FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Spalanie 1.2 TSI 105 KM
  • Przepraszam bardzo. Przesadzilem dzisiaj piszac o spalaniu. Nie bylo wcale 1,5 litra wiecej. Ostatnie 200 km tak zrobilem (komputer tak pokazal) .Po zatankowaniu do pelna (zrobilem 830 km i weszlo troche ponad 50 l) wyszlo mi spalanie troche ponad 6l/100 km, czyli w normie :)
    Rapid SB | 1.2 105KM | MY15
  • U mnie spalanie jest na poziomie 7,7l/100km, auto ma niecałe 1000km przebiegu. Jazda w większości w mieście, czasem jeżdżę z warszawskiego Targówka na Ursynów obwodnicą. Spalanie pewnie spadnie, bo czasem robię krótkie trasy na zimnym silniku ;)
    Rapid LB | 1.2 CJZD 110KM | MY17 | Ambition | Błękit Race | Warszawa
  • Trasa Toruń-Sopot-Toruń 374 kilometry i spalania 6,6 do Sopotu i 6,9 do Torunia.
    Na autostradzie tempomat i cały czas 120km/h. Spalanie z komputera.
    Rapid LB | 1.2 105KM | MY15 | Elegance max | Szary metal| 18000 km | Toruń
  • Pierwsza trasa za mną :P Radom->Warszawa->Radom. Do Warszawy prędkość na tempomacie 120km/h spalanie: 5,5 powrót do Radomia, prędkość 100 km/h na tempomacie spalanie: 4,5. Szok... tego się nie spodziewałem.

  • No cieszy mnie to co piszesz bo tą trasę najczęściej robię :) Fakt faktem ze dzisiaj dosyć ciepło było no i ruch mały. Ale 4.5l przy 100km/h to juz spalanie zarezerwowane dla diesli :)
    Rapid LB | 1,2 105KM | MY15 | Elegance Max beżowy | Brąz Topaz | Warszawa
  • W zyciu nie uwierze w te wasze spalanie jeszcze przy tym silniku
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • Ja miałem najmniej 4.6 l z Oleśnicy do Wrocławia na racławicką. 
    LB|1.2 CBZB 105KM|MY14|AMBITION Komfort|Srebrny metallic| 107000km|Nieciszów k. Oleśnicy
  • gross81 a jaki masz przebieg? Mi przez pierwsze 2 tys. km palił blisko litr więcej.
    LB|1.2 CBZB 105KM|MY14|AMBITION Komfort|Srebrny metallic| 107000km|Nieciszów k. Oleśnicy
  • #kris77 podobno diesle ze skody osiągają spalanie około 3,3 litra...
    #gross81 wyjeżdżając z Radomia zresetowałem pomiar i włączyłem tempomat. Tak samo z Wawy do Radomia. wyłączyłem go ze 3 razy na trasie  na chwilę. Mówię co mi pokazał wyświetlacz. Nie wiem ile on oszukuje, ale nie mogłem tego sprawdzić. Jutro albo pojutrze będę jechał Radom->Kielce->Radom więc zobaczymy czy się potwierdzą wyniki. Też byłem zaskoczony bo z początku palił mi zadziwiająco dużo o czym nawet wspominałem wcześniej. 
  • warunki na drodze naprawdę mocno wpływają na spalanie (wiaterek !) ;)
  • Lukasz1989 a po jakim przebiegu spadlo ci spalanie? Ja mam niecale 3 tys, nie zyluje go poki co ale sam juz nie wiem, moze przegonic go dobrze po trasie to cos sie lepiej zacznie spalac
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • Ja mam niecałe 800 km. Po mieście spadło mi z 9l do około 8, ale odcinki do max 10 km więc przeważnie na zimnym silniku. Na trasie byłem pierwszy raz i nie wiem czy to miało wpływ na zmniejszenie spalania po mieście. Ale na pewno się odmulił.
    Możliwe, że to przez moją zasadę: raz w tygodniu dać mu w piz*dę! Tak przez 10 min :) Zawsze pomagało na przeczyszczenie brudów.

  • no ale przy takim przebniegu zalecane jest jeszcze jeżdzenie nie przekraczające 3 tys obrotów wieć lepiej go oszczedz troche jeszcze ;)
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • #gross81 chwilka wysiłku to nawet staruszkowi nie zaszkodzi :P sądzę, że nie zaszkodziło mu to, lecz wręcz przeciwnie. 
  • po 8000km spalanie około 7 litrów. Z klimą i 70% krótkie odcinki. 
    Rapid Spaceback | 1.2 TSI 105km | 2014 | Elegance | Błękitny Race | 33000 | Sosnowiec
  • Jak to możliwe, że w danych na stronie Skody silnik 1,2 77 KW...  w octavii jest, że spalanie 5,9 w mieście, a w rapidzie 6,9?? Pomyłka w danych?
  • W rapidzie spalanie jest bardziej wiarygodne. Octavia nie ma szans na takie spalanie nawet z systemem start stop
    Rapid SB | 1.2 105KM | MY15
  • Ja zrobiłem 200km od wczoraj, kiedy odebrałem auto i wychodzi średnia spalania 7.0l. W korkach nie stałem, a trasy raczej wiejskie lokalne. Bardzo mi ta liczba odpowiada. 
    Rapid SB |1.2 TSI 105KM| MY14 | Active Max | White Candy
  • @Lukasz1989 Jeśli chodzi o Octavię to ona ma zupełnie inny silnik pomimo tej samej nazwy. Te silniki ciut mniej palą i obecnie bliźniacze konstrukcje tylko z mocą większą o 5 KM montowane są we Fabii 3. Do tego wynik 5,9 l/100 km podawany jest dla wersji z systemem START/STOP. Zerknij na dane auta bez tego systemu i już będziesz miał większe spalanie.

    Ja chwilowo oswajam się ze spalaniem swojego auta bo jak na razie nie jak się ma z danymi katalogowymi. Nie chodzi mi o dokładne dane tylko o to, że niby silnik 1.2 MPI ma palić więcej od mojego 1.2 TSI 105 KM. Jak jakoś tego nie widzę i śmieć twierdzić, że jest na odwrót, gdyż w moja Fabia I z silnikiem 1.2 HTP, który jest praktycznie tym samym motorem pali wyraźnie mniej w mieście niż nasze TSI.
    Fakt F1 jest niby lżejsza ale bez przesady. 6,4 we Fabii w mieście do ostatniego 7,2 w Rapidzie to jest jednak różnica.
    Być może silnik się jeszcze ułoży ale na razie nie daje mi to spokoju :)

    Na trasie jest trochę lepiej ale bardziej muszę się pilnować niż we FABII aby uzyskać ten sam wynik.

    @shnosnas szacunek dla Ciebie, że 7.0l z trasy Ci odpowiada :). O ile może do takiej liczby się przyzwyczaję w mieście choć liczę, że jeszcze spadnie, to na trasie, zwłasza lokalnej jest już w ogóle nie do przyjęcia. Za bardzo przyzwyczaiłem się do niższego spalania.
    Ja jak prowadziłem swojego Rapida z salonu do domu pokonałem 240 km, auta jeszcze nie wyczułem, na pewno nie jechałem eco, trochę wyprzedzania, trochę ekspresowej, to średnia liczona ze zbiornika a nie z komputera wyszła 5,8 l/100 km więc Twoje 7.0 l jakieś takie duże mi się wydają :).
    RAPID LB | 1.2 TSI CBZB 105 KM @120 KM/213,7 Nm | MY15 (45 tydzień 2014) | AmbitionMAX + USB + Climatronic + Tempomat + Hak | Błękit DENIM | łódzkie
  • Mój przywolywany MPI zrobił juz 1200 km. Głównie miasto Krakow przeważnie w szczycie... Zatankowalem 39l LPG, gaz wyłączył się po 534 km. Z baku PB dwie kreseczki uszly.. Jestem MEGA ZADOWOLONY!! Tyle palił mi yaris na LPg a przestrzeń nieporównywalna...
    Rapid LB/ 1.2 MPI + LPG / MY 2015/ Ambition MAX

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?