FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Pakiet TV Canal+ Entry+

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Spalanie 1.2 TSI 105 KM
  • Witam,

    Może użytkownicy Rapida z silnikiem 1.2 TSI 105 KM wypowiedzą się ile im tak naprawdę pali. Czy bardzo odbiega od danych katalogowych, czy rzeczywiście jest taka różnica między wersją 85 KM a 105 KM jak w katalogu?

    Pytam bo zastanawiam się czy brać 85 KM czy 105 KM.

    Jeździłem jednym i drugim, 85 KM jest zacne i miło nim się jeździło ale 105 KM fajniej jeździ i ma 6 bieg. Kwestia czy bez większego trudu da się uzyskać takie spalanie w tym silniku jak w wersji 85 KM. Wg. katalogu w mieście różnica jest 0,4 litra, średnio 0,3 litra a poza miastem 0,2 litra.

    Chyba, że nie przejmować się i cieszyć się z jazdy :)
    RAPID LB | 1.2 TSI CBZB 105 KM @120 KM/213,7 Nm | MY15 (45 tydzień 2014) | AmbitionMAX + USB + Climatronic + Tempomat + Hak | Błękit DENIM | łódzkie
  • testowałem obie wersje. W mieście wielkiej różnicy nie czuć. Dlatego ja wybrałem 85KM. Sporą różnicę czuć przy przyspieszaniu na 4 i 5 biegu. 105 KM szybciej się zbiera i to czuć. Dlatego jak planujesz sporo podróżować w trasie to kup 105 KM. będzie większy komfort wyprzedzania. Różnica w cenie nie jest wielka. Obecnie używam Laguny z silnikiem 110 KM, ale w Krakowie nie można tego wykorzystać, bo więcej korków niż jazdy. A wydaje mi się, że Rapid 85KM ze skrzyżowania zbiera się podobnie.
    Rapid LB|1,2 85 KM| MY14| Ambition| Blue Denim| 105000 km| Kraków
  • Moc swoją drogą a inna sprawa to to, że 4 i 5 bieg w wersji 105 KM ma inne przełożenia i do tego inne przełożenie ma przekładnia główna, więc dlatego może zbierać się szybciej. Mam dylemat bo fajnie mieć tą wersję 105 KM ale właśnie czy to wykorzystam. Większość czasu robię stosunkowo krótkie odcinki. Najczęstsze "długie" odcinki to około 50 km. Coś dalszego to maks 6 - 10 razy do roku (w tym roku np. miałem raptem 3 wyjazdy powyżej 180 km).
    Jeździłem trochę tym 85 KM i nie narzekałem ale większość czasu jazda była w 2 osoby. Przejażdżka wersją 105 KM była fajna i spodobał mi się 6 bieg ale pytanie czy te 2500 zł i zaoszczędzone pieniądze na tym mniejszym spalaniu o parę kropel paliwa nie przeznaczyć na jakieś dodatkowe wyposażenie np. automatyczna klimatyzacja czy coś innego :).

    W internecie jest też porównanie kilku wersji silnikowych Rapida (niestety po czesku) i jak dobrze zrozumiałem autora to pod względem rozsądku wygrywa 1.2 TSI 85 KM a później 105 KM właśnie z tego względu, że średnio potrafi spalić więcej i jest trochę droższa.
    Poniżej link do artykułu:
    http://www.skoda-auto.cz/SiteCollectionDocuments/skoda-auto/modely/rapid/skoda-rapid-auto-7.pdf

    Pozdrawiam
    RAPID LB | 1.2 TSI CBZB 105 KM @120 KM/213,7 Nm | MY15 (45 tydzień 2014) | AmbitionMAX + USB + Climatronic + Tempomat + Hak | Błękit DENIM | łódzkie
  • VI bieg możesz już włączyć przy 80 km/h

    Nie sądzę zatem, abyś nie był w stanie tego wykorzystać nawet na 10km odcinku...
    Rapid LB|1.2TSI 105KM|
  • 1.2 TSI 105 KM wykorzystywana głównie na krótkich dystansach w mieście (10-12 km) ma spalanie 7,1 l/100 km - policzone na piechotę, odczyt z komputera 7,2 l/100 km. Frajda z jazdy 6 biegowym rapidkiem ogromna. Na trasie przy średniej prędkości 90 km dystans ok. 40 km spalanie 4,6l/100 km.
    Rapid LB | 1.2 TSI 105KM | MY13 | Ambition Komfort | Czarny Magic perłowy | 9500km | Kielce
  • roco - dla kogoś kto 95% jazdy robi bo krakowskich korkach to nawet 5 bieg jest mało potrzebny. Więc kupowanie 105 KM tylko dla skrzyni 6-cio biegowej mija się z celem.
    Nie wykorzystałbym ani silnika, ani skrzyni.
    Oczywiście, jak masz możliwość jazdy w trasie i trochę chęci do wachlowania skrzynią, to skrzynia "szósteczka" jest idealna. Ciszej w środku i dla samej ciszy warto.
    Rapid LB|1,2 85 KM| MY14| Ambition| Blue Denim| 105000 km| Kraków
  • Cóż, grzesk nie podał, czy jeździ w mieście, czy poza miastem. A to jest jednak różnica. Ja przyjąłem opcje optymalna - z miasta do miasta, gdzie można się bujnąć stówkę.

    Do jazdy w korkach polecam rower :-)
    Rapid LB|1.2TSI 105KM|
  • Jazda większość po mieście, wychodzi mi z komputera 7,1l/100km
  • Jeżdżę i w mieście i poza miastem. Na chwilę obecną mogę przyjąć że w ciągu roku około 60% to miasto a reszta to trasy z czego głównie między miastami gdzie przepisowo jest 90 km/h. Tylko u mnie w mieście jest mało korków i np. teraz swoją F1 1.2 HTP bez problemu włączam IV i V bieg. Do większych zakorkowanych miast też zaglądam powiedzmy z 3 - 4 razy w miesiącu.

    Dla tego zastanawiam się czy brać 85 KM czy 105 KM. Rozważam jeszcze zakup O3 ale dylemat silników pozostaje ten sam choć ponoć ten z O3 zaskakująco dobrze jeździ.
    Jakbym wziął wersję słabszą to bym trochę zaoszczędził na zakupie lub w to miejsce dokupił wyposażenia no i miałbym mniejsze spalanie.
    RAPID LB | 1.2 TSI CBZB 105 KM @120 KM/213,7 Nm | MY15 (45 tydzień 2014) | AmbitionMAX + USB + Climatronic + Tempomat + Hak | Błękit DENIM | łódzkie
  • 105 Koni przy poj 1,2 to troche wyżyłowane nie sadzisz co innego 1,4 juz te 105 koni by pasowalo a tak 86 wystarczy tyle na rasie jest teraz ograniczen radarow a od Nowego roku bramki sczasowe ze nie ma co szallec
  • Troszkę temat chyba zbłądził - miało być o spalaniu.
    Moje pierwsze 300 km mieszanej trasy miasto/trasa średnie spalanie wg MFA to 6,6l/100km Zważywszy na to, że samochód był naprawdę delikatnie traktowany, to moim zdaniem wynik trochę za duży. Boje się pomyśleć co będzie jak troszkę mu pocisnę. A może po tzw. dotarciu spalanie trochę spadnie? Tak w ramach anegdoty to moje drugie autko - 10 letnie Toledo 1.9 TDI na pompowtryskach z programem na 172km/382Nm przy jeździe na pełnym ogniu nigdy nie spaliło więcej jak 6,5l/100km
  • 105 km pali 6-7 litrów zależy od stylu jazdy ;)
  • Ja zszedłem do 5,4 na 40 km odcinku, ale fakt, że zbytnio nie szalałem
    Rapid LB|1.2TSI 105KM|
  • 161 km, średnia 76 km/h, spalanie - 5.9
    Rapid LB|1.2TSI 105KM|
  • 12950 km średnie spalanie 7.39 jazda 60% Warszawa reszta głównie A2, A1 i "gierkówka". Jazda przeważnie dynamiczna, na autostradach ok. 150km/h, miasto jak ruch i fotoradary pozwalają.
  • Na liczniku ponad 200km, zbiornik prawie w połowie pusty, szok ;-) ale spoko, robię tylko krótkie trasy, auto non stop zimne, dodatkowo na dotarciu, więc na razie nie panikuje, ale z nadzieją, że się to unormuje
    Rapid LB | 1.2 TSI 105KM CBZB | MY14 | Ambition Komfort | Czarny Magic perłowy | 100 tys km | Gdańsk, Mazury - "Polska Północna"
  • W granicach płynnej jazdy ok 80 km/h naprawdę można sporo zaoszczędzić paliwa, kosztem czasu, a czas to tez pieniądz :-)

    Auto nadaje się i do szybkiej i do oszczędnej jazdy - zależy kto jaki ma w danej podróży priorytet
    Rapid LB|1.2TSI 105KM|
  • przejechałem 4000 kilometrów 70% miasto , 30 % trasa . Średnie spalanie wg komputera 8.5 litra 1.2 tsi 77kw
  • nail77 coś duże wyszło Ci to spalanie. Albo masz ciężką nogę, albo Twoje miasto to stanie w korkach. Ja mam 85 KM, ale w mieście (90% mojej jazdy to Kraków) nie przekraczam 7,2l/100km
    Więc 105KM nie może spalać aż 1,3 litra więcej .

    Rapid LB|1,2 85 KM| MY14| Ambition| Blue Denim| 105000 km| Kraków
  • Przejechane około 500 km trasa mieszana miasto - poza miastem (około 50 km dziennie) spalanie wg komputera 5,4 - 5,8 l/100km
  • Przejechane 1200km z czego trasa 400km reszta miasto. Średnie spalanie 6,3l/100km

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?