FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Ile faktycznie spala 1.2 MPI
  • zakładając, że 7% spalania to PB, a 93% to LPG (tak pokazują materiały reklamowe), przy REALNYM zużyciu PB 1,5l/100km wychodzi 21,43l wyłącznie PB.
    jeśli przyjmiemy, że LPG stanowi 93% mieszanki paliwowej, to przy 7,5l LPG/100 km wychodzi, że samej benzyny powinien spalać 8,064l/100km.
    w ten sposób wychodzi, że te rzekome 7% dotrysku jest nierealne.
    Rapid LB | 1.2 MPI + LPG | 2014 | Ambition Komfort | Beż Cappuccino | 105000+ km | Leszno (wlkp) & Zielona Góra
  • @hatchet
    policz dobrze procenty...bo prawie się udało. 8,064 stanowi 100% spalania. W tym 7,5 jest LPG a 0,56l PB.

    + należy pamiętać, że reklama to tylko dźwignia handlu. Nie uwzględnia rozruchu, rozgrzewania się auta przed przełączeniem na gaz, zakłada też jeżdżenie w jakiś konkretny sposób,
    Rapid SB | 1.2 CBZA 86KM | MY15 | Ambition Max + Dynamic + Pakiet na bezdroża | Czerwień Corrida | 4500km | Lublin
  • Nadal nie wiem jak to obliczyłeś. nie dziel litrów przez procenty tylko odwrotnie 0,07%*1,5=0,105 Pb   0,105*93=9,765  to jest spalanie gazu według katalogu.
    a 7,5 gazu to 0,48825 Pb to jest to co ty masz u siebie
    Taka jest matematyka oczywiście rzeczywistość ma więcej zmiennych ale tego nie będę rozpisywał bo dostanę bana. Pozdrawiam.
    Rapid SB/1.2 MPI/MY14/Ambition komfort/ Szary metalik
  • założyłem, że te 1,5 l benzyny stanowi 7% całości spalania. przy tym założeniu spalanie wynosi ok. 21l.
    Rapid LB | 1.2 MPI + LPG | 2014 | Ambition Komfort | Beż Cappuccino | 105000+ km | Leszno (wlkp) & Zielona Góra
  • Metodyka słaba...
    Przede wszystkim to Twoje 7% jest chyba trochę wyssane z palca. Musisz za każdym razem jak zbiornik gazu będzie pusty dotankować i gaz, i Pb i to porównywać...
    Tak w ogóle to nie wiadomo kiedy jest dotrysk i to jest ból w tej konfiguracji. Już były na to żale (głównie moje ;P).  Na dobrą sprawę nawet nie wiadomo - dokładnie - od jakich obrotów załączają się dotryski 7 i 100%... Lipa.

    Moje wyniki: latem dotrysk mi wychodził od 0.54l (na drogach krajowych, spokojna jazda) do 2.05l (tylko miasto). Średnio nieco poniżej 1l. Wyniki z mojego skrupulatnie prowadzonego arkusza kalkulacyjnego na podstawie przebiegów i tankowań. 
    Teraz mi się znudziło prowadzenie rejestru, rzadziej też ja jeżdżę autem, więc dokładnych danych nie mam. Pewnie się zwiększyło o jakieś 10-15% w mieście. Głównie ze względu na późniejsze załączanie instalacji powodowane dogrzewaniem silnika...
    Rapid LB 1.2MPI LPG | MY14 | Elegance | Biel candy | Łódź
  • 4,7 spalil mi na trasie 65 km przy predkosci srednio 70km/h bo na tym odcinku stoi non stop policja i sa radary. Przy predkosci od 90km/h i powyzej ostatnio palil 5.1 L.
  • Ja przejechałem 45 km z prędkością 70km/h i komputer pokazał 4,8
    Rapid LB/ 1.2 MPI + LPG / MY 2015/ Ambition MAX
  • Mnie wyszło, że auto spala 6,45l LPG i 0,35l PB na 100km czyli 14,95zł za 100km. Spodziewałem się gorszego wyniku. Autko ma przejechanie 2500km. Robię dziennie ok 120km głównie w trasie. Jakieś dwa, trzy odpalenia silnika 
  • Witam, w ostatni weekend zrobiłem 1000 km, około 15% miasto, 40% autostrady i drogi ekspresowe (około 120 km/h), reszta krajówki i lokalne,. Klima włączona, 4 osoby i cały bagażnik średnie spalanie przy tankowaniu pod korek 5,8 l/100km. 
    RAPID SB | 1.2 MPI 75KM | MY2015 | Ambition Max | Beż Cappucino | 7000km | Przemyśl
  • przy prędkości 140+/- 20 na autostradzie średnie  spalanie miałem 7,7 l/100 może dużo ale Warszawa Gdynia w 4 godziny

    Rapid SB/1.2 MPI/MY14/Ambition komfort/ Szary metalik
  • cezar masz LPG? to całkiem dobre spalanie jak na te prędkości. do 4 tys obr. osiągałem spalania na autostradzie od 6 do 8,4, kwestia jak zawieje. mpi z lpg jest najekonomiczniejszym rapidem :P
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • Ja mam przejechana niecałe 3 tyś i najniżej udało mi się zejść do 6.4l na trasie a w mieście 6.8l
    Rapid SB / 1.2 MPI 75km / MY15 / Active Max / Błękit Pacyfic / 5000KM / Łódź
  • powiedz ile najwięcej :D
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • Mam tylko benzynę bez gazu. Podstawa to jechać jednym tempem, chodź czasem jest to nie możliwe jak musisz hamować z 140 do 50 bo ktoś zajedzie drogę i takie miałem atrakcje. Miałem zalaną 95 na "sieciówce"
    Rapid SB/1.2 MPI/MY14/Ambition komfort/ Szary metalik
  • Warto ten gaz założyć. Może skoda wciąż za 2600 Tobie założy? Po 18000 tyś km się zwraca. Czyli dla normalnego użytkowania rok.
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • raczej 3600 taka cena tylko przy zakupie auta możesz wynegocjować

    Rapid SB/1.2 MPI/MY14/Ambition komfort/ Szary metalik
  • witam wszystkich,
    przejechałem dopiero 4000 km, ale dotychczas udało mi się zejść do poziomu 4,2l/100km jadąc pozamiejską drogą w kolumnie samochodów poruszających się z prędkością średnio 80km/h, wynik 4,8-5,0 nie jest trudny do osiągnięcia poza miastem przy prędkościach 100-110 km/h, miasto to co innego - 8-9l/100km to standart, samochód lubi długie proste odcinki i wysokie biegi a nie ciągłe wahlowanie biegami, dla mnie gaz wydaje się bez sensu przy takiej pojemności i ilości koni mech.
  • Barti Wszystko zależy ile i na jakich odcinkach robisz.
    Ładny wynik, polecam sprawdzenie stacji w twojej okolicy. Ja między stacjami miałem różnicę nawet 80 na jednym baku, jakość paliwa ma znaczenie.
    Rapid SB/1.2 MPI/MY14/Ambition komfort/ Szary metalik
  • ano prawda, zawsze trzeba przeanalizować zdroworozsądkowo swoją sytuację i potrzeby, za miesiąc jedziemy naszą rapidką eksplorować Hiszpanię i Portugalię licząc na niskie spalanie w trasie i na miejscu, pozdrawiam cezar
  • @Barti na gazie nie ma różnicy w mocy.
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?