FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
TSI w Rapidzie na pasku? ... ta mea culpa, wtopa ^^
  • Wiecie co.. mam zagwozdkę. Jakoś jak oglądałem samochód przy odbiorze to na to nie zwróciłem uwagi, sprawdzałem jak jest z płynami i całą resztą ale na rozrządu nie patrzyłem. Zgodnie z zapewnieniami miał być na łańcuchu. Dziś szwagier sobie oglądał samochód i zaglądam z nim pod maskę, a tam.. pasek. Z tego co tak widzę, to chyba też jest 8 zaworowy.

    Czyli, mam w Rapidzie 1.2 TSI 8 zaworowe 63kW na pasku rozrządu. Produkcja styczeń 2015. Ktoś może ma podobnie u siebie.
    WP_20150221_11_08_59_Pro.jpg
    2592 x 1456 - 1M
    WP_20150221_11_08_49_Pro 1.jpg
    2592 x 1456 - 1M
    Rapid SB | 1.2 CBZA 86KM | MY15 | Ambition Max + Dynamic + Pakiet na bezdroża | Czerwień Corrida | 4500km | Lublin
  • To jest zdjęcie silnika TSI z łańcuchem rozrządu i na jednym wałku, 8 zaworków.
    Spokojnie - bo nowy TSI z paskiem jest na 2 wałki, 16 zaworów - i ma inną głowicę, inną moc maksymalną.
    Sam też tak mam w swoim R.
    Pozdrawiam
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • To łańcuch jest schowamy? I pomyliłem pasek klinowy(?) z łańcuchem? Wtopa... ^^
    Rapid SB | 1.2 CBZA 86KM | MY15 | Ambition Max + Dynamic + Pakiet na bezdroża | Czerwień Corrida | 4500km | Lublin
  • @atsuki - na zdjęciach widać pasek klinowy ( widoczne paski wzdłuż paska). Pasek rozrządu prawie zawsze jest schowany i rowki ma w poprzek paska. Łańcuch rozrządu masz pod tą czarną plastikową osłoną z pierwszego zdjęcia.
    Rapid LB|1,2 85 KM| MY14| Ambition| Blue Denim| 105000 km| Kraków
  • Czasem ilustracja więcej powie ...
    przekrój silnika.jpg
    839 x 609 - 192K
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Witam,czy ktoś może na 100 % potwierdzić mi,że w silnikach benzynowych Skody Rapid 1,2 TSI 85 i 105 KM jest zastosowany w silniku łańcuszek rozrządu,czy może pasek rozrządu ? i byłbym jeszcze wdzięczny o opinie,co sądzicie,które rozwiązanie jest lepsze zastosowania łańcuszka,czy paska,mam na myśli jego pracę głośności,czas zużywania i awaryjność.
    Proszę o wypowiedzi w tej sprawie - dziękuję wszystkim !!!
    * RAPID LIFTBACK * 1,2 TSI * 86 KM * MY15 * AMBITION MAX * BEŻ CAPPUCINO *31 450 * RYBNIK *
  • Było to wałkowane, czy chociażby w tym wątku koledzy mnie wyprowadzili z błędy że ja tu o pasku klinowym pisałem... a to czy jest łańcuch i pasek było już wałkowanen, jest łańcuch, od 22 tygodnia 2015 produkcji będą nowe silniki na pasku. Poczytaj forum.
    Rapid SB | 1.2 CBZA 86KM | MY15 | Ambition Max + Dynamic + Pakiet na bezdroża | Czerwień Corrida | 4500km | Lublin
  • Lepszy jest łańcuch, wytrzymalszy, jeżeli... nie ma problemu z jego wydłużaniem się. Tak to "powinien" być bezobsługowy i bezawaryjny. Z pierwszymi TSI były ciągle problemy z łańcuchem, teraz jest lepiej. Nie wiem czemu wracają do paska. Może oszczędności? Może mniejsze opory i wymogi normy Euro6? A może chcę zamknąć sprawę złej sławy łańcuchów w tych benzyniakach. Ktoś sobie tak to wymyślił... Poza tym @andrew61k - poczytaj trochę, było już wałkowane... 
    Rapid LB 1.2MPI LPG | MY14 | Elegance | Biel candy | Łódź
  • EURO6 to jak dla mnie tylko pretekst bo nasze TSI na łańcuchu mają EURO5, które jest identyczne jak EURO6 jeśli chodzi o silniki benzynowe.

    Dla mnie to tak jak @halif wspomniałeś oszczędności, zmniejszenie oporów i niestety zła opinia przez początkowe egzemplarze. 

    Na szczęście od końca 2011 roku te silniki są zmodernizowane i jak do tej pory nie słychać aby z nimi się coś działo. Znam Rapidy, które mają 1.2 TSI i przelatane ponad 60 tys. km jak i inne Skody z 2012 r. i nowsze z tym silnikiem i też śmigają.

    Niestety na początku trochę smrodu narobiły. Na tyle dużo, że przed zakupem ciągle szukałem informacji, kiedy wejdą te na pasku i czy nie poczekać na nie. Okazało się, że praktycznie miesiąc po zakupie potwierdziło się, że od nowego MY będą zmiany.
    Z jednej strony trochę mnie to zdenerwowało, bo mogłem pół roku poczekać i poza silnikiem mieć inne zmiany ale z drugiej strony większość zmian to gadżety pewnie za dopłatą no i w tej cenie co uzyskałem już bym nie kupił auta z takim wyposażeniem jak mam. Auta od tamtego momentu podrożały, wiemy już, że jeszcze zdrożeją a do tego sprzedawcy już nie dają takich rabatów jak jeszcze na jesień zeszłego roku.
    Na uspokojenie dostałem dodatkową gwarancję na 4 lata i 120 tys. km :) 
    Inni jeżdżą z tymi silnikami już dziesiątki tysięcy km to i my pojeździmy.

    Zresztą jak by tak ciągle czekał na nowości to człowiek by nigdy nie kupił auta czy innej rzeczy.

    Zresztą też nie wiemy jak np. po 4 latach te nowe silniki będą się sprawowały. Na razie też jest cisza a jeżdżą już od 2013 r. w O3 czy Golfie VII. Życze im jak najlepiej bo z tego co mówią w serwisach to do niego są droższe części np. turbo.

    W każdym razie potwierdzamy. Teraz są na łańcuchu a od 22 tygodnia 2015 r. będą na pasku. Tego na łańcuchu nie ma co się bać a jak chcesz nowszy to poczekaj, bo to już nie jest odległy termin. 
    Dodatkowo w tym wątku masz wymienione jeszcze elementy, które zostaną zmienione od 22 tygodnia. http://rapidklub.pl/discussion/320/koniec-silnika-1-2-mpi-i-wprowadzenie-silnikow-z-euro-6#Item_54
    RAPID LB | 1.2 TSI CBZB 105 KM @120 KM/213,7 Nm | MY15 (45 tydzień 2014) | AmbitionMAX + USB + Climatronic + Tempomat + Hak | Błękit DENIM | łódzkie

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?