FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Spalanie 1.2 TSI 105 KM
  • Sorry, ale można to różnie odczytywać.
  • średnie spalanie z 2800 km 5,9 l
    LB|1.2 CBZB 105KM|MY14|AMBITION Komfort|Srebrny metallic| 107000km|Nieciszów k. Oleśnicy
  • Silnik mam dopiero na dotarciu (przejechane 890km) ale coś tam napisze:
    - trasa między miastowa (bez autostrad):
         - jadąc przepisowo - spalanie 5,0 L
         - jadąc dynamicznie - spalanie 5,8-6,5 L
    - miasto (Wałbrzych)- krótkie odcinki
        - jadąc przepisowo - spalanie 5,5L-6,5L
        - jadąc dynamicznie - spalanie 6,5-8,0L

    Nie wiem czy to ma znaczenie czy nie, ale zawsze mam włączoną klimatyzacje.

    Wszystkie dane są z komputera pokładowego. Raz gdy zatankowałem na full, po przejechaniu pewnej odległości wyszło spalanie 5,6L/100km (inf. z komputera pokładowego), po ponownym do tankowaniu do pełna wyszło średnie spalanie 5,5L/100km (informacja po przeliczeniu ilość zatankowanego paliwa/ilość przejechanych kilometrów).

    Podsumowując: gdy się jeździ przepisowo i jest w miarę płynna jazda to spalanie wychodzi praktycznie tak jak podaje producent.

    Rapid LB | 1.2 105KM Chip 130KM/221Nm | MY14 | Elegance Komfort | Biel Candy | 61000km | Wałbrzych
  • Dzisiaj robiłem dłuższa trasę (Klimontów - Sanok - Olchowa - Komańcza - Brzozów - Klimontów)

    Średnie spalanie wyszło na całej trasie (ponad 400 km) wg komputera 6.0
    Średnie spalanie na odcinku Głogów Małopolski - Łoniów było 4,8


    Rapid LB|1.2TSI 105KM|
  • W mieście w korkach potrafił spalić do 7,5l. W drodze z pracy - kawałek autostrady, potem drogi w mieście ale bez korków to ok. 5.0-5.5. W sobotę na odcinku 10km mało ruchu drogi miejskie bez świateł praktycznie (prędkość 60-70km/h)  - spalił.... 4,5l/100km wg. wskazań komputera :)
    Rapid LB | 1.2 TSI 105KM | 2013| MY14 | Srebrny | 46 tys | Poznań
  • Witam,

    zrobiłem już 2 tyś km w ciągu dwóch tygodni,
    spalanie wyliczane z przejechanych km i tankowań,
    średnio wyszło przy obu tankowaniach 6,1 - 100 km,
    jazda mieszana z przewagą trasy, na włączonej klimie.
  • Obserwacje po 6tys km...
    U mnie 1.2 105km w mieście pali 6,6-6,9L/100km
    W trasie przy 2 osobach (jazda spokojna) pali 5,7-5,9L/100km (Trasa Gdańsk-Mazury)
    W trasie przy 5 osobach (jazda ostra) pali 6,8-6,9L/100km (Trasa Gdańsk-Mazury)
    Rapid LB | 1.2 TSI 105KM CBZB | MY14 | Ambition Komfort | Czarny Magic perłowy | 100 tys km | Gdańsk, Mazury - "Polska Północna"
  • bounty, a po molo w sopocie z jaka prędkością jeździsz? oddaj prawo jazdy!
  • po przejechaniu 4700 km
    spalanie rzeczywiste wynosi 7,15l

    Trasa Gdańsk - Olsztyn (Olsztyn jest na Warmii), 2 osoby, średnio około 6 l
    W mieście, Gdańsk, z włączoną klimą około 7 l
    W trasie Olsztyn - Szczytno, droga krajowa, maks 110 km/h spalanie 5 z małym hakiem

    Nie polecam Stacji Benzynowej O... w Gdańsku na ul. Dąbrowskiego (przy Placu Zebrań), jak tam zatankowałem to myślałem, że silnik się rozpadnie, a spalanie wyszło ponad 9 l
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY14 | Ambition Komfort | Blue Race | 28500km | Gdańsk
  • mikolaj po molo to ile fabryka dała... tylko poza sezonem... rozumiesz, brak opłaty za wjazd ;-) a prędkości usunąłem, żeby wrażliwych nie dotknąć zanadto. Zakładam, że Ty zawsze jeździsz przepisowo?

    konwel to spalanie porównywalne... dzięki za cynk, będę omijał stację szeroki łukiem ;-)
    Rapid LB | 1.2 TSI 105KM CBZB | MY14 | Ambition Komfort | Czarny Magic perłowy | 100 tys km | Gdańsk, Mazury - "Polska Północna"
  • @bounty
    Radzę również w Gdańsku omijać stacje na Oruni Górnej, te które są przy rondzie, kilka różnych: L.., O.., Sh...
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY14 | Ambition Komfort | Blue Race | 28500km | Gdańsk
  • Pierwszy przejazd na pełnym baku to 720 km. Daje to mniej więcej 7,7 w cyklu mieszanym. (Połowę przebiegu zrobiłem w mieście, połowę w trasie). Szału nie ma, ogromna różnica w porównaniu z ONem. Zwłaszcza w pierwszych dniach chciało się depnąć (szczególnie na 6 biegu -a jest czym) to widać efekty:(. Teraz znów zalałem do pełna, ale spróbuję jeździć grzeczniej): Macie jakieś złote rady na ekonomiczną jazdę tym benzyniakiem?
     
  • po kilku tankowaniach od kwietnia wychodzi mi 6,6 z całości z klimą. 
    Jazda 2/3 po mieście i 1/3 trasa.

    Rapid Spaceback | 1.2 TSI 105km | 2014 | Elegance | Błękitny Race | 33000 | Sosnowiec
  • Mi wyłącznie w mieście pali do 7,5 czasem 8, zawsze z klimą. 2500 km przebiegu
  • Jak wygląda spalanie i przyspiesznie na oponach 215/45 R16?
    Rapid LB | 1.2 105KM | MY15 | Elegance max | Szary metal| 18000 km | Toruń
  • Witam. Pytanie mam do kolegów z 3miasta. Jakie teraz macie spalanie jeżdżąc tylko w mieście? Jadąc jazdy próbne w okolicach 14:00 miałem raz 9.5, a raz 8.5. Przyznam, że trochę te wartości są wysokie. W podobnych warunkach jechałem ibizą z poczciwym 1.4 o5km i chociaż spalanie teoretycznie powinno być większe to miałem 8.2.
  • To zależy jaką masz technikę jazdy oraz od warunków panujących na drodze. Moje średnie spalanie w 3mieście to 7 litrów / 100km. Do pracy mam 6,5km i potrafię zejść na tym odcinku do 3,8 litra / 100km...
    Rapid LB | 1.2 TSI 105KM CBZB | MY14 | Ambition Komfort | Czarny Magic perłowy | 100 tys km | Gdańsk, Mazury - "Polska Północna"
  • Na liczniku 3350 km - średnie spalanie 8,8 l/100km - do tej pory ponad 90% jazdy to jazda w zakorkowanym mieście (ciągłe wahadłówki plus korki i stanie na światłach - podróż do pracy i z pracy wydłużona z 10 minut do 20-25minut - ten sam odcinek).
    Ma trasie - załadowane auto i prędkości do 100km/h - 5,4, autostrada prędkości w okolicy 140km/h - ok. 7 L/100km - wszystko wg MFA.
  • U mnie na ten moment przejechane jest 1400 km, wskazania wg komputera - 7.6 l/100 km. Przy drugim tankowaniu zauważyłem spalanie ok 7l/ 100 km - trasa nad morze i z powrotem bez głaskania silnika. Gdybym jechał do 100 km/h to pewnie udałoby sie zejść do albo poniżej 5l/100 km. Silnik bardzo elastyczny, mnie osobiście bardzo przyjemnie się jeździ i wyprzedza (nawet zapakowanym całkowicie wozem - 2 os dorosłe + dziecko).
  • U mnie spalanie według komputera 5,7 l/100 km. Wedlug tankowania okolo 6 litrow (44 litry weszly po przejechaniu 730 kilometrow). Wychodzi na to ze komputer pomniejsza o okolo 0,3 litra. Wiekszosc to droga do pracy (20 km dziennie ). Trasa 65%, miasto 35%. 
    Rapid SB | 1.2 105KM | MY15

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?