FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Kredyt Samochodowy w VeloBank

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Zmiana biegunowości głośników w kostce przy drzwiach z tyłu
  • tak trzeba;) z przodu chyba też trzeba ściągać.
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY14 | Ambition Komfort | Blue Race | 28500km | Gdańsk
  • To tylko wstęp do całej zabawy. Potrzebne jest jeszcze dociągnięcie kabelków od radia do każdego głośnika. Potrzebujesz więc ściągnąć boczki, plastiki wzdłuż progów, plastiki na słupku B no i przedrzeć się w desce rozdzielczej.
    Materiału niewiele ale roboty - tak na 4 - 6 godz.
     
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Czy tylko w drzwiach są fabryczne miejsca na głośniki??
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • @konwel do montażu głośników tylko w tyle - paneli przednich drzwi nie trzeba ściągać. Przednie tylko w razie naprawy czy wymiany głośników przednich.
    Kable do przednich są "niezależne" od tylnych. 
    Pozdr

    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • We wszystkich drzwiach jest standard - miejsce pod 4 śruby na głośniki 165 mm. Ale warto pomyśleć o dystansach. W przednich drzwiach są plastikowe dystanse.
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Chodziło mi o to że przy wymianie przednich głośników trzeba ściągnąć, ale wyraziłem się może nieprecyzyjnie.
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY14 | Ambition Komfort | Blue Race | 28500km | Gdańsk
  • Po co dystanse?
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • Bez dystansow glosnik wchodzi zbyt "daleko" w profil drzwi. Moze wiec wejsc w plaszczyzne opuszczania szyby i moze dojsc do "konfliktu" glosnik - szyba. Nalezy wiec odsunac dystansem glosnik z profilu drzwi bardziej pod boczek drzwi. Tym bardziej, ze w tapicerce drzwi jest miejsce na "wyjscie" glosnika.  W zaleznosci od gabarytow glosnika moze byc potrzebny dystans rzedu 20 - 30 mm.
    Na necie jest sporo ofert dystansow pod glosniki. Najczesciej to sa plastikowe wytloczki, pod konkretny rozmiar.
    Pozdrawiam
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  •  Ale chyba fabrycznie są dystanse, inaczej szyby haczyłyby  o głośnik.
  • Wcześniej pisałem - w przednich drzwiach są plastikowe dystanse.
    Może być taka sytuacja, że głośnik nie jest zbyt głęboki i po zamocowaniu bez dystansu nie koliduje z opuszczoną szybą. Może nawet opuszczona szyba nie dochodzi do profilu głośnika.
    Natomiast kiedy głośnik jest umieszczony w dystansie, to bardziej jest chroniony przed wewnętrznymi kroplami wody z szyby. W moich tylnych drzwiach położyłem "za głośnikiem" folię, by zminimalizować przedostanie się wody do strefy głośnika.  
    Pozdrawiam
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Dobrze zrobiłeś. Czy ściągają boczek czy jak?
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • @jercen A czy tego oryginalnego plastikowego dystansu nie da się wykorzystać do innego głośnika ?
  • Witam
    Zabieg wykonany w 10 minut i basy na fader=0 wróciły. Swoją drugą mają takiego babola u dostawcy wiązki najpewniej i do tej pory tego nie poprawili.
    Rapid SB /1.2 CBZB 105KM / MY15 / Elegance Max / Czarny Magic perłowy / 131kkm / Dąbrowa Górnicza
  • @lukasz13 dopiero dzisiaj zobaczyłem Twój wpis. Platikowe dystanse są "standardowe".
    Mają średnicę na głośniki 165 mm,
    mocowanie w 4 miejscach (co 90 st). Tak więc możesz ten dystans wykorzystać do innego głośnika o tej samej średnicy.
    Osobiście wolałbym solidniejsze dystanse, ale te z kolei nie rdzewieją czy nie nasiąkają wilgocią.
    Zawsze należy dopasować jeszcze zestawienie: dany dystans i głośnik, by po zamontowaniu tychże w drzwiach, opuszczana szyba nie zahaczała o głośnik. 
    Pozdrawiam
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Atuski dzięki za fotorelacje, operacja zamiany biegunowości głośników tylnych przebiegła bezproblemowo w ciągu 5 minut  zrobiłem obie strony (spinacz biurowy rozwiniety w litere U  niezbędny) efekt, basy mocne aż drzwi drgają :) także jest znaczna poprawa. Wiadomo JBL albo Hertz to nie jest ale jak na chińskie głośniki to przyzwoicie grają.  
    Rapid SB | 1.2TSI CBZB 105KM | MY15 (4 tydzień 2015) | EleganceMAX | Błękit RACE | 55000+km | Bielsko-Biała
  • Czy jest ktoś we Wrocławiu, kto potrafi posłuchać i stwierdzić czy głośniki są w przeciwfazie?
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • Supermajku - nie wiem czy sprawe już załatwiłeś - ale jak coś to zapraszam do siebie do firmy :)
    Rapid SB | 1.6 CAYC 138 KM | MY14| Ambition Active |Biały|110 Tyś.| Wrocław
  • Wiadomo może czy ten problem został rozwiązany? Mam rocznik 2019 i sam już nie wiem czy jest dobrze czy nie...
    Rapid LB | 1.0 TSI 110 KM | MY19 | Style | Szary Quartz

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?