FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Forum a decyzja zakupu
  • Witam,na forum znalazłem się już po decyzji,gdzie byłem zdecydowany na zakup samochodu SKODA,chcąc się dowiedzieć więcej na temat konkretnego wybranego modelu SKODA RAPID,a więc chodzi o sugestie co do wyboru,jego wady i zalety i cieszę się,ze takie forum powstało,gdzie możemy wspólnie wymieniać się spostrzeżeniami i uwagami dotyczacymi naszego konkretnego modelu SKODY jakim jest RAPID zarówno w wersji LIFTBACK jak i SPACEBACK.
    Pozdrawiam,życząc wszystkim miłej niedzieli !!!
    * RAPID LIFTBACK * 1,2 TSI * 86 KM * MY15 * AMBITION MAX * BEŻ CAPPUCINO *31 450 * RYBNIK *
  • Gdyby czytać forum przed kupnem samochodu marki Skoda, sprzedaż aut znacznie by spadła i nie była by wiodąca w Polsce.
    Rapid LB |1,2 TSI 63 kW LPG | MY15 | Elegance Max | Błękit Race | 27500 | Hanysowo der Hauptstadt
  • Ale podobne fora są dla innych marek, więc sytuacja tam też by się powtarzała. Odnoszę wrażenie, że sporo osób dopiero po zakupie swojego pojazdu, szuka dalszych informacji lub pomocy. Jedną z nich są fora. Z literaturą książkową, tak jak to było dawniej, jest coraz trudniej. Katalogi najczęściej w formie elektronicznej wcale nie ułatwiają poruszanie się w takim gąszczu części zamiennych. Dlatego niezależnie od momentu "wejścia" na forum, kto wszedł, ten szuka odpowiedzi.
    Pozdrawiam 
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Forum zacząłem czytać chwilę po zamówieniu R. Decydujące były jednak finanse vs to co dostaję oraz ergonomia za kierownicą wśród aut w podobnej cenie z automatem.
    Decyzja była już podjęta ale człowiek czasami lubi się podręczyć ;) tj. przygotować na ewentualne niedoskonałości nowego pojazdu:) Mówiąc szczerze czytając przez chwilę entuzjazm mi opadł ale później stwierdziłem, że wszystko jest zgodne z moimi doświadczeniami ze Skodą, na którą w końcu się zdecydowałem i co istotne w większości nie są to poważne usterki czy kłopoty.
    Za to forum pomogło mi przygotować się do odbioru auta i lepiej sprawdzić samochód.
    Forum jest rzeczywiście pomocne i do tego całkiem miła atmosfera.
    Pozdrawiam
    Rapid LB | 1,4 TSI 125KM | MY16 | Ambition Max+ | Biały | Wrocław
  • Witam na początku autko oglądałem na "żywo" później opinie o nim jazda próbna wszystkie za i przeciw no i w końcu  zakup
    Rapid LB/1.2tsi 90km/MY16/Ambition max/Błękit Pacific
  • Ja osobiście wiedziałem ile mam w portfelu i po sprawdzeniu ofert lokalnych dilerów zdecydowałem sie na Rapida. Forum pomogło mi utwierdzić sie w tej decyzji. Mam juz kilka planów na modyfikacje (oświetlenie bagażnika, dodatkowe gniazdo zapalniczki, itp.). Wiem juz tez co muszę sprawdzić dokładniej odbierając samochód z salonu.
    Rapid SB | 1.2 85KM | MY14 | Ambition + komfort + swing | srebrny | 120000 | Ciechanów
  • Witam
    Nad wyborem marki nie musiałem się dłużej zastanawiać gdyż ceny innych producentów są zdecydowanie wyższe. Wybór modelu też był dość prosty - chciałem coś ładnego ale nie drogiego więc padło na Rapida (najtańszy sedan od Skody). Po dokonaniu wyboru szukałem modyfikacji które można by wprowadzić po zakupie i tak oto trafiłem na forum, później zacząłem przeglądać inne tematy, a wczoraj założyłem sobie konto. Obecnie czekam na odbiór auta (ostateczna data 20 czerwca).
    Pozdrawiam
    Rapid LB | 1.2 TSI 90KM | MY16 | Ambition MAX | Beż Cappuccino | 45 500km | 5,929L/100km | Bydgoszcz
  • Na forum jestem od pewnego czasu. Obecny samochód przestał ze mną żyć w zgodzie więc poczułem potrzebę znalezienia czegoś nowego. Drogą eliminacji (m.in. cena, bagażnik, ogólne rozmiary, koniecznie automat) padło na Rapida. Na razie nie wiem, kiedy go kupię, ale pewnie w końcu kupię :) Wszystko zależy jak szybko uzbieram brakującą kasę i jak szybko obecny samochód do końca mnie wkurzy.... Dzięki forum wiem czego się spodziewać po Rapidzie i prawdopodobnie wiem więcej o tym samochodzie niż połowa sprzedawców (o czym już się częściowo przekonałem podczas wizyty w salonie Skody) :)
  • Panowie Zachar znowu testuje rapida : pierwszy test przyspieszenia, https://www.youtube.com/watch?v=y_LOMyHkjeE
    Rapid SB | 1.2 TSi, 85km | MY14 | Ambition | Beż Capucino | 15000 km | Lubelskie
  • @Adam22, napisz o tym w tym wątku.
    Rapid SB | 1.2 CBZA 86KM | MY15 | Ambition Max + Dynamic + Pakiet na bezdroża | Czerwień Corrida | 4500km | Lublin
  • Rapid "limo" jest liftback, a Spaceback to hatchback. Nie sedan.
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • Po 2 passatach użytkowanych przez 9 lat stanąłem przed wyborem:kolejny passat
    3-4 letni, czy nowe za 60tyś.Dodam,że do ostatniego paska przez 6 lat dołożyłem
    oprócz materiałów eksploatacyjnych ok.20tyś. na nieprzewidziane usterki.
    Myśląc głównie o taniej eksploatacji przez kilka lat wybrałem Rapida Liftback 1,2 tsi 110km.
    Dopiero po wpłaceniu zaliczki trafiłem na forum i co tu widzę?
    Narzekania na haczące skrzynie,skrzypiące uszczelki,korozja wydechu itd.Do tego wrażliwość na boczne podmuchy.Nie spodziewam się komfortu i prowadzenia na poziomie passata, ale po lekturze niektórych wpisów nabrałem wątpliwości co do mojej decyzji.Autko wkrótce odbieram i jestem pełen obaw...
    LB 1,2 TSI 110KM MY2016 AMBITION MAX SZARY MATALIK
  • Widac zrobiłeś jak ja, czyli krok do tylu :) 
    Rzeczami, ktore wymieniłeś, w ogole bym sie nie przejmował. Bedzie na stał na 15" czy 16" ?
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • @krzycho69 nie taki diabeł czarny, jak go ...
    Tu na forum masz przegląd większości "usterek" czy problemów, z jakimi spotkali się klubowicze w trakcie zakupu jak i eksploatacji. Ale tu masz "wykaz" wszystkich bolączek od wszystkich klubowiczów.  To nie oznacza, że wszystkie samochody mają takie same i wszystkie problemy. Okazuje się, że czasem nawet na forum omawiamy sprawy sporadyczne czy tylko jednostkowe.
    Ogólnie - samochód otrzymasz nowy, z salonu. Dużo zależy od Ciebie samego, jak go będziesz traktował. Natomiast takie nastawianie się z góry na "felerny"samochód czy zakup uważam za niewłaściwy. Masz okazję cieszyć się nowym samochodem, ma on gwarancję, masz pewność że nikt niepowołany nim nie będzie jeździł. Zatem masz same plusy, będziesz miał samochód "pod kontrolą". 
    Trudno tu mówić o kroku w tył. Na forum są osoby niezadowolone z zakupu czy eksploatacji pojazdu. Ale zadowolony kierowca Rapida mało albo rzadko wpisuje na forum swoje pozytywne uwagi. Stąd Twoje odczucia po lekturze forum mogą być nieco sceptyczne. Ale ja uważam - że to wszystko jest w granicach porównywalnych z innymi markami czy modelami. Tak więc głowa do góry i wiele spokojnych kilometrów na trasie!
    Pozdrawiam   
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Witam,
    Ja podjąłem decyzję o zakupie nowego samochodu po tym jak kupiłem używaną Carismę 1,8 GDI od handlarza. Nie chcąc ponownie umoczyć postanowiłem kupić samochód z salonu. Pojeździłem najpierw po różnych salonach szukając czegoś co będzie porównywalne do poprzedniego samochodu (chodzi o przestrzeń wewnątrz - 4 osobowa rodzina). Podobały mi się różne samochodu jednak z ciut lepszym wyposażeniem niż podstawowe nie byłoby mnie stać, ceny sporo ponad 70 k (około 10k więcej niż moja zdolność). Trafiłem w końcu do Skody. Przymierzając się najpierw do fabii (trochę ciasnawo w środku), wsiadłem do Rapid, no i okazało się, że jest sporo miejsca. Co do wykonania to liczyłem się z tym, że nie będzie rewelacji (tak jak w samochodzie za 100k) bo i cena niższa ale ogólnie mi się podobało. Dopiero po decyzji mojej i żony, że Rapid nam się podoba zacząłem przeglądać fora i szukając informacji o samochodzie. Też natrafiałem na róże problemu, na które natrafili użytkownicy ale suma sumarum wiadomo, że coś tam może wystąpić na początku eksploatacji (ale żebym spał spokojnie dobrałem dodatkowe 2 lata gwarancji). I dzięki takiemu wyborowi mogłem sobie pozwolić na lepsze wyposażenie.
    Co będzie dalej to się okaże. Po kilkudziesięciu kilometrach, które pokonałem jestem zadowolony.
    Rapid SB | 1,2 TSi 110 KM | MY17 | Style MAX | Błękitny Denim Metalik | mazowieckie | Spalanie - Motostat.pl
  • Caly bajer z określonymi "wadami"/niedociągnięciami polega na tym, ze występują losowo i dany model moga w ogole nie dotyczyć. Takze do tego co pisza na forach trzeba podchodzić z przymrużeniem oka. 
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • Majac 4 lata gwarancji nie musisz sie tak spinac, co wieksze problemy zostana ci naprawione w jej ramach. Frustrujace moga sie okazac mniejsze niedocisgniecia ktore ma to auto, bo kupujac nowy samochod chce sie by wszystko chodziło jak w zegarku a niestety w budzetowym R nie zawsze tak jest. Z czasem jak przestaje sie nasluchiwac kazdego pukniecia mozna go uzytkowac normalnie ;)
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • Nie straszcie tak chłopaka, aż tak źle nie jest. Tak jak @yunior81 napisał nie każdy egzemplarz będzie wadliwy i Ci, którym jakoś Rapid nie buntuje się milczą. Najczęściej piszą osoby, które mają jakiś problem.
    Aby nie było tak tragicznie @saviorek ja na swojego nie narzekam, nie mialem do tej pory jakiś problemów a auto za 4 miesiące bedzie miało 2 lata i niedługo 28 tys. km przebiegu. Dodatkowo na domiar złego mam ten niby gorszy TSI czyli starszy model na łańcuchu, na który tak w prasie jak i forach najeżdżają (choć to powoli się zmienia bo zaczynają pisac, że prościej i taniej będzie wymienić rozrząd na łańcuchu niż naprawić coraz bardziej wysilone i skomplikowane nowsze silniki np. 1.0 TSI) mnie jak do tej pory nic nie stuka, nie grzechocze, nie terkocze i oleju też nie bierze. Ty już będziesz miał nowszą konstrukcję na którą ludzie tak nie narzekają. 

    Jedynie co mi najbardziej przeszkadza to hałas ale to subiekrywne odczucia bo niektórzy piszą, że Rapid jest cichy. Po prostu przyzwyczaiłem/pogodziłem się z tym bo auto ma wiele innych zalet :-)
    RAPID LB | 1.2 TSI CBZB 105 KM @120 KM/213,7 Nm | MY15 (45 tydzień 2014) | AmbitionMAX + USB + Climatronic + Tempomat + Hak | Błękit DENIM | łódzkie
  • jestem na etapie podejmowania decyzji o zmianie samochodu w ramach marki Skoda. Po Syrenach, Fiatach 125p, Ladach, Polonezach wsiadłem w 2000 r do Felicji, w 2006 do Fabii, w 2010 r do O I. Teraz pomyślałem o Rapidzie i zapisałem sie na to forum by być mądrym Waszymi doświadczeniami i uwagami. Wiele skorzystałem śledząc rózne wątki i chyba odstąpię od Rapida (chciałem zapoznac się ze skrzynią DSG więc musial być silnik 1.4 TSI).
    Poniecham myśl o DSG i chyba pozostanę przy Octavii. Nie spieszę sie i jeszcze pozwolę sobie śledzić kolejne wpisy by utwierdzić sie w swoim wyborze.
    Octavia I LIM | 1.6 benz | 75 KW | MY 2011 | komfort | srebrny | 64 700 | Warszawa
  • @Peeter Może mała uwaga - a może już wiesz - w Rapidzie od wersji Ambition aktualnie dla silnika 1.2 TSI jest opcja skrzynia 7 st - DSG. Takie rozwiązanie nie jest wiązane tylko na silnik 1.4 TSI. Występuje jeszcze w wersji 1.4 TDI. We wcześniejszych rocznikach były ograniczenia w wyborze skrzyni, teraz Skoda poszła inną drogą.
    Co do wyboru - to każdy sam stawia pułap finansowy, rodzaj wyposażenia czy też prestiż.
    Pozdrawiam
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?