FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Ile faktycznie spala 1.6 TDI 105KM
  • Rozważania na forum typu spalanie..., prędkość maksymalna ..., moc maksymalna (po chipie)..., czy inne maxy czy mini polegają nie na fantazji, a w miarę na rzetelnej informacji od wiarygodnego klubowicza.
    Tematy spalania, maks. prędkość czy inne - były na forum i jak bumerang wracają.
    Wiadomo również, że wszystkie te wartości praktycznie nie są do sprawdzenia przez innych. Również osiągnięcie niektórych parametrów jest możliwe tylko przy spełnieniu pewnych sprzyjających warunków, najczęściej nie występujących 24/7/365.
    Więc komentarze o Vmax ponad 210 czy spalanie 2 l/100 warto od razu odrzucić.
    I nie ma co prowadzić dyskusji bez końca, bo i tak do niczego to nie prowadzi.
    Najwyżej mamy potem sytuację 3 kolejnych wpisów, jeden pod drugim czy też wpisy podważające czy wyśmiewające daną sytuację. Tylko po co?
    Niech to będzie otwarte forum, dla wszystkich, bez zbytecznych uwag.
    Zapraszam do dzielenia się konkretną wiedzą i spostrzeżeniami czy zastosowanymi rozwiązaniami.
    W konkretnych sytuacjach warto zwrócić się wprost do klubowicza, zamieszczającego swoje osiągnięcia. Inna sprawa - czy sam na to zareaguje i odpowie.
    A temat spalania jest szeroki ...
    Stan techniczny samochodu, styl jazdy i rodzaj jazdy (po mieście a długa trasa), warunki atmosferyczne, warunki drogowe na trasie (natężenie ruchu, korki, ograniczenia, przejazdy kolejowe, zakręty, wzniesienia, ...) dają szeroką gamę zużycia paliwa.
    Dla mnie miarodajne jest spalanie nie na krótkim dystansie, ale całkowite średnie. Czyli klima, przyczepa, miasto jak i autostrada, przez cały rok. W tym układzie moja średnia jest wiarygodna, i porównywalna również z pojazdem, o takiej samej zasadzie pomiaru. Wszystkie chwilowe czy krótkotrwałe wskazania/pomiary zużycia, będą niższe.
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • to pozwólcie włączyć do sygnaturek dane z motostat czy fuelly, odpadnie pytanie o spalanie.
    Rapid LB | 1.2 MPI + LPG | MY15 | Active | 201 000 | Wawa
  • Tankowane pod korek
    Wyjzd z PL na Chorwacje około 650 km autostrada 200 km pipdówki na Węgrzech.
    Wycieczka do Wenecji około 600 km z tego 300 autostrada Słowenia Słowenia w drodze tam 40 l ON
    I powrót z Chorwacji Węgry 20 litrów ON
    Plus 200 km jazda po miejscu.
    Tankowanie do pełna 50 litrów.
    Czyli wychodzi ze zostało mi 5 l w baku.
    Jadąc na Chorwacje komp pokazał średnia 4.1
    Powrót 4.6
    Opony jak niektórzy twierdza od rowera 185/60/15. Mi wystaczaja, auto wystarczająco stabilne a i same oponki po 180 za szt a nie 350...
    A jeżdżąc do pracy, 14 km w lecie bez klimy na komp spalanie średnie 3.6 do 3.9. pr śr 50km/h
    Generalnie przewiduje sytuacje na drodze. hamuje wiecej silnikiem. 
  • Na innych forach spotkałem się ze spalaniem 4,5 l/100 km. Wychodzi na to, że ten silnik faktycznie ma spore możliwości, i potrafi przy "lekkiej" nodze i przewidywaniu, odwdzięczyć się naprawdę niskim zużyciem.
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Nie wiem czy to również ma znaczenie choć wydaje sie na plus w spalaniu ale mój rapid to wersja 90 konna.
    Myśle ze 105 spalił by troszczeczke mniej.
    Eco driving nie wydłuża znacznie czasów przejazdów. Jest miły i przyjemny w podróży.

  • ostatnio z wałbrzyskiego podzamcza do szpitala Marciniaka we Wrocku, fakt trochę z górki, 3.4l trasa jakies 80 z hakiem, po A4 i A8 ale za tirami na płynnym 80-90. Powrót wzrosło na 3.7z żoną 75 kg(ja 101) i dzieciakiem 13 lat jakies 45 kg
  • Dla bardziej obiektywnego pomiaru, firmy stosują pomiar zużycia z jazdy na danym odcinku - ale tam i z powrotem. Z tego obliczają średnie zużycie. W ten sposób uwzględniają m.in. nachylenie czy spadek terenu.
    Licząc Twoją średnią w obu kierunkach - to i tak masz sympatyczne zużycie. Pozdr 
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?