FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Koniec silnika 1.2 MPI i wprowadzenie silników z Euro 6
  • Wracając do zmiany silników TSI na nowe, co ciekawe w konfiguratorze skody wersja Ambition i tylko ta, zdrożała o 1240 zł. Zmiany nie ma jednak w normalnym cenniku. Może ktoś się machnął i wprowadził cenę jaka będzie od czerwca na my2016 z nowymi silnikami.
    Rapid LB | 1,4 TSI 125KM | MY16 | Ambition Max+ | Biały | Wrocław
  • Dodatkowo usunęli konfigurator 2D, a ten 3D nie dolicza nawet upustu 4700. Porażka :(
  • Ten upust to furta na zwiększenie ceny
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • Jestem w Aso. Od piątku nie da się zamówić 1,2 MPI!!!!
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • Zainteresowany jestem nowym silnikiem TSI 1,2 110 KM więc napisałem do Skody Polska o potwierdzenie kiedy w Polsce będzie on dostępny?

    Odpisali:
    Szanowny Panie.

    Informujemy, że samochód Skoda Rapid o parametrach 1,2 TSI 110 KM z
    normą EURO 6 będzie produkowany od 22 tygodnia br., co w
    konsekwencji spowoduje możliwość jego zamawiania w polskich
    salonach sprzedaży. Tym samym, sprzedawcy z odpowiednim
    wyprzedzeniem zostaną poinformowani o danym fakcie. Jednak prosimy
    zwrócić uwagę, że pierwsze pojazdy w/w. jednostką napędową będą
    najprawdopodobniej dostępne w salonach najwcześniej w 2 połowie
    czerwca br., w Polsce.

    Z poważaniem,

     

    Maciej Cieślik

    Doradca Techniczny ds. Jakości Sieci Serwisowej/ Service Partners
    Technical Support Advisor

    Dział Obsługi Posprzedażnej Grupy / Group After Sales

    Serwis Grupowy / Group Service

     

    Volkswagen Group Polska

    ul. Krańcowa 44

    61-037 Poznań


  • Na brytyjskim forum pojawiło się coś takiego:

    The new one starts build from week22 (mid May), all cars with the older EU5 engines must be registered by September.

    Found the following information about the techlift on a Czech forum:

    - Engines EU6
    - Indicators in wing mirrors
    - New wheels
    - New dashpod/maxidot
    - LED function in foglights (DRLs?)
    - KESSY GO/FULL
    - Skoda 3d surround sound
    - Climatronic with humidity sensor
    - Auto up/down electric windows
    - Front parking sensors
    - Fatigue sensor
    - Front assist
    - Uprated ESC[/quote]

    Changes now confirmed as above plus:

    - Sports seats now only in grey (red discontinued)
    - Plastic covering for front seat rails

    Engines/Gearbox as follows:

    1.2 TSI 90PS (M5 / A7)
    1.2 TSI 110PS (M6)
    1.4 TSI 125PS (A7)
    1.4 TDI 90PS (M5/A7)
    1.6 TDI 115PS (M5)

    Czyli jak ktoś chce 1.2 z automatem to dostanie taką opcję. Ciekawe dlaczego tylko słabsza odmiana?

    Do tego jeszcze taka ciekawostka z cenami, wyposażeniem, C02 i spalanie: http://www.skoda-auto.sk/SiteCollectionDocuments/cenniky/skoda_rapid_cennik.pdf

    RAPID LB | 1.2 TSI CBZB 105 KM @120 KM/213,7 Nm | MY15 (45 tydzień 2014) | AmbitionMAX + USB + Climatronic + Tempomat + Hak | Błękit DENIM | łódzkie
  • Pewnie wziąłbym 1,2 DSG ze względu na spalanie. U mnie jednak wir w baku a dużo jazdy w mieście. Zrobili mi psikusa;) zobaczymy jak polski cennik.

    @grzesk myślę, że tylko słabszy 1,2 ze względu na pozycjonowanie 1,4. Kto chce więcej mocy i DSG musi kupić droższy silnik.
    Rapid LB | 1,4 TSI 125KM | MY16 | Ambition Max+ | Biały | Wrocław
  • Ciekawe jaka będzie u nas różnica w cenie między DSG a manualem. Na Słowacji to równe 2 K Euro. 
    Tak sobie myślę, że za te parę lat to będę celował w automat lub jakąś hybrydę :-)
    RAPID LB | 1.2 TSI CBZB 105 KM @120 KM/213,7 Nm | MY15 (45 tydzień 2014) | AmbitionMAX + USB + Climatronic + Tempomat + Hak | Błękit DENIM | łódzkie
  •  Dopóki w Polsce nie będzie dopłat do hybryd, tak jak to ma miejsce w krajach zachodnich, zakup takiego auta jest nieopłacalny, chyba, że cię stać na wyrzucanie pieniędzy w błoto lub jesteś ortodoksyjnym ekologiem :)
  • Dlatego nie jeżdżę hybrydą :).
    Trochę jeszcze poczekamy. Skoda już testuje takie rozwiązanie w Octavii. Pytanie czy coś z tego będzie czy zostanie na etapie testów a jeśli wprowadzi to czy do wszystkich modelów czy poprzestaną na Octavii.

    Toyota się postarała i najpopularniejsze modele są w wersji hybrydowej. Niestety cena i skrzynia biegów jak w skuterze mnie rozbraja :)
    RAPID LB | 1.2 TSI CBZB 105 KM @120 KM/213,7 Nm | MY15 (45 tydzień 2014) | AmbitionMAX + USB + Climatronic + Tempomat + Hak | Błękit DENIM | łódzkie
  • Akurat ta skrzynia to fajna sprawa, jest mniej elementów, które mogłyby ew. się popsuć ;-) a tak serio, przymierzałem się do Auris Hybrid, niestety cena wysoka i przede wszystkim brak wersji z kratką (N1)
    Rapid LB | 1.2 TSI 105KM CBZB | MY14 | Ambition Komfort | Czarny Magic perłowy | 100 tys km | Gdańsk, Mazury - "Polska Północna"
  • Sąsiad podwoził mnie swego czasu gdy mój pojazd się lakierował.. Aurisem hybrydowym i auto zrobiło na mnie pozytywne wrażenie, poza ciasnym wnętrzem;) Podobno ogniwa są naprawdę trwałe. Tylko cena wyjściowa póki co zaporowa.
    Rapid LB | 1,4 TSI 125KM | MY16 | Ambition Max+ | Biały | Wrocław
  •  No właśnie, tylko o tę cenę chodzi :)
  • Oprócz zaprzestania produkcji mpi, to wszystkie nowe rapidy będą miały start-stop.....
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?