FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Kredyt Samochodowy w VeloBank

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Skrzynia biegów
  • Aha dzięki czyli spokojnie można wykręcić pod te 130KM i 225Nm silniczek 85KM ze skrzynia 5
    Octavia LB |1,2 CYVA 128KM 250 Nm chip|2018 |Clever| biel Candy | Jelenia Góra
    Diagnostyka i naprawa VW/AUDI/SKODA/SEAT
  • Nie wiem która skrzynia jest bardziej żywotna ale po rozmowie z zaprzyjaźnioną osobą pracująca w salonie wiem że w skrzyni pięciobiegowej biegi są dłuższe więc to nie jest tak ze szóstka to jeden bieg więcej, zyskuje się trochę ale nie cały bieg. 
    Skoda Rapid Liftback | 1.2TSI 90KM | MY17 | active MAX | beż cappucino metalizowany | Łódź
  • Cały nie, ale 6 bieg w Rapidzie.jest dość dlugi, ma takie przełożenie jak w Passacie R32, spokojnie by starczył na 250km/h.gdyby silnik dal rade :) Dziwie sie ze rapid mając 1.2 pojemność daje rade na 6 biegu tak przyspieszać. Tu masz przełożenia , im mniejsze tym dłuższy bieg http://www.vwgolf.pl/dane-techniczne/skoda-rapid/ ale liczy sie tez przełożenie główne im mniejsze tym większe. Czyli miedzy 5 a 6 biegiem licząc również przełożenie główne jest dość znaczna. 
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • W 6cio biegowej przełożenie stałe jest inne i  trochę pierwszy bieg. Reszta jest taka sama. 
    Rapid LB|1,2 85 KM| MY14| Ambition| Blue Denim| 105000 km| Kraków
  • To stare, w nowych ea211 pozmieniali i wydłużyli przelozenia.
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • Moze tak jest nie mam porownania bo szóstką nie jezdzilem aczkolwiek moj piaty bieg rowniez wydaje mi sie dlugi jak na 1.2 130km/h przy 3000obr i autko ma duza chec isc wiecej
    Skoda Rapid Liftback | 1.2TSI 90KM | MY17 | active MAX | beż cappucino metalizowany | Łódź
  • Na 6 biegu 3000 obr jest przy 150km/h
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • 20km/h duza roznica ;)
    Skoda Rapid Liftback | 1.2TSI 90KM | MY17 | active MAX | beż cappucino metalizowany | Łódź
  • Na 6 biegu jest 145 km/h przy 3000 obr
    Rapid SB I 1.2 TSI 105KM I MY15 I Ambition Max I Warszawa
  • Tyle.masz w ea111, w ea211 jest większe przełożenie główne, a przy jeździe autostrada to duza różnica. 
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • ja sprawdziłem na zimówkach 185/60R15 przy 3tys na 6 biegu mam 140km/h
    Octavia LB |1,2 CYVA 128KM 250 Nm chip|2018 |Clever| biel Candy | Jelenia Góra
    Diagnostyka i naprawa VW/AUDI/SKODA/SEAT
  • A ja wczoraj na 215/45/16 równe 150km/h, przklamuje względem gps o 4km/h - to mało.
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • dotarcie tez ma znaczenie pewnie ;)
    Skoda Rapid Liftback | 1.2TSI 90KM | MY17 | active MAX | beż cappucino metalizowany | Łódź
  • Tak dla informacji miałem jako zastępcze auto Octavie 1,4 ze skrzynia 6 i tam przełożenia sa krótsze niż w R, 6 tam jest taka jak 5 w skrzyniach 5-biegowych, przy 100km/h na 6 biegu było 2200 obrotów
    Octavia LB |1,2 CYVA 128KM 250 Nm chip|2018 |Clever| biel Candy | Jelenia Góra
    Diagnostyka i naprawa VW/AUDI/SKODA/SEAT
  • mam to samo wrażenie ze 1 i 2 "haczą" (plus oczywiście wsteczny ale to normalne).
    zgłaszam to chyba przy każdym przeglądzie - 2 razy niby cos regulowali - ostatnio nawet z kierownikiem serwisu jeździłem.
    jak na złość haczenie  bylo minimalne i kierownik nic nie zauważył dopiero pod salonem 1ka mu ciężej weszła wiec coś tam dłubneli
    niby było lepiej ale to chyba efekt placebo bo teraz znowu jest haczenie
    już sie przyzwyczaiłem...
    Rapid LB | 1,2 105KM | MY15 | Elegance Max beżowy | Brąz Topaz | Warszawa
  • Co prawda posiadam 1.2 z 105 KM i 6 biegiem ale zapytam tutaj.
    Otoz przy jezdzie na dwojce slychac grzechot (grrrrrrrr) ktory zanika po wrzuceniu 3jki. Dzwiek ten slychac naturalnie tylko przy otwartym oknie - problemow z wrzucaniem biegow brak. Jestem swiezo po wizycie u mechanika i ten nie zauwazyl nic niepokojacego. Ktos wychwycil cos podobnego?
    Rapid LB, 1.2 CBZB 105 KM, MY 2013, Ambition, Rosso Brunello, 138 000, Ingolstadt
  • Niestety też mam ten problem, że 1 i 2 haczą i ciężko wchodzą. Wsteczny też. Sprzęgło wciskam do końca. Na corocznym przeglądzie w ASO sprawdzili i powiedzieli ze ze skrzynią jest wszystko w porządku. Ktoś robił coś z tym tematem? Może zmiana oleju w skrzyni biegów na lepszy?
    Rapid SB | 1.2 CJZD 110KM | MY16 | Ambition MAX | Beż Cappuccino Metalic | 90k | dolnośląskie
  • U mnie też czasem jest problem ze wstecznym, w serwisie mówią, że jest ok. Jutro będę zmieniał olej w skrzyni i okaże się, czy będzie poprawa.
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Style Plus | Biel Laser | 116000 km | Sochaczew
  • Mi drugi bieg czasami wchodzi ze zgrzytem... czyżbym też powinien wymienić oleum w skrzyni?
    Rapid LB | 1.2 MPI + LPG | MY15 | Active | 201 000 | Wawa
  • Czy u Was także gdy wrzuca się biegi to słychać dość głośno ciegna pod spodem auta?
    Słychać to u mnie zwłaszcza jak auto stoi. Biegi wchodzą normalnie i skrzynia też nie halasuhe ale same ciągna dość głośno słychać.
    Jak to jest u Was?
    Rapid LB I 1,2 TSI 90KM I MY 2016 I Ambition MAX I Błękit Pacific I 230km I 18.12.2015 I Łódź

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?