FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Jakie zrobiliście już przebiegi 1.2 TSI ?
  • 4?!!
    47 kkm
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • 6500 km od marca tego roku. Kilka tras wakacyjnych po 540 km. Spalanie na poziomie 5,8l. dwukrotne litrażowanie potwierdza ten odczyt :). Super lakier uszczelkowy zmyłem już dawno bo nie doczytałem ale używam silikonu w sprayu po każdym myciu auta i jest oki.
  • U mnie po 10 miesiącach użytkowania już 16 tys. km
    Jak na razie z silnikiem wszystko wporządku. Cicho pracuje oleju nie bierze (od nowości taki sam stan na bagnecie), płyn chłodniczy też nie ruszony.
    A co do reszty to auto mega funkcjonalne i pakowne. Jedyne co mi można powiedzieć przeszkadza to wyciszenie auta i od czasu do czasu gdzieś tam stukający jakiś plastik. 
    Fannie by było jakby po lifcie lub nowej odsłonie Rapida popracowali troche na stukami plastików i głównie nad wyciszenim auta. Ogólenie tragedi nie ma ale dla mojego ucha charakterystyka hałasów bardziej mi przeszkadza w Rapidzie niż w mojej 9 letniej F1 z silnikiem 1.2 HTP. Może i w F1 jest głośniej ale odczucie mam odwrotne :(, może to dlatego, że dźwięk jest inny.
    Poza tym lać paliwo i jeździć i cieszyć się z auta :)
    RAPID LB | 1.2 TSI CBZB 105 KM @120 KM/213,7 Nm | MY15 (45 tydzień 2014) | AmbitionMAX + USB + Climatronic + Tempomat + Hak | Błękit DENIM | łódzkie
  • od lutego ponad 32000 km. Niedawno pierwszy przegląd i wszystko ok. Troszkę piszczała uszczelka w drzewiach ale nasmarowali.
    Rapid LB | 1.2 TSI 105KM | MY15 | Ambition | Grafit | 50000 km | Lublin
  • od 3 tygodni 1200 km. Pełne zadowolenie:)
    Rapid LB|1.2 TSi 90 KM|MY16|Ambition Max|Biel Candy|20500 km| Praszka
  • Od końca lipca 4900 km. Wszystko okej. Zobaczymy jak długo bo patrząc pod maską to czujnik na czujniku :D ale to i tak nic w porównaniu z TDI. 
    RAPID LB | 1.2 CJZD 110 KM | MY16 | Ambition MAX | Beż cappuccino | 39000 km | Olsztyn
  • u mnie bez zmian - 9 miesiac i jakies 6500 na blacie :)
    Rapid LB | 1,2 105KM | MY15 | Elegance Max beżowy | Brąz Topaz | Warszawa
  • 135kkm :) Znakomity silnik
  • @mortoss Twój wpis dodał mi otuchy ;-)  Dodaj jakiś opis: jak przebiegała eksploatacja, jak często zmieniałeś olej, czy miałeś jakieś problemy... będą to dla nas cenne informacje.  Pozdrawiam
    Rapid LB | 1.2 TSI 105KM CBZB | MY14 | Ambition Komfort | Czarny Magic perłowy | 100 tys km | Gdańsk, Mazury - "Polska Północna"
  • 60kkm - wymiana zespołu turbiny na gwarancji (wada fabryczna wastegate)
    120kkm- pierwsza wymiana klocków
    Od 80kkm - wymiana oleju co 15kkm - z przekonania.
    Własne uwagi:
    - znane świetnie terkotanie po uruchomieniu. Występuje sporadycznie - ASO bezsilne. 
    - warto częściej wymieniać świece niż co 60kkm. Samochód mniej pali i lepiej jeździ. Polecam 45kkm
    - zużycie klocków bardzo zwiększa siłę potrzebną do hamowania. Warto wymieniać wcześniej niż 1mm ;)
    - słaby akumulator może spowodować nagłe wyłączenie wspomagania podczas jazdy. UWAGA
  • u mnie na od 11.12.2015 2230km i na razie wszystko ok. a skoro szukacie największych przebiegów, to w pracy mamy passata 1.8TSI 160km  z roku 2008 i dzisiaj ma 190tys.
    z usterek które były do tej pory to kapie z pompy wody (będzie wymieniana na 195tys.) i od 150tys. świeci check ale serwis nie wie dlaczego :)  kazali jeździć bo nie stwierdzili usterek.   
    Rapid LB | 1.2 110KM | MY16 | StyleMAX | Czarny Magic perłowy | Zielona Góra
  • @grzesik1 1.8 TSI to inna bajka i nie ma co porównywać do naszych 1.2 TSI. Jak coś to szukajmy takich w przyrodzie (głownie EA111 - potocznie na łańcuchu, ze względu na niechlubną przeszłość) i dawajmy przykłady przebiegów i ewentualnych napraw.

    U mnie na chwilę obecną 19700 km od 28.11.2014 r. Oleju nie bierze ale też nie trzymałem się wymiany wg. komputera i wymieniłem przy około 16500 km.
    Czasem zaterkota ale sporadycznie i po dłuższym postoju. Tak to na razie fajny silnik i oby tak dalej.
    RAPID LB | 1.2 TSI CBZB 105 KM @120 KM/213,7 Nm | MY15 (45 tydzień 2014) | AmbitionMAX + USB + Climatronic + Tempomat + Hak | Błękit DENIM | łódzkie
  • Fabia III 1.4 TDI 105KM MY2016 po miesiącu 16000km, kolegi z pracy :)

    moderator: Warto by trzymać się tematu :)
    Rapid LB | 1.6 TDI CXMA 115KM | MY2016 | Ambition MAX| Biel Candy | Gorzów Wlkp.
  • jeszcze kilka uwag:
    - mój egzemplarz nie pali oleju
    - v max to 205km/h (GPS)
    - bak ma w rzeczywistości 63l
    - komputer zaniża spalanie ok. 0,3l/100 (można to zapewne skorygować po kablu)
    - retrofit czegokolwiek w rapidzie to droga przez mękę (dokładałem tempomat w ASO)
    - termometr na desce pokazuje 90* już od 75*C
    - w moim rapidzie diler założył za mały aku (36Ah) - po trzech latach na złom.
    - zakładam tylko żarówki premium  - reflektory pozostawiają wiele do życzenia
    - rapid jest podsterowny za sprawą ESP, po przekroczeniu możliwości elektroniki potrafi gwałtownie zmienić charakter i zamiatać tyłem (pusty bagażnik, opony 185)
    - zauważalna poprawa właściwości jezdnych na oponach 205, okupiona 0,5l/100km
  • Ja od 02.02.2015 prawie 21kkm. Silnik pracuje bez zarzutu poza słynnym terkotaniem po uruchomieniu, ale występuje to raz na jakiś czas. 
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Style Plus | Biel Laser | 116000 km | Sochaczew
  • Dziś mija dokładnie rok od odbioru Rapida z Salonu. Na liczniku mam 10890 km.
    Rapid SB | 1.2 TSI CBZB 105KM | MY15 | Elegance Max | Blue Race | 42000 |Gdańsk
  • @mortoss mozesz cos opisać o tym słabym akumulatorze i problemach ze wspomaganiem? Jak to rozwiazales, wymieniali ci aku? Wspomaganie było czesto słabsze niż powinno?
  • od 5.10.2015r.- 3900 km. Wszystko OK poza dzwonieniem zaworu w pompie wysokiego ciśnienia.
    Rapid LB|1.2 TSi 90 KM|MY16|Ambition Max|Biel Candy|20500 km| Praszka
  • od 19.05.2014r 39000 km.
    Rapid LB / 1.2 105KM / MY14 / Ambition / Lubin

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?