FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Kredyt Gotówkowy w VeloBank

Świąt Wielkanocnych, zdrowych i pogodnych
Wszystkim miłośnikom i właścicielom :)

Skody Rapid życzy

RapidKlub.pl

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Zagrożenie dla silnika - gryzonie
  • Warto podzwonic po roznych aso i dopytac o cene naprawy, co do AC po jednej szkodzie pewnie zwyzke w skladce bedziesz mial ok 300 zł, przy zerowych znizkach mysle ze warto robic z AC, przeciez po cos sie je płaci...
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • Skuteczny sposób na gryzonie.
    Prosty montaż.
    allegro.pl/oferta/samochodowy-odstraszacz-kun-i-gryzoni-kemo-germany-i3384985417.html

    mod: oferta oraz podany link nieaktualny.
    Rapid SB / 1,2 CBZB 105 KM / MY 2015/ ELEGANCE MAX / BŁĘKIT PACIFIC/ 122 500 km / PRUSZKÓW
    Octavia kombi/1,5 DADA 150 KM DSG/ MY 2019 / STYLE / Srebrny Brilliant Metalizowany/ 120 000 km
  • Dzięki gross81 tak też zrobię 
    Rapid LB | 1.2 110 KM | MY16 | Style Max | Szczytno
  • Polecam powieśić kostkę toaletową (takie a`la mydełko w koszyku wieszane w muszli). Zapach działa odstraszająco na wszelkie gryzonie, a przy tym nie jest wyczuwalny dla kierowcy i pasażerów...
    Rapid LB | 1,2 110KM | MY16 | StyleMax Komfort | Biel Candy | 55500km | JG
  • Mi kuny przegryzły wężyki układu chłodzącego kilka tygodni temu, kiedy były duże różnice temperatur dzień/noc. Najgorsze, że zorientowałem się o tym jadąc szybko na autostradzie - zapaliła się lampka niskiego stanu płynu chłodzącego. A jeszcze miałem długą trasę do zrobienia. Całe szczęście wszystko dobrze się skończyło (uzupełniając płyn) ale niestety cały komplet wężyków był do wymiany. W załączniku zdjęcie wymienionych przewodów. Najgorsze w tym wszystkim, że patrząc to przegryzień nie widać (mikro ugryzienia), po jezdzie przewody były jednak "spocone". Na 100 km ubywało mi około 100 ml płynu.
    IMG_20180508_204920.jpg
    1728 x 2304 - 981K
    IMG_20180508_204925.jpg
    1728 x 2304 - 961K
    Rapid SB | 1.2 105KM | MY15 | Ambition Komfort | 100 tys. km | Zielona Góra
  • Witam, 
    Czy rapid ma zabezpieczenia przed podłączaniem takich rozwiązań elektronicznych odstraszających gryzonie? Czy można bez problemów pod aku podłączyć to bez obawy że  odcięte będzie zasilanie od urządzenia.
    Skoda Rapid SB |1.2 TSI 110 KM | 2016 | Style + pakiet comfort | magic black | PL
  • W instalacji elektrycznej R nie ma ograniczeń co do dokładania dalszych odbiorników czy elementów. Elektroniczny odstraczacz zwierzaków jest możliwy do założenia i podpiecia do instalacji elektrycznej. Warto jednak to zrobić poprzez bezpiecznik i wyłącznik. Zamiast wyłącznika (który można zapomnieć włączyć/wyłączyć) można zasilanie puścić przez przekaźnik, tak by po wyłączeniu silnika obwód był zasilany a po załączeniu silnika układ został by odcinany od zasilania. Każde rozwiązanie ma swoje za i przeciw.
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Moi znajomi wieszają kostki wc domestos mówią że pomaga :)
    Rapid SB 1,2 TSI CBZB 77kW (105KM) |Ambition Max MY 2014, 142000 Km. Wejherowo
  • Macie jakieś pomysły na wypędzenie gryzoni spod maski bo widzę ślady, że coś juz chodziło ale póki co nic nie przegryzlo A chce się przed tym uchronić.

    <mod> wpis przeniesiony z nowo założonego wątku.
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?