FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Kredyt Samochodowy w VeloBank

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Oświetlenie pod drzwiami
  • Wprawdzie wspominałem wcześniej już o takim modzie w "Żarówkach", ale chyba nie dołączyłem fotki.
    Za takie utrudnienie przepraszam.
    Fotki przedstawiają warianty oświetlenia przy różnym otwarciu drzwi i przy różnym zmroku. Najlepszy efekt oczywiście jest na śniegu. Jednak najważniejsze - oświetlenie jest niesamowicie praktyczne. 
    foto 01.jpg
    800 x 600 - 34K
    foto 02.jpg
    800 x 600 - 35K
    foto 03.jpg
    800 x 600 - 28K
    foto 04.jpg
    800 x 600 - 23K
    foto 05.jpg
    800 x 600 - 38K
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Super sprawa. Brakuje mi tego, Ostatnio miałem to w mojej starej poczciwej Vectrze B.
    Zasilanie rozumiem z oświetlenia wnętrza samochodu?
    Rapid LB I TDI 105 KM I MY15 I Elegance MAX I Blue Denim I61290 km I Żnin
  • Całkiem fajnie to wygląda.
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY14 | Ambition Komfort | Blue Race | 28500km | Gdańsk
  • Wygląda rewelacyjnie... ale chyba trzeba mieć ponadprzeciętne umiejętności, aby zrobić taki mod...
    Rapid LB | 1.2 TSI 105KM CBZB | MY14 | Ambition Komfort | Czarny Magic perłowy | 100 tys km | Gdańsk, Mazury - "Polska Północna"
  • Pewnie na jakimś zlocie jercen otworzy stoisko "modyfikacje do rapida" bo patent jest ciekawy i wygodny. Widziałem coś podobnego tylko z logo ale to lekka kiszka co innego białe światło, mała prośba czy zrobił byś zdjęcie jak wygląda sama nie zapalona lampka czy jest bardzo widoczna.
    Rapid SB/1.2 MPI/MY14/Ambition komfort/ Szary metalik
  • Lampka nie jest widoczna. Jest zapuszczona do wystającej dolnej krawędzi plastikowej tapicerki drzwi. Przy zamknięciu drzwi, profil drzwi nie jest naruszony żadnym wystającym elementem lampki. Daje to światło skierowane w dół, nie powoduje niepotrzebnego rozproszenia w poziomie. Jak można samemu sprawdzić, przy zamknięciu drzwi, nie ma zbyt wiele wolnego miejsca między progiem a tapicerką drzwi. Nie powoduje to utrudnień przy czyszczeniu tapicerki.
    Na ostatnim zdjęciu trochę widać umieszczenie lampki. 
    Nie jest to żaden patent. Jest to właściwie konieczność. A że dzisiaj jest już dostępna technologia LED, to nie ma problemów z zainstalowaniem takiego rozwiązania praktycznie w każdych drzwiach.
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Skąd zasilasz lampkę? Pali się non-stop, czy pociągnąłeś np. z podsufitki?
    Rapid LB 1.2MPI LPG | MY14 | Elegance | Biel candy | Łódź
  • A jak z gwarancja? Masz juz auto po? Czy takich rzeczy sie nie czepiają? 
    Rapid LB | 1,2 105KM | MY15 | Elegance Max beżowy | Brąz Topaz | Warszawa
  • Dziękuję za odpowiedź. Jak elektryk da dobrą cenę to założę takie lampki u siebie.
    Rapid SB/1.2 MPI/MY14/Ambition komfort/ Szary metalik
  • Który pin w kostce daje prąd po otwarciu drzwi?
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • Lampki nie są stale pod napięciem. Zasilanie (+) jest podłączone do obwodu podsufitki. To daje zabezpieczenie wyłączenia lampek po kilku minutach.
    Ale dla jeszcze bardziej "komfortowej" pracy układu, "-" jest podłączony do zamka drzwi. Stąd każde drzwi świecą niezależnie. Takie rozwiązanie daje jeszcze jedną zaletę. Przy uszkodzeniu mikrowyłącznika drzwi, mam od razu kontrolę w postaci nie świecącej lampki konkretnych drzwi.
    Co do gwarancji. Teoretycznie straciłem ją w pierwszym tygodniu po zakupie. Jednak nie obawiam się żadnych problemów - jak ze strony serwisu tak ze strony samochodu. A że już niewiele czasu mi pozostało do 2 lat po zakupie, to mogę sobie pozwolić na praktycznie dowolne zmiany w elektryce.
    A że ich trochę już mam - to mam przynajmniej własną frajdę.
    Sam koszt potrzebnych materiałów jest raczej symboliczny. Przewody, diody, lutownica i trochę czasu.   
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • @jercen co takiego zrobiles ze w pierwszym tygodniu juz miales po gwarancji?
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • Nie wiem czy mogę pisać ...
    podłączenie tylnej lampki sufitowej do przedniej, gniazdo 12 V i dodatkowe oświetlenie w bagażniku, zamocowanie haka holowniczego i zainstalowanie elektroniki, instalacja tylnych głośników, no i jeszcze kilka innych :) ale to już elektronika.
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Przepraszam za odkopanie mega starego tematu, ale czy ktoś próbował montażu lampek z wykorzystaniem wycięć na dole boczków? Jest tam idealne miejsce na lampki, ale nie wiem jakie tam podpasują
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Style Plus | Biel Laser | 116000 km | Sochaczew
  • Już sobie sam odpowiedziałem, skontaktowałem się z MotoHid i wg nich pasuje coś takiego http://sklep.motohid.pl/pl/p/Zestaw-Lampek-LED-Podswietlenia-Nog-4x-5GG947409-wiazka-VW-Seat-Skoda-A...

    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Style Plus | Biel Laser | 116000 km | Sochaczew
  • Czy na pewno? Wydaje mi się że tam jest dużo węższa ta dziura
    Toledo LB I 1.4 TSI 122KM I 58000km I Cerkiewnik
  • Z tego co patrzyłem, to te lampki są wielkości tych od schowka i bagażnika, muszę wyjąć jedną i przymierzyć. Gość był mocno przekonany że to to.
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Style Plus | Biel Laser | 116000 km | Sochaczew
  • to jest jakieś plug and play?
    Seat Toledo | 1.2 TSI CBZB chip 122KM/200Nm@Pb95 | MY15 | Mocno doposażony reference | Czerwony | ~60 000km | Gliwice
    Seat Tarraco | 1.5 EcoTSI Evo 150KM | MY19 | Xcelence | deep black | ~20 000km | Gliwice
  • @Mullrof, niestety nie do końca, trzeba przerobić wiązkę. Jak będzie ciepło (niestety mogę to zrobić tylko na zewnątrz) podejmę się tematu i zrobię jakiś poradnik.
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Style Plus | Biel Laser | 116000 km | Sochaczew
  • W panelach bocznych drzwi, z dołu są małe kieszenie. Są niewidoczne z góry czy boku. Od dołu widać je dobrze. Tyle, że ta wnęka jest pod oryginalne mocowanie boczku, na zaczep obrotowy do blacharki drzwi. Stąd - jeżeli ktoś chce wykorzystać istniejącą wnękę - może, pod warunkiem nie korzystania z mocowania boczku w tym miejscu.
    W moim przypadku, pozostawiłem bez zmian sposób mocowania boczku. Dla założenia lampek LED wykorzystałem przestrzeń za fabryczną wnęką. Jest to jeszcze dalej od osi obrotu drzwi, stąd strumień światła zatacza szerszy krąg pod drzwiami. W plastiku wyciąłem prostokątny otwór wielkości zakupionej lampki, i tam lampkę wsunąłem. Lampka nie wystaje po za obrys boczku, co pozwala na swobodne zamykanie drzwi.  
    Zestaw lampek z Motohid jest poniekąd drogi. Wymaga wykonania dokładnego wycięcia otworu w plastiku, by można było lampkę umieścić sposobem na wcisk.
    Każdy kto podejmie się takiej zabawy, sam zdecyduje o wyborze lampek LED. 
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Na alliexpress można kupić lampki na baterie z wyświetlaniem logo skody w niewielkiej cenie. Przykleja się je na drzwi bez żadnych ingerencji w elektryka A uruchamia się na zasadzie jakiegoś czujnika przyklejanego w okolice słupka. Jak są blisko to nie działa jak daleko załącza się. 
    Mogę poszukać i podesłać linka. Kiedyś o tym myślałem ale zrezygnowałem w końcu.
    Rapid LB I 1,2 TSI 90KM I MY 2016 I Ambition MAX I Błękit Pacific I 230km I 18.12.2015 I Łódź

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?