FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Spalanie 1.2 TSI 105 KM
  • Trochę źle mnie zrozumiałeś. Odebrałem auto w Warszawie na Bielanach, jechałem po mieści, wyskoczyłem na trasę terespolską, dojechałem do Otwocka praktycznie po mieście, ale bez korków. Samej "trasy" szybkiego ruchu miałem może z 8km. Później kręciłem się po okolicznych wsiach po żółtych drogach powiatowych. Nazwałbym ten cykl prawie miejskim. Dlatego zadowala mnie to 7 litrów. Gdybym jechał Warszawa - Poznań po autostradzie, to logiczne, że liczyłbym na 2 litry mniej.  
    Rapid SB |1.2 TSI 105KM| MY14 | Active Max | White Candy
  • A to co innego :)
    RAPID LB | 1.2 TSI CBZB 105 KM @120 KM/213,7 Nm | MY15 (45 tydzień 2014) | AmbitionMAX + USB + Climatronic + Tempomat + Hak | Błękit DENIM | łódzkie
  • #grzesk silnik 1.2 MPI jest to silnik starej generacji. Żeby pociągnąć rapida w dynamicznej jeździe naprawdę spali Ci więcej niż 1.2 tsi. Mi F1 z 1.4 MPI paliła 8-8.5 litra przy takiej pogodzie z dynamiczną jazdą, a rapid pali mi 7 -7.5 litra. 
  • Ja po przejechaniu prawie 12kkm mam spalanie średnie 7,15 l.Spalanie rzeczywiste, obliczone. 50/50 miasto/trasa. Przy jeździe spokojnej 90km/h spalanie według komputera poniżej 5 l. 
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY14 | Ambition Komfort | Blue Race | 28500km | Gdańsk
  • Genialne te spalania macie, człowiek sie naczyta potem odbiera swojego i niemiłe zaskoczenie. Uważam ze zakłamanie stanu z komputera do rzeczywistego jest spore i przestaje sie juz nim sugerowac, np. ruszam z garazu zasięg mam 150 km, po 3 km juz 125 :) Zeby sie poruszać spokojnie ale żwawo to nie wierze by mniej niż  6-6,5l wyszło realne spalanie
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • #gross81 Po mieście nie wyjdzie mniejsze niż 6.5l przynajmniej w zime :P 7-8 to spalanie rzeczywiste. Na trasie uwierz, że jadąc 100 km/h da rade zejść poniżej 5l. Sam o tym wcześniej pisałem.
  • mówisz o wskazaniach komputera pewnie
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • wskazanie komputera można "doprecyzować", tylko trzeba się vcdsem pobawić.
    Rapid SB | 1.2 CBZA 86KM | MY15 | Ambition Max + Dynamic + Pakiet na bezdroża | Czerwień Corrida | 4500km | Lublin
  • U mnie komputer zaniża średnio od około 0,3 do 0,5 l.
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY14 | Ambition Komfort | Blue Race | 28500km | Gdańsk
  • Chyba u kazdego w tym przedziale zaniza.
    Rapid SB | 1.2 105KM | MY15
  • Hi hi. A ja mam 9,2 średnią w Łodzi. Krótkie 7 kilometrowe odcinki czasem dłuższe, korki no i bardzo ciężka noga ;-). Cały czas klima. Co do chęci na eko to chyba nie mam i nie będę miał. Jak komp pokazuje mi że mam zmienić bieg na wyższy przy 1,2 k obrotów to mi się śmiać chce. Po przełączeniu dusi się niesamowicie. W pierwszym miesiącu zrobiłem na autostradzie Łódź --> Włocławek test. 3 osoby pełny kufer, średnia prędkość 140 czasem 160, zawsze na tempomacie. i wyszło 7,2 l na 100. Jak dla mnie super. Poprzednie auto aveo 1,2 wolnossący 72 koniki, przy 135 km/h na autostradzie paliło 12/13 litrów na 100km.. 
    1,2 TSI elegance max.
    Rapid SB | 1.2 TSI 105km | MY14 | Elegance | siwy | 13000km | Łódź
  • A ja mam już przejechane 18 000 i spala w mieście Bytom nie więcej jak 6.4. Cykl typowo miejski. Trasa Chorwacja , w piątke dorosłych bez oszczędzania to 7.5 silnik 1.2 85ps. Nawet fajnie.
  • przeczytałem Wasze wypowiedzi i ze smutkiem stwierdzam że na tą chwile łapię się z moim  105 konnym egzemplarzem prawie na końcu stawki :( na tą chwile mam 2000km przejechane tylko po mieście,bo w trasę jeździmy służbowym żony(wychodzi bardzo tanio!!!) ale do rzeczy po tych 2 tys. spalanie mam 9l/100. Trasa: ruszam z pod chmurki i przejeżdżam do przedszkola potem do pracy łącznie 16km. Potem tak samo do domu. Dochodzi 3x w tygodniu jazda wieczorem na trening judo też jakieś 10km w jedną stronę.
    I tak już 2,5 miesiąca od zakupu. Powiem szczerze nie bawię się w eco jazdę...na tą chwilę cieszę się osiągami i mocą, zostawianiem na światłach innych (jak małolat) ale to miłe uczucie po przesiadce z diselka zamontowanego w Renault Laguna. W styczniu będę miał kilka jazd do Łodzi 120km od domu więc zobaczymy co przyniesie przewietrzenie silniczka.
    pozdro dla wszystkich
    Rapid SB |1,2TSI105KM|MY2015| AmbitionMAX | biel candy | 14000km| Płock
  • W tym układzie albo przyjemność z oglądania innych w lusterku - albo dojazd na pełnym baku 900 - 950 km. Każdy wybiera to, co mu odpowiada. Jak będziesz patrzył na kieszeń, wykorzystasz charakterystykę silnika TSI, to możesz ruszać pierwszy ze świateł, a spalanie może być o 2 i więcej l mniejsze. Dotrzesz silnik i wyczujesz jak operować gazem - wszystko wróci do normy.
    Pozdrawiam 
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Przy takiej jezdzie jak opisujesz to raczej wiekszych roznic na korzysc nie masz sie co spodziewac, po 2 tys spalanie juz jest wlasciwie unormowane
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • 1.2 tsi 105 km spalanie po przejechaniu 2 tys km w pierwszym miesiącu według komputera 5.6 l liczone z dystrybutora 5.8 l / 100 km.  Jazda głównie po drogach międzymiastowych z prędkościami 80 - 120 odcinki ok 40 km w tym kilka postojów na światłach, fotoradary, kilka stromych podjazdów przez okoliczne wsie gdzie więcej jak 60 się nie da jechać. Przy tak powtarzalnych warunkach jazdy mogę powiedzieć że jak się chce to da się zejśc do 5 l ale trzeba się bardzo starać a jak się śpieszy to i 6.3 wyjdzie ja nie jeżdzę jak dziadek po niedzielnej mszy i nie lubię jak mi auto przede mną chlapie na szybe tak że jestem bardzo zadowolony z takiego spalania, porównując do wcześniejszego auta laguna ii z silnikiem 1.8 120 km paliło o 2 l więcej. Niestety nie mogę nic powiedzieć o spalaniu na rasie ani w mieście bo jeszcze nie było okazji na takie trasy.
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Ambition Max | Srebrny metalik | 21000km | Przesławice
  • Moj najlepszy wynik to 5,2 w trasie przy jezdzie jak dziadek wlasnie 80-90 km, nie mam chyba felernego egzemplarza a spalanie to chyba chwilowe podajecie bo srednie ponizej 5 to raczej mrzonki
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • Zużycie paliwa zależy od wielu czynników, u mnie jest tak:
    3.5 l ~ 5.0 l - zabawa w ekodriving + jazda z górki ;-)
    5.0 l ~ 6.0 l - jazda spokojna w dobrych warunkach atmosferycznych
    6.0 l ~ 7.0 l - jazda normalna (trasa, autostrada) lub jazda po mieście (klima, korki, etc.)
    7.0 l ~ 8.5 l - jazda dynamiczna lub po mieście w zimę (krótkie odcinki na zimnym silniku) lub pod wiatr
    Rapid LB | 1.2 TSI 105KM CBZB | MY14 | Ambition Komfort | Czarny Magic perłowy | 100 tys km | Gdańsk, Mazury - "Polska Północna"
  • no z górki to bywa nawet poniżej 2 ;)
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • z gorki to bywa i 0,5 pewnie ( na luzie) :)
    Rapid LB | 1,2 105KM | MY15 | Elegance Max beżowy | Brąz Topaz | Warszawa

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?