FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Forum a decyzja zakupu
  • Ja znalazłem forum szukając informacji przed zakupem. Poczytałem ogólne informacje w Internecie poczytałem opinie użytkowników z tego forum, zaczynałem od wszelkich usterek i wad a dopiero potem do pozytywów. W taki oto sposób zapadła decyzja o wyborze tego a nie innego modelu choć wahałem się czy nie będzie lepszym wyborem Fabia bo mam jeszcze duże kombi, ale jednak decyzja zapadła i jak na razie nie żałuję.
    Octavia LB |1,2 CYVA 128KM 250 Nm chip|2018 |Clever| biel Candy | Jelenia Góra
    Diagnostyka i naprawa VW/AUDI/SKODA/SEAT
  • ad jercen: na stronie Skody do silnika 1.2 dodawana jest skrzynia 5-ciostopniowa z napisem DSG - dziwne to. Co do silnika 1.2 (z ta skrzynią) to moc 75 KM to chyba trochę mało jak na ciężar Rapida?
    Octavia I LIM | 1.6 benz | 75 KW | MY 2011 | komfort | srebrny | 64 700 | Warszawa
  • @Peeter coś pomieszałeś... 
    1,2 66KW czyli 90KM występuje z 5 biegowym manualem lub 7 biegowym DSG.
    1,2 81KW czyli 110KM występuje tylko z 6 biegowym maualem.
    1,4 92KW czyli 125KM występuje tylko z 7 biegowym DSG

    Diesle to kolejno:
    1,4 66KW/90KM 5 b. manual / 7 b. DSG
    1,6 85KW/115KM 5 b. manual.

    Innych silników do R nie ma! A 75km to miała wersja 1,2 MPI (nie tsi) czyli wolnossąca, do której swojego czasu było LPG (wtedy tylko do tego silnika). O ile dobrze pamiętam z MY15 został ten silnik wycofany i teraz LPG oferowane jest też do TSI. MPI dostępne było tylko z 5 b. manualem.

    Jeśli chodzi o moc to rzeczywiście zbyt mało do R... Nie nadaje się ten silnik do bezstresowego wyprzedzania na trasie. Na miasto i prędkości do 70-90km/h pewnie wystarczy... Ja jeździłem nim trochę po autostradach i przy prędkościach 120-140 pod górkę sobie nie radził. Trzeba było redukować na 4 bieg itp...
    Seat Leon ST FR | 1,4 TSI 125KM | MY17 | FR | Alor Blue | 0km :) | Hönigsberg
  • Rzeczywiście nie wiem jak patrzyłem; masz rację z tą mocą. Czy gross81 sobie ze mnie żartuje twierdząc, że w mieście zejdzie na 5.7 l?
    Octavia I LIM | 1.6 benz | 75 KW | MY 2011 | komfort | srebrny | 64 700 | Warszawa
  • Miasto miastu nierówne... Nie wiem gdzie gross mieszka, bo nie ma miejscowości podanej... Ty w Wawie, więc na pewno doświadczasz korków itp. Ja w PL mieszkałem w Pleszewie (18 tyś mieszkańców a też MIASTO) i potrafiłem przejechać miasto praktycznie się nie zatrzymując. W centrum nie ma żadnych świateł, a rynek to duże rondo... Więc nijak ma się porównywanie spalania w mieście (Pleszew) do miasta (Warszawy) :) Proponuję wziąć auto na jazdę próbną i samemu ocenić. Albo może wziąć na weekend... O ile serwis takie coś umożliwia. Bo pamiętam, jak jeździłem fabią w Kaliszu na jeździe próbnej z panią z serwisu na fotelu pasażera (ok 15 minut hahah) po równych 2 pasmowych drogach, a w AT dostałem rapida. Sprzedawca pytał mi się czy godzina jazdy mi wystarczy. Po czym dostałem kluczyki i tyle... Jeździsz sam gdzie chcesz i jak chcesz. Jeśli masz możliwość testuj... w końcu nowe auto mało nie kosztuje :)
    Seat Leon ST FR | 1,4 TSI 125KM | MY17 | FR | Alor Blue | 0km :) | Hönigsberg
  • Peeter  jak stoi, to czemu komp ma nie pokazać 5,7 ;)
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • ad Fredi88:jeśli o różnice miedzy miastami chodzi to jest tak jak piszesz. Na innym wątku napisałem, że po wprowadzeniu zabierania praw jazdy rzadko już widzisz w Warszawie 120 km miedzy światlami, ale 50km nikt Ci nie da jechać. Kwadranse w korku to rano albo po południu rzecz normalna.
    Chciałem stestować Superba w salonie warszawskim. Sprzedawca usiadl z boku, dyktował łatwą i krótką trasę. Po takiej jeżdzie żadnego poglądu na pojazd się nie ma.
    Octavia I LIM | 1.6 benz | 75 KW | MY 2011 | komfort | srebrny | 64 700 | Warszawa
  • @maciejaszek zdradzisz ile zapłaciłęś,bo biję się z decyzją miedzy takim a O III bez DSG.
    Octavia I LIM | 1.6 benz | 75 KW | MY 2011 | komfort | srebrny | 64 700 | Warszawa
  • Miałem identyczny dylemat - wyboru nie żałuję :)
    Rapid LB | 1.4 DSG 122KM | MY15 | Elegance MAX | niebieski RACE| 50kkm | KRK
  • ad andrew61k: piszesz że to była jazda mieszana; czy wielu z forumowiczów potrafi nie przekraczać 1800 obrotow w jezdzie miejskiej; to od ilu obrotów zaczyna się wższy bieg o ile nie przekracza sie 1800 na niższym?
    Octavia I LIM | 1.6 benz | 75 KW | MY 2011 | komfort | srebrny | 64 700 | Warszawa
  • Nie pisałbym o powrocie do tematu - gdyby nie wątki o spalaniu na forum:
    Spalanie 1.2 TSI 85KM
    Spalanie 1.2 TSI 105 KM
    Spalanie 1.2 TSI 110 KM
    Ile faktycznie spala 1.4 TSI
    1.2 TSI spalanie LPG i koszt przejechania 100 km
    Pytanie o spalanie LPG/benzyny TSI 1.2 85KM
    Ile faktycznie spala 1.2 MPI
    Dalej - sam podajesz pod rozwagę zakup uboższej OIII lub bogatszego R.
    Czy rozpatrujesz takie same wersje silników czy piszesz o różnych?
    Sprecyzuj bliżej swoje zamiary wersji silnikowej a temat spalania można kontynuować we właściwym miejscu, zależnym od wersji silnika.
    Do określenia zmiany biegów przy odpowiednich biegach pomagają wykresy skrzyni biegów. Patrz charakterystyki poszczególnych silników.
    Pozdrawiam
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • jeżeli za wersję przyjmiemy pojemność to takie same tzn 1.4 TSI, jeżeli moc to nie takie same bo 122 KM i 150 KM - nad tym sie zastanawiam i oczywiście nie tylko
    Octavia I LIM | 1.6 benz | 75 KW | MY 2011 | komfort | srebrny | 64 700 | Warszawa
  • W tej chwili ciężko zestawić O3 z R... W octavii nie występuje już 1,2 TSI 110 ps a te silniki były identyczne w obu autach. Najrozsądniej porównać 1,0 (boże porażka...) do 1,2 110km i 1,4 125 do 1,4 150. Octa jest większa i cięższa więc potrzebuje ciut więcej mocy niż R :)
    Seat Leon ST FR | 1,4 TSI 125KM | MY17 | FR | Alor Blue | 0km :) | Hönigsberg
  • Nie żałuję wyboru Rapida z automatem zamiast O bez. 

    Rapid LB | 1.4 DSG 122KM | MY15 | Elegance MAX | niebieski RACE| 50kkm | KRK
  • ad hust: ponawiam pytanie, dlaczego nie żałujesz?
    Octavia I LIM | 1.6 benz | 75 KW | MY 2011 | komfort | srebrny | 64 700 | Warszawa
  • Ponieważ komfort automatu i dodatków które mam rekompensuje mi twarde plastiki i co tam jeszcze O miała lepsze w postawie.
    W każdej marce tak jest - przykładowo można jeżdzić A4 Sport z Stronic Quatro, a można za tą samą cenę, wyjechać z salonu podstawową A6 - co kto woli :)
    Rapid LB | 1.4 DSG 122KM | MY15 | Elegance MAX | niebieski RACE| 50kkm | KRK
  • Miałem nadzieję, że jezdziłeś oboma typami i wypowiesz sie szerzej. Kwestia automatu to rzecz odrebna. Natomiast głosność samochodu, jego stabilność zarówno podczas wiatru jak i wyprzedzania tirów, jakość zawieszenia czy paliwożerność to porównania, ktorych nie wyczyta sie w prospektach a jedynie wypowiedzi użytkownikow moga być miarodajne i pomocne.
    Octavia I LIM | 1.6 benz | 75 KW | MY 2011 | komfort | srebrny | 64 700 | Warszawa
  • trzymajcie się tematu - to "czas oczekiwania na nowe auto"

    kończąc wątek:
    A gdzie pisałem że nie jeździłem? Głośność ok(octavia lepiej wyciszona). Stabilność - jak po szynach(twarde zawieszenie) W czasie wiatru każdy suv, czy kombi ze średniej półki, lata po autostradzie bardziej niż Rapid - kwestia cieżaru, rozstawu i powierzchni bocznej, fizyki się nie oszuka, ale dramatu nie ma. Paliwożerność w zależności jak się jedzie - można w mieście zejść do 7-8, a można zrobić 10l bez nadmiernych szaleństw. Octavia 1.4 manualem pali więcej wg producenta.  Co kto woli :)

    edit: fajnie że wątki znalazły się w odpowiednim temacie
    Rapid LB | 1.4 DSG 122KM | MY15 | Elegance MAX | niebieski RACE| 50kkm | KRK
  • ad hust: dziekuję
    Octavia I LIM | 1.6 benz | 75 KW | MY 2011 | komfort | srebrny | 64 700 | Warszawa

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?