FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Komunikat: akumulator samochodowy jest prawie rozładowany. Urządzenie zostanie wyłączone.
  • Witam,mam pytanie do kolegi @jercen - Czy na okres wyjęcia akumulatora,czyli odłączenia klem z zacisków akumulatora,oczywiście na krótko,można podpiąć przewody z prostownika samochodowego ładowanego z sieci ? - Proszę o odpowiedż - dziękuję !
    * RAPID LIFTBACK * 1,2 TSI * 86 KM * MY15 * AMBITION MAX * BEŻ CAPPUCINO *31 450 * RYBNIK *
  • Zewnętrzne zasilanie sieci pokładowej R na czas wymiany aku można zrealizować poprzez:
    - podłączenie innego aku 12 V,
    - podłączenie prostownika samochodowego.
    Tu uwaga: niektóre dzisiejsze, elektroniczne ładowarki, które "analizują" podłączony akumulator, mogą odłączyć prąd płynący do samochodu po odłączenie klem akumulatora, co wiąże się z utratą danych. Dlatego pewnym zasilaczem są starsze typy ładowarek - ciężkie, z klasycznym transformatorem.
    Podłączenie przewodów można zrobić do klem przy aku (kłopotliwe, bo kable się plączą przy wymianie aku). Prostszy sposób - to wykorzystanie wtyczki zapalniczki 12 V, podpięcie jej do przewodów zasilacza i taki "zasilacz" podłączyć do gniazda zapalniczki w R. To rozwiązanie można później wykorzystywać do ładowania aku bez otwierania pokrywy silnika, ale tylko w samochodach bez układu kontrolującego napięcie akumulatora (starsze R).
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Witam i dziękuję koledze @jercen za wyjaśnienie.Też tak myślałem,że podłączenie prostownika samochodowego starszego typu opartego na transformatorze bezpośrednio do klem samochodu nie spowoduje utraty danych na okres np.wymiany samego aku lub innych prac przy samochodzie.Jeszcze raz dzięki !
    * RAPID LIFTBACK * 1,2 TSI * 86 KM * MY15 * AMBITION MAX * BEŻ CAPPUCINO *31 450 * RYBNIK *
  • Tak jak spodziewałem się akumulator ponownie odmówił posłuszeństwa. Szybka wymiana i mam nowy akumulatorek. Poprzedni wytrzymał 5 lat i 3 miesiące i 77 kkm. Chyba dobry wynik. Oryginał był Exide 35 lub 38 Ah. Centra zaleca CB500 czyli 50 Ah. Kupiłem akumulator 37 Ah, który na spodzie ma tłoczenie Centra, ale na zewnątrz żadnych opisów  Sprzedawca pokazał mi centrę CB500 i obudowa wygląda identycznie. Twierdził, że to firmowki wkladane do VW. Cena 178 zł. 
    Rapid LB|1,2 85 KM| MY14| Ambition| Blue Denim| 105000 km| Kraków
  • Ciekawe, jak postępował Twój sprzedawca? Podłączył na czas wymiany akumulatora zródło zastępcze, by nie skasować co poniektóre nastawy? Ile czasu mu to zajęło? Stary oczywiście odebrał do utylizacji. 
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • A jaki.masz alternator? Jak min 90A to spokojnie można było.wrzucić 60Ah.
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • Wymontował stary akumulator bez źródła zastępczego. Skasowały się jedynie wskazania komputera (przebuegi, srednie spalanie, średnia predkosc). Wymiana trwała 10 minut. Po zamontowaniu sprawdził napięcie ładowania i był zdziwiony jak pokazywało 13,8 V. Ale wczesniej (2 lata) pokazywało tyle samo
    Radio nie wyzerowało się. 
    Nie wiem jaki mam alternator, wiec wolałem nie ryzykować większego akumulatora,  tym bardziej że jeżdżę na krotkich odcinkach, więc mógłby się niedoładowywać. 
    Rapid LB|1,2 85 KM| MY14| Ambition| Blue Denim| 105000 km| Kraków
  • Mój akumulator podobnie jak u amiskiew, wytrzymał 5 lat i 5 miesięcy. Wymieniłem w serwisie Skody na Bosch S4 - 52Ah/470A za cenę 280 zł
    Rapid LB / 1.2 CBZA 63 kW / MY 14 / Ambition + pakiet Komfort + pakiet na bezdroża / Czerń Magiczna / 76000km / Katowice

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?