FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Ile faktycznie spala 1.6 TDI 105KM
  • Cykl mieszany....30% miasto,  50% drogi jednojezdniowe predkosci do 100km/h i 20% autostrady 140 do... troche wiecej...
    i wąskie opony 185/60R 15 też robią swoje
  • Opony w rozmiarze 185/60 15 maja bardzo duży wpływ na spalanie, oczywiście na +.
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • Rekord na baku w służbowym Rapidzie żony to 1150km, z czego jakieś 850km to autostrada. Nie była to typowa eko jazda 100-110 km/h, miejscami 160, a głównie 130,140 km/h Także trzeba przyznać pod tym względem samochód jest mega ekonomiczny. Służbowa obecna Octavia 1.6 110KM już taka ekonomiczna nie jest i rekord jak do tej pory to 850km na baku.
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Elegance | Beż Cappuccino | Warszawa
  • tdimichal - hmm taki zasięg??? R ma 55 litrów bak rezerwa pali się przy mniej więcej tankowaniu pod korek 50 l więc musiałbyś mieć na poziomie 4,5 l, co moim zdaniem trasa+ miasto jest mało realne, chyba że miasto bez korków, a trasa do 120 max.
    Mój 115 KM pali w trasie ok 7 prędkości 140-180. W mieście a raczej poza nim przy jeździe 90 km/h da się zejść do 5 l co sumarycznie daje ok 5,5 do 6 podobnie jak u kolegów piszących powyżej.
    Ale ja mam ten najmocniejszy silnik więc nie wiem.... emerycko jadąc praktycznie na 5 biegu 90-100 i poza miastem 70 udało mi się zrobić 4.3, więc albo nie jeździsz szybko albo masz udany egzemplarz.
    Rapid SB | 1.6 TDI 115KM | MY16 | Ambition MAX | Biały perłowy | 1100km | Rybnik
  • @tomii1 dziwne spalanie i trochę gdzie tu ekonomiczny sens diesla. Takie spalanie jak podajesz to ja mam na swoim TSI. Może masz ciężką nogę :)

    @marisztsi Octavia (rozumiem, że piszesz o O3) po pierwsze jest cięższa, po drugie może ma szersze kapcie niż Rapid Twojej żony a po trzecie i najważniejsze ma mniejszy zbiornik paliwa niż Rapid więc zawsze będzie miała mniejszy zasięg, chyba że wsadzą tam pod maskę super oszczędny motor wtedy będzie podobnie.
    RAPID LB | 1.2 TSI CBZB 105 KM @120 KM/213,7 Nm | MY15 (45 tydzień 2014) | AmbitionMAX + USB + Climatronic + Tempomat + Hak | Błękit DENIM | łódzkie
  • Legendy odnośnie spalania są na każdym forum ;)
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • I o tym ze Oktawia jest cięższa.
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • Podziwiam te wasze zasięgi R. Chyba macie jakieś wyjątkowe egzemplarze, bo u mnie rezerwa zapala się przy 800 Km, przy 50/50 trasa miasto, przy średniej prędkości na autostradzie ok 140 km/h
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa
  • dodan po sprzedaży OII FL, wszyscy doradzali weź sobie diesla na próbę, mało pali a czasem nawet "produkuje pliwo" ;) - no i się nabrałem.
    Po zakupie OI z 1,9 TDI AXR 101KM po maska i przejechaniu pierwszego tysiąca kilometrów czar diesla prysł szybciej niż bańka mydlana. Okazało się, że niestety w mieście jest tak samo oszczędny jak benzyna a zimą to już w ogóle. Na trasie tez jakoś przesadnie oszczędny nie był ( spalanie miałem przy normalnej jeździe ok 6l ), na forum Octavii jest wiele wpisów osób posiadających 2.0 TDI, że im to cudo pali 5 lub mniej - pozostawię bez komentarza. Także dany silnik spali tyle ile musi spalić.
    Rzeczywiście można zejść dieslem bardzo nisko ze spalaniem, czy to w trasie ( stosując PSJ )  czy to w mieście ( stosując ta samą technikę jazdy :) ) ale trzeba się obchodzić z pedałem gazu jak z jajkiem - co nie jest normalna jazdą tylko gehenną. Dlatego mając diesla prywatnie nigdy nie uwierzę ( chyba, że ktoś mnie przekona na żywo ), że jeżdżąc z prędkościami 130 i więcej pali mu 5 litrów na setkę.
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • @grzesk Tak mam na myśli O3 - zgadza się, pewnie waga robi swoje, kapcie również. W O3 są 16", a w Rapidzie były 15". Nie mniej jednak byłem pod wrażeniem jak z żoną wracaliśmy z urlopu 2 lata temu i mieliśmy przejechane na baku 1150km :) I szczerze nie była to emerycka jazda, wiadomo szaleństw też nie było. Nawet wcześniejsza Fabia z silnikiem 1,6tdi nie była tak oszczędna jak Rapid. I w zasadzie 40.000,00km przejechane w 1,5roku i zero jakichkolwiek niepokojących objawów. A w moim prywatnym Rapidzie skrzypiące plastiki w drzwiach już przy przebiegu 6000km :/ mam wrażenie, że to na co się trafi zależy przede wszystkim od szczęścia po prostu, którego tym razem ja nie miałem.
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Elegance | Beż Cappuccino | Warszawa
  • Fabia II też miała mniejszy zbiornik paliwa więc mogło być też wrażenie większego spalania. U nas wyjątkowo dali nam duże zbiorniki, chyba tylko SuperB (nie wiem jak Yeti) ma większy.
    RAPID LB | 1.2 TSI CBZB 105 KM @120 KM/213,7 Nm | MY15 (45 tydzień 2014) | AmbitionMAX + USB + Climatronic + Tempomat + Hak | Błękit DENIM | łódzkie
  • Z małego porównania wielkości zbiorników wychodzi, że jednak nasz R trzyma się dobrze :)
    Citygo 35 l
    Fabia I 45 l
    Fabia III 45 l
    Favorit 47
    Felicia 42 l
    Octavia I 55 l
    Octavia III 50 l
    Roomster 55 l
    Rapid 55 l
    Yeti 55 l
    Superb I 62 l
    Superb III 66 l
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Jako ciekawostkę do fabii 1 wchodzi 58 litrów:)
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • Zgadza się i do Rapida też wejdzie więcej niż 55 litrów. Chodziło o to ile oficjalnie mają zbiorniki. Dziwi mnie fakt,że taka O3 ma mniejszy zbiornik niż Rapid i mniejszy niż poprzedniczka O2.
    Dobra koniec OT.
    RAPID LB | 1.2 TSI CBZB 105 KM @120 KM/213,7 Nm | MY15 (45 tydzień 2014) | AmbitionMAX + USB + Climatronic + Tempomat + Hak | Błękit DENIM | łódzkie
  • W Mercedesie praktycznie do każdego tylnonapędowego/ Ew 4matic jest opcja powiększonego zbiornika. A to wszystko dla homologacji i Eko bzdur i walki o masę.
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • @younior81 nie o to chodzi, Ja ze swojego TDI jestem bardzo zadowolony i z jego spalania, bo średnio przy takich warunkach jak podałem pali mi 5,5 l/100. Akurat tak się składa, że poprzedniczką rapida była OI 1.9 TDI i też ASR:) Paliła mi w takich samych warunkach 6,5 l/100 km. Więc akurat z TDI i jego spalania zarówno w Rapku i jaki octavce byłem i jestem bardzo zadowolony przy moich przebiegach. Myślę, że TSI z porównywalną mocą do mojego TDI i przy podobnych warunkach paliłby 7,5-8,5 l/100. Chodziło, mi tylko o to, że podziwiam przebiegi kolegów, bo im spalanie musi wychodzi 4.0-4.5 l/100.
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa
  • Spoko, pisałem ogólnie. Miałeś chyba AXR ;) a tak na marginesie jak z DPF'em ? Dużo jeździsz po mieście ?
    Ogólnie to dobrze, że wybrałeś 1,6 bo to jeszcze w miarę normalny i bezawaryjny silnik nie licząc osprzętu, jak wejdzie 1,5 TDi to tak różowo juz nie będzie.....
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • A skąd wiesz, że nie będzie? Znasz ten silnik ? :-)
    Jak wchodził 1.6 TDI też była wielka krytyka i lament nad wycofaniem 1.9. Okazało się, że jednak ten silnik jest całkiem dobry, bez wiekszej krytyki.
    Poczekajmy, zobaczymy :-)
    RAPID LB | 1.2 TSI CBZB 105 KM @120 KM/213,7 Nm | MY15 (45 tydzień 2014) | AmbitionMAX + USB + Climatronic + Tempomat + Hak | Błękit DENIM | łódzkie
  • Jeżeli zastosują takie nowinki jak w TSi to zadowolony będzie pierwszy właściciel a potem loteria. Sorry ale zmniejszanie pojemności nie wychodzi na dobre, przykład 1,2 TSi.
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • @yunior oczywiście miałem AXR:) Jeżdżę sporo tak jak pisałem trasa - miasto 50/50 około 30 tys. km rocznie. Jak na razie problemów z DPF-em brak i mam nadziej, że tak zostanie:)
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?