FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Pakiet TV Canal+ Entry+

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Ile faktycznie spala 1.2 MPI
  • jeżdżąc skodą zrobiłem już pawie 5 tysi i spalanie (benzyna) w cyklu miejskim wynosi mi około 7,0/8,0 litra na 100
    a w trasie 6,0 do 7,0.
    A jak u was to wygląda ?
    Rapid SB/1.2 MPI/MY14/Ambition komfort/ Szary metalik
  • U mnie jest podobnie,silniczek jak na 1.2 daje radę.

    Rapid LB/1.2 MPI/MY14/Ambition/Czarny Magic/Toruń
  • Witam jakie jest faktyczne spalanie tego silnika? zamówiłem ten silnik benzynowy ale trochę się przeraziłem spalaniem w mieście choć w trasie jest duuuuużżo lepiej. :)
  • U mnie wygląda tak jak u cezara:
    miasto - 7 - 8 l/100
    trasa - 6,5 - 7 l/100
    W korkach z klimą może tez podchodzić do 9l
  • powiem wam tak w mieście spala mi około 6,0-6,5 litra
    na trasie na wakacje załadowane auto z bagazami i 4 osoby na pokładzie trasa 360km.autostrada i górskie serpentyny spalanie 5,4litra
    Rapid SB 1.2 75km 2014 Ambition Czerwień Corrida 15600 Wodzisław Śląski
  • Spalanie z LPG:
    - autostrada (równo 135kmh z tempomatu, max z 7% dotryskiem): 9.3l LPG plus 1l Pb
    - trasa po Polsce drogami lokalnymi (90-120kmh, spokojna trasa): 8.2 + 0.7
    - po mieście 10 + 1
    - ostatnio po autostradzie plus drogach lokalnych (pół-na-pół): 9,1 + 0.6
    Generalnie to dramatu nie ma, trzeba uważać na dotrysk powyżej 4k (w punkcie pierwszym jak widać dużo było wyprzedzania powyżej 4k to spalanie Pb wzrosło)
    Ogólnie to wychodzi 25-30zł/100km.
    Rapid LB 1.2MPI LPG | MY14 | Elegance | Biel candy | Łódź
  • Proszę o dodawanie faktycznego spalania ale w benzynie nie w lpg!!! 

  • Ja mam tylko benzyne
    Rapid SB 1.2 75km 2014 Ambition Czerwień Corrida 15600 Wodzisław Śląski
  • Ja też.
    Dzisiaj jazda 150km autostrada i drogi ekspresowe spalanie wyniosło 7,8 tylko dlatego że sprawdzałem ile maksymalnie pójdzie no i wyszło przy włączonej klimie 175km/h a spalanie jak jechałem spokojnie na ekonomizer zeszło do 5,3 czyli nie jest tak źle.
    Rapid SB/1.2 MPI/MY14/Ambition komfort/ Szary metalik
  • Jechałem na ekonomizer i w mieście na odcinku jakieś 85km wyszło mi 7,6 nie wiem na ile jest to wiarygodne chodź powiem szczerze że pozostali kierowcy mieli głęboko w d.... moją ekonomiczną jazdę  ;-)
    Rapid SB/1.2 MPI/MY14/Ambition komfort/ Szary metalik
  • Zatankowałem do pełna i z warszawy do karwi jadąc A2 i A1 tylko autostrady średnia 160 km/h poszło 3/4 baku tak wiec spalanie a komputer trzeba  z przymrużeniem oka traktować
    Rapid SB/1.2 MPI/MY14/Ambition komfort/ Szary metalik
  • Mój spalił na trasie 4.95 litra na 100.Także jak się chce to można zaoszczędzić:) 
    Rapid LB/1.2 MPI/MY14/Ambition/Czarny Magic/Toruń
  • W lato przy włączonej klimie, miasto 6,6l , trasa 120-140 km/h to 6,2l.
  • Na jednym baku jadąc nad nasze piękne morze i z powrotem zrobiłem 860km z prędkością max 120 warto było dało to spalanie w granicach 5,23 na setkę głównie autostrada. (do momentu zapalenia sie kontrolki rezerwy)
    Waldi jak sie chce i nie masz jakiś kompleksów ;-) na punkcie prędkości można osiągnąć lepsze wyniki.
    Rapid SB/1.2 MPI/MY14/Ambition komfort/ Szary metalik
  • Drugie sprawdzenie pełne tankowanie przejechany dystans 750 trasa ekspresówki i trochę miasta nie przekraczałem 110 km/h a klima włączana tylko rano by szyby nie parowały. to jest max co udało mi się uzyskać pewnie można by jeszcze z tego zejść ale na polskich drogach pewnie się nie da chodź warto próbować. A najwarzniejsze nie wiem czemu ale jak zatankuję 98 to spalanie wychodzi większe niż na 95. Paliwo tankuję tylko na "renomowanych" stacjach paliw.
    Rapid SB/1.2 MPI/MY14/Ambition komfort/ Szary metalik
  • może 98 mu bardziej smakuje? ;)
    a tak poważnie: zobacz na nalepce przy wlewie paliwa czy możesz 98 tankować. Ja mam 91 do 95.
    Rapid LB | 1.2 MPI + LPG | 2014 | Ambition Komfort | Beż Cappuccino | 105000+ km | Leszno (wlkp) & Zielona Góra
  • Witam grono, mam pytanko jaki mieliście stan oleju lub jaki macie stan w silniku po odbiorze z salonu.
    Rapid LB/1.2 MPI/MY14/Ambition/Czarny Magic/Toruń
  • około 3/4, i nic nie ubyło po 4k km (1.2 TSI 86km),
    Rapid SB | 1.2 TSi, 85km | MY14 | Ambition | Beż Capucino | 15000 km | Lubelskie
  • u mnie to samo co u adama tylko przejechane 10 tysi
    Rapid SB/1.2 MPI/MY14/Ambition komfort/ Szary metalik
  • Proszę o wpisywanie spalania ...
    Bo jestem ciekawy czy te wskaźniki skody dużo się różnią od faktycznego spalania  
  • Przejechane 1500 km. Spalanie 5,6l/100km. 80% trasa, ok. 80km/h, reszta miasto

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?