FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Jakie zrobiliście już przebiegi 1.2 TSI ?
  • Wiem, że jest napisane dlatego pytam co innego ale skutecznego można stosować :)
    RAPID LB | 1.2 TSI CBZB 105 KM @120 KM/213,7 Nm | MY15 (45 tydzień 2014) | AmbitionMAX + USB + Climatronic + Tempomat + Hak | Błękit DENIM | łódzkie
  • Rapid odebrany 16.08.2014r. przebieg jak do tej pory niewielki, bo 5 100. Martwią mnie tylko te cholerne plastiki, które dają o sobie znać, szczególnie lewy boczek drzwi kierowcy :/ Żona ma służbowego Rapida, przebieg prawie 40.000 i żadnych plastików nie słychać (cichutko jakby z salonu samochód wyjechał) Nie wiem z czego to wynika, różnica jest tylko w silniku, ja mam tsi, a żona tdi.
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Elegance | Beż Cappuccino | Warszawa
  • Próbowałeś zdjąć i zobaczyć, czy która spinka nie pękła, nie trzyma albo wręcz jej brak? A może to nie spinka tylko 2 śruby pod uchwytem niedokręcone?
    W moim 2 letnim R nie mam problemów dźwiękowych z plastikami. A praktycznie wszystkie już były   ruszane :)
    Uważam, że przy poprawnym montażu, lub ponownym montażu - nic nie powinno skrzypieć. Na dodatek są masy czy spray'e, które eliminują możliwe dźwięki.  
    PS> Podpowiedź na pytanie - ale to nie jest właściwy wątek.
    Pozdrawiam

    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Jercen póki co nic samemu nie próbowałem robić, w wolnej chwili podjadę do ASO i poproszę ich o sprawdzenie. Pod koniec ubiegłego roku, miałem z kolei problem z klapą bagażnika, bo też dochodziły z jej rejonu dziwne odgłosy (pojechałem do ASO, uregulowali wszystko i od tamtej pory z klapą cisza).
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Elegance | Beż Cappuccino | Warszawa
  • Problem z klapą też był już opisywany.
  • Witam wszystkim,dziś wróciłem z wypadu 4-dniowego z Zakopanego,przejechałem ok.450 km,razem mam przejechane 689 km i powiem szczerze,że samochód sprawuje się bez zastrzeżeń,nie zauważyłem jakiś niedomagań,mam na myśli wdarcie się wody do środka auta podczas opadów deszczu,praca silnika i turbosprężarki bez zarzutów,silnik pracuje równomiernie i cicho,na postoju to prawie go nie słyszeć,plastiki jak na razie nigdzie nie trzeszczą,bagażnik rewelacja - cały bagaż bez problemu załadowany dla 4 osób,ogólnie pierwszy test na dłuższym dystansie wypadł rewelacyjnie,ja wiem,że to dopiero niewielki przebieg zrobiony,ale jakby tak było dalej to wystawiam mojej Skodzie wynik pozytywny,również na trasie szybkiego ruchu BIELSKO-BIAŁA - CIESZYN samochód dobrze się zachowuje przy prędkości ok.120 - 130 km,bo taką jechałem.
    Podsumowując jak na razie jest wszystko jest o-key,życzę wszystkim takich wrażeń z jazdy,co nie oznacza,ze jak będą jakieś problemy w dalszej eksploatacji to na pewno od razu się podzielę na naszym forum.
    Pozdrawiam !!!
    * RAPID LIFTBACK * 1,2 TSI * 86 KM * MY15 * AMBITION MAX * BEŻ CAPPUCINO *31 450 * RYBNIK *
  • siema wszystkim ;)

    Kto ma najstarszego Rapida na tym forum ? :p
  • Ja mam chyba z największym przebiegiem....
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • Jaki masz przebieg @supermajku?
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa
  • 40 tys
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • Jezdzilem zastepczym co mial 150 tys
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • ja mam z najmniejszym  (w przeliczeniu na miesiąc użytkowania ofcors)
    Rapid LB | 1,2 105KM | MY15 | Elegance Max beżowy | Brąz Topaz | Warszawa
  • musialbym sprawdzić ale chyba 2300 z jakimś kawałkiem. samochod od 26 stycznia.
    idziemy łeb w łeb:)
    trochę nabije sierpniowym wyjazdem nad morze ale rocznie nie wyjdzie mi raczej wiecej niz 5-8 tys
    Rapid LB | 1,2 105KM | MY15 | Elegance Max beżowy | Brąz Topaz | Warszawa
  • @supermajku powoli Cię gonię, mam 34 tys:)
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa
  • od grudnia 2014 8 tysiecy. jakos zebralo mi sie na podrozowanie;)
    Rapid LB | 1.2 105KM | MY15 | Elegance max | Szary metal| 18000 km | Toruń
  • pół roku i 31,5 kkm :) lekko coś stuka z przodu + rozpadające się 3 światło stop
    Rapid SB /1.2 CBZB 105KM / MY15 / Elegance Max / Czarny Magic perłowy / 131kkm / Dąbrowa Górnicza
  • 22 miesiące i 25700 km. Ogólnie zadowolony z samochodu.
    Rapid LB|1,2 85 KM| MY14| Ambition| Blue Denim| 105000 km| Kraków
  • Za miesiąc minie rok od kiedy mam swojego R, przebieg 14.000km. Jak na chwilę obecną jedynie plastiki dają o sobie znać i trzeszczą, innych usterek nie zauważam. Jako ciekawostkę mogę dodać, że układ ESP spełnia swoją rolę. Kilka miesięcy temu miałem nieprzyjemną sytuację na drodze. Droga dwupasmowa, dwujezdniowa z ograniczeniem do 70km/h. Wszyscy jak jeden mąż jadą dozwolone 70km/h, aż tu nagle pani z prawego pasa (jadąca nieco wolniej, ~50km/h) zjeżdża na lewy wprost przede mnie i nagle hamuje awaryjnie do 0 (najprawdopodobniej pomyliła sprzęgło z hamulcem). Niestety musiałem hamować awaryjnie również i gdyby nie dobre zadziałanie układu ESP wbiłbym się w jej tyłeczek, a tak udało mi się uniknąć stłuczki i zdążyłem zmienić pas na prawy (całe szczęście, że jadący z tyłu TIR zdążył wyhamować :D ). Także układ ESP w naszych R - rewelacja, oby nie zawiódł mnie i Was nigdy ;)
    Rapid SB | 1.2 TSI 105KM CBZB | MY15 | Elegance MAX | Biel Moon | 93000km | Białystok
  • z esp akurat mało skorzystałeś. zadziałał abs( układ przeciw blokujący) z bas(asystent=szybko z gazu na hamulec to hamuje odrazu 100%) i ebd(elektroniczny rozdział siły hamowania między osiami). nie ma dnia abym nie miał hamowania z abs. co do esp to jest dobry i mało tego nawet pozwala na korzystanie z poślizgów.
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • hehe nieźle ;d mój jest z przebiegem 60 tys. ale jestem 4 właścicielem

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?