażnik jak ruszy się kierowca, wyciągnie się kluczyk lub ręcznie odblokuje się centralny zamek przyciskiem pomimo odblokowania drzwi przez np. wychodzącego pasażera.

    W RAPIDZIE mam tak samo pomimo braku (tymczasowo) autoryglowania i nie można otworzyć bagażnika gdy:
    1. Silnik pracuje i kierowca jest w środku.
    2. Silnik pracuje, kierowca jest w środku i wyszedł obojętnie, który pasażer.
    3. Silnik nie pracuje, kucyk w stacyjce, kierowca jest w środku.
    4. Silnik nie pracuje, kluczyk w stacyjce, kierowca w środku i wyszedł, któryś z pasażerów.
    Bagażnik otworzę dopiero po otworzeniu drzwi kierowcy niezależnie czy silnik pracuje czy nie, po wyciągnięciu kluczyka lub po wciśnięciu przycisku od centralnego na konsoli.
    Rapid AmbitionMAX MY2015 produkcja początek listopada 2014 r. (45 tydzień)
    RAPID LB | 1.2 TSI CBZB 105 KM @120 KM/213,7 Nm | MY15 (45 tydzień 2014) | AmbitionMAX + USB + Climatronic + Tempomat + Hak | Błękit DENIM | łódzkie
  • No, czyli gdy nie mamy autoryglowania, i nie używamy ryglowania przyciskiem, nasze bagaże są bezpieczne, do czasu gdy kierowca otworzy swoje drzwi. O to chodziło. Dzieki!
  • Ooo mam też z tego tygodnia Rapida :-) fajnie z tym bafaznikiem.  Nigdy nie zainteresowałnbym się tym... Dobrze wiedzieć...
    Rapid LB/ 1.2 MPI + LPG / MY 2015/ Ambition MAX
  • Ja mam dokładnie tak, jak to opisał @kros. Tak już było ustawione fabrycznie. Bagażnik mogę otworzyć przy pracującym silniku jak otworzą się drzwi kierowcy lub któregoś z pasażerów. Jeżeli najpierw chce otworzyć bagażnik siedząc za kierownicą, to muszę 2 razy nacisnąć kłudeczkę.
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa
  • @dodan sorry, że się czepiam, ale jak otwierasz najpierw bagażnik siedząc jedocześnie za kierownicą :)
  • Mógł otwierać czyimiś rękoma o czym mowa była już wcześniej...

    PS. Widać, że tu mamy doczynienia z taką samą loterią jak z zamykaniem klapki wlewu paliwu w Rapidzie LB. U mnie system zabezpieczenia bagażnika działa ciut inaczej niż napisał to @dodan
    RAPID LB | 1.2 TSI CBZB 105 KM @120 KM/213,7 Nm | MY15 (45 tydzień 2014) | AmbitionMAX + USB + Climatronic + Tempomat + Hak | Błękit DENIM | łódzkie
  • @lukasz13 dokładnie jak to napisał @grzesk, siedzę i czekam na pasażera, który chce zacząć jazdę od wrzucenia rzeczy do bagażnika:-)
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa
  • @dodan i wszystko jasne :)
  • nie zgodzę się: rapid rok 14 mi pasażerowie ami przy odpalonym bagaże wkładają.
    Chciałbym móc w środku przytrzymać pasażera tak aby wyjść nie mógł.
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • Zgadzam sie z krosem i dodanem, tak samo mam, produkcja 2014
    Rapid SB | 1.2 TSi, 85km | MY14 | Ambition | Beż Capucino | 15000 km | Lubelskie
  • @supermajku dla Twojego rozwiązania "zamkniętych" drzwi są dwa sposoby. Ale oba wiążą się z koniecznością otwierania drzwi klamką zewnętrzną. Pytanie - czy takie rozwiązanie Ci odpowiada?
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Dziękuję już się domyślam jakie. W innych autach jest tak jak chcę ale cóż. Lub w starszych dwu krotnie po zaryglowaniu należało wajchować klamką. A to poprostu zależy od konstrukcji zamka. Japoński styl szczególnie tak ma.
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?