FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Kredyt Gotówkowy w VeloBank

Świąt Wielkanocnych, zdrowych i pogodnych
Wszystkim miłośnikom i właścicielom :)

Skody Rapid życzy

RapidKlub.pl

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Koniec silnika 1.2 MPI i wprowadzenie silników z Euro 6
  • Czeskie źródła podają informacje, że od MY2016 prawdopodobnie zostanie wycofany silnik 1.2 MPI oraz zmiany będą w pozostałych jednostkach tak aby auto spełniało EURO 6. Mowa jest o 1.2 TSI tych samych co w F3 czyli rodzina EA211, 1.2 MPI ma być może zastąpiony 1.0 75 KM (nie wiem jak to w Rapidzie będzie jeździć), jak i TDI też mają być prawdopodobnie te co w F3.

    Do tego mają pojawić się pewne bajery typu system bezkluczykowy. Pewnie też będzie asystent hamowania po kolizji.
    Czyli szykują się zmiany. Dobrze, choć trochę szkoda bo my niedawno kupiliśmy a tu już za rogiem dość gruntowne zmiany. Z drugiej strony wiemy co mamy i co może boleć nasze maszyny bo już technika sprawdzona no i najważniejsze mamy auta tańsze :). Już mieliśmy 2 podwyżki i na pewno jeszcze jakieś będą przed wprowadzeniem MY2016 aby zrekompensować koszt nowszych rzeczy. Do tego zauważyłem, że od nowego roku dilerzy nie dają już takich rabatów jak jeszcze jesienią zeszłego roku.

    Źródło:
    http://www.auto.cz/skoda-rapid-dostane-motory-euro-6-trivalec-mpi-skonci-bez-nahrady-85641
    RAPID LB | 1.2 TSI CBZB 105 KM @120 KM/213,7 Nm | MY15 (45 tydzień 2014) | AmbitionMAX + USB + Climatronic + Tempomat + Hak | Błękit DENIM | łódzkie
  • Nie do końca tak jest. Będzie nowy silnik TSI 1,0, zamiast naszych 1,2 TSI będzie wprowadzony 1,2 z dwoma wałkami rozrządu, 16 zaworów, na pasku. Rapid nie dostanie silnika 1,0.
    Co do bajerów - będą - ale za dopłatą. Tak jak było do tej pory, np: radio, klima, czujniki parkowania, ...
    Nie ma się co napalać, bo jak mam w garażu moje 4 kółka - to już nie porównuję i nie marudzę, że mogę mieć coś innego. W ten sposób nie kupiłbym auta, bo zawsze będzie, że za rok, dwa będzie to i to.
    Mam satysfakcję, że już go mam i takim go akceptuję.
    Wiadomo, że to co jest dzisiaj w sprzedaży, za kilka miesięcy (dla samochodu może rok, dwa) będzie zmienione, w innej szacie i cenie.
    Pozdrawiam
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Ktoś na forum ciekawie napisał, że od kupna samochodu nie czyta i nie sprawdza co nowego pojawia się :) przez jakiś dłuższy czas :) żeby nerwów oszczędzić :)
    Rapid SB | 1.2 TSi, 85km | MY14 | Ambition | Beż Capucino | 15000 km | Lubelskie
  • Ciekawe kiedy będzie jakiś grubszy lift. Z reguły Skoda co 5-6 lat robiła mały/duży lift modelu. Teraz mamy bodajże trzeci rok, zaczynamy czwarty rok produkcyjny. Z drugiej strony to Rapid jest drugim, kolejnym przedstawicielem nowej linii po Octavii, przed Superbem i Fabią więc wizualnie to nowy samochód.
    Rapid LB 1.2MPI LPG | MY14 | Elegance | Biel candy | Łódź
  • A co byś zmienił w tym samochodzie? Za bardzo nie ma co. Według mnie, jeżeli już będzie, to tylko delikatnie zmienią reflektory, dodadzą zapewne ledy, bo teraz wszyscy to już montują.
    Rapid SB | 1.2 TSi, 85km | MY14 | Ambition | Beż Capucino | 15000 km | Lubelskie
  • Dobrze dobrze niech zmieniają, tylko niech poprzestaną na wyminie elementów bez zmiany kształtów to wtedy będziemy mogli modzić :) Choć nie wiem czy w przypadku reflektorów nie wolałbym już założyć ksenonów. Właśnie, ciekawe czy wystarczy tylko zmienić lampy i zacznie działać czy jeszcze trzeba coś zmieniać. Chwilowo pomijam fakt kosztów ale same lampy bez problemów można kupić.
    RAPID LB | 1.2 TSI CBZB 105 KM @120 KM/213,7 Nm | MY15 (45 tydzień 2014) | AmbitionMAX + USB + Climatronic + Tempomat + Hak | Błękit DENIM | łódzkie
  • Na brytyjskim forum wrzucono listę zmian jakie mają ponoć nastąpić od MY16:

    - Engines EU6
    - Indicators in wing mirrors
    - New wheels
    - New dashpod/maxidot
    - LED function in foglights (DRLs?)
    - KESSY GO/FULL
    - Skoda 3d surround sound
    - Climatronic with humidity sensor
    - Auto up/down electric windows
    - Front parking sensors
    - Fatigue sensor
    - Front assist
    - Uprated ESC

    RAPID LB | 1.2 TSI CBZB 105 KM @120 KM/213,7 Nm | MY15 (45 tydzień 2014) | AmbitionMAX + USB + Climatronic + Tempomat + Hak | Błękit DENIM | łódzkie
  • Jest to nawet więcej niż pewne. Zdaje się że to wszystko posiada w chwili obecnej Fabia III więc sprawa raczej przesądzona. Mnie najbardziej brakuje migaczy w lusterkach i świateł LED....to oczywiście aspekt wizualny, a tak z funkcjonalności to automatyczne podnoszenie-opadanie szyb i czujnik zmierzchu.

    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Ambition Max | Beż Cappuccino | 25000km | Łódź
  • Faktycznie,  rzeczy niezbędne do eksploatacji samochodu...
    Rapid LB/ 1.2 MPI + LPG / MY 2015/ Ambition MAX
  • Całkiem ciekawe zapowiedzi. Jednak nie sądzę, by wszystkie były dostępne dla wszystkich modeli. Pewnie za dopłatą i dla wyższych wyposażeń. I w tym momencie dostajemy się do sfery pytań: czy nie warto pomysleć o innej skrzyni (Fabia czy Octavia) gdzie niektóre elementy są (będą) nie jako "standardem". A pewnie firma bierze pod uwagę, że przy zbyt wysokich cenach - część potencjalnych klientów popatrzy na salon innej firmy.
    Pozdrawiam 
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Ciekawe - abstrahując od kosztów - czy do obecnych modułów da się dołożyć czujniki parkowania na przód. Czy trzeba wymieniać pół komputera plus radio na model nowszy...
    Rapid LB 1.2MPI LPG | MY14 | Elegance | Biel candy | Łódź
  • Mam przygotowany taki wariant - ale bez podłączenia do istniejącej elektroniki kompa czy Swinga. Jedynie problemem jest "samoczynne" uruchomienie i wyłączanie po czasie.
    Samo dołożenie czujników i jego centralki nie jest problemem. Na razie sypiący śnieg "przysypał" wiele możliwości :)
    Pozdrawiam
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Mamy potwierdzenie nowych silników w Rapidzie:

    With the launch of the new ŠKODA Superb, the Czech car manufacturer will equip its complete model range in Europe with modern and environmentally friendly EU6 engines. Thus, from calendar week 22/2015, all ŠKODA models – from the Citigo to the new Superb – will be available with Volkswagen Group’s latest petrol engines of the production series EA 211/EA 888 or with EA 288 TDI common-rail diesel engines   including Stop-Start system and brake energy recovery.

    The ŠKODA Yeti and Rapid model series will see the most important changes in terms of engine technology. The ŠKODA Rapid/Rapid Spaceback will be fitted with new EA211­series 1.2 TSI petrol engines with more power: 66 or 81 kW (90 PS or 110 PS); a 92 kW (125 PS) 1.4 TSI petrol engine will also be available. The current entry-level three-cylinder 55 kW (75 PS) 1.2 MPI petrol engine will be discontinued. Completely new for the Rapid model series will also be the EA 288 diesel engines: the three-cylinder 66 kW (90 PS) 1.4 TDI and the four-cylinder 85 kW (116 PS) 1.6 TDI.

    Źródło:
    https://media.skoda-auto.com/en/_layouts/Skoda.PRPortal/pressrelease.aspx?ID=801
    RAPID LB | 1.2 TSI CBZB 105 KM @120 KM/213,7 Nm | MY15 (45 tydzień 2014) | AmbitionMAX + USB + Climatronic + Tempomat + Hak | Błękit DENIM | łódzkie
  • To było tylko kwestia czasu teraz tylko stopniowo będą wprowadzane nowe cenniki z silnikami i wyprzedaż tego co im zostało.
    Rapid SB/1.2 MPI/MY14/Ambition komfort/ Szary metalik
  • Dokładnie tak.
    Ciekawe tylko co będzie w zamian za MPI.
    Chyba, że będzie tak, że podstawowym silnikiem będzie najsłabszy 1.2 TSI 90 KM jeśli piszą, że kończą z MPI
    RAPID LB | 1.2 TSI CBZB 105 KM @120 KM/213,7 Nm | MY15 (45 tydzień 2014) | AmbitionMAX + USB + Climatronic + Tempomat + Hak | Błękit DENIM | łódzkie
  • Tak jak piszesz, nic nie będzie w zamian będą już tylko TSI i TDI.
  • Czy to oznacza że części do MPI będą kosmicznie drogie? Czy gdzieś indziej jeszcze może robią te silniki MPI?

  • Pewnie na rynki wschodnie dalej beda je robić
    Rapid SB | 1.2 105KM | MY15
  • @Vesper
    A czemu miałyby być kosmicznie drogie? Przecież samochody z tymi silnikami dalej będą jeździć po całej Europie i dalej będą produkować części do niego.

    Zreszta nie tylko MPI znika, TSI również będzie zastąpiony nowszą wersją. Że tak będzie było wiadomo w sumie od dawna, teraz jest już znane kiedy.
    Rapid SB | 1.2 CBZA 86KM | MY15 | Ambition Max + Dynamic + Pakiet na bezdroża | Czerwień Corrida | 4500km | Lublin
  • Ciekawe tylko czy Parlament Europejski przeforsuje przepisy zabraniające wjazdu do miast samochodom bez EU4, a z czasem EU6. Ostatnio były takie pomysły. Chociaż może wtedy będą wyjątki dla starszych z gazem? Chociaż znając ustawodawstwo to koncerny swoje przeforsują... Wtedy MPI byłoby problemem o kilka lat wcześniej niż TSI. Inna sprawa, że nie wiem, czy obecne TSI spełniają normy EU6? Może dopiero nowa generacja TSI i TDI będą spełniała je...
    Rapid LB 1.2MPI LPG | MY14 | Elegance | Biel candy | Łódź
  • @halif w tekście który przytoczyłem masz wyraźnie napisane, że nowe silniki w Rapidzie od końca maja będą spełniały EU6. Będą to te same TSI co są obecnie w F3 , które już spełniają EU6.
    Dotychczasowe TSI jakie mamy spełniają normę EU5 i chyba obecny MPI też spełnia, trzeba to sprawdzić. Najlepiej jakby osoby z tym silnikiem zerkneły do dowodu rejestracyjnego a najlepiej do homologacji, którą dostali razem z autem i tam jest wyraźnie napisane.
    Zresztą wszystkie nowe auta w EU od września muszą spełniać EU6.

    Taka ciekawostka. Gdzieś czytałem ale tego nie weryfikowałem, norma EU6 nie różni niczym się od normy EU5 jeśli chodzi o silniki benzynowe ;-). Jeśli tak to producenci poprostu mają tylko pretekst do pozbycia się starszych silników i obcieciu kosztów aby nie robić starszej i nowszej wersji np. silnika TSI.
    RAPID LB | 1.2 TSI CBZB 105 KM @120 KM/213,7 Nm | MY15 (45 tydzień 2014) | AmbitionMAX + USB + Climatronic + Tempomat + Hak | Błękit DENIM | łódzkie

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?