FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Spalanie 1.2 TSI 105 KM
  • Cześć! Słuchajcie a mieliście czasami tak,iż spalanie ułamkami sekund wzrastało do np. 30l/100, 40 a później już spadało szybko do 5 lub 3 itd. Sytuacja wygląda tak, iż dziś jadac przy mrozie -3 do pracy i wracajac zauwazylem takowa sytuacje. Nie kojarze aby wczesniej mi pokazywalo takie szalone wartosci. Ostatni raz chyba latem zerkałem na to bieżące spalanie. Wczoraj przy identyczny warunkach na drodze spaliłem 7.5 dzis juz 8.5 (miasto korki itd.). Co ciekawe srednie spalanie wzrasta kiedy auto stoi na luzie...mam np. 8.7 za trzy sekundy 8.8 i tak dalej...Czy moze to miec wspolnego cos z tym ze auto jest zimne, stoi na dworze a cala trasa z pracy i do to raptem 7 km?
    Pozdrawiam!
    Rapid LB, 1.2 CBZB 105 KM, MY 2013, Ambition, Rosso Brunello, 138 000, Ingolstadt
  • To nie tylko z tym silnikiem tak jest. Każdy jeden silnik tak ma. Jak na mrozie stoi i go odpalasz by auto rozgrzać podczas odśnieżania to spala dużo. U mnie czasami jak jest dużo do odśnieżania i skrobania itd. to po 10-15 minutach jak już wyjadę to mi pokazuje 40-55 l na 100 km ale to się szybko wyrównuje do normalnych poziomów jak już zaczniesz jechać. Musisz jeszcze wziąć pod uwagę to, że na krótkich dystansach jak jeździsz to masz jazdę na zimnym silniku i wtedy spala też więcej.
    Brak Skody
  • Dzięki madstah tez tak czulem. Tylko rano mi Luba krzyczy patrz pali az 40! Mi tak nie palił
    Rapid LB, 1.2 CBZB 105 KM, MY 2013, Ambition, Rosso Brunello, 138 000, Ingolstadt
  • tak droga tam 400 km + do domu znowu 400 km (Praga-Ostrawa-Praga) ,
    1/2 autostráda 110 km/h + mimo miasto, 4,9 l/ 100 km,  średnia pr. 73 km/godz
    do domu autostrada 5,9 l / 100 km, max 130 km/h, średnia pr. 85 km/godz
    przebieg 1400 km :-)
    LB, 1.2 TSI 81KW, MY17,FRESH, Czerwień Corrida, 18.000 km, Praga, Czechy
  • 1,2 110 km spalanie średnio 6,3 prędkości 140-160 autostrada
    Rapid SB | 1.2 CJZD 110 KM | MY16/7.10.2015 | 81000 km | Małopolska zachodnia, Ziemia Chrzanowska
  • 1.2 110 km, 44 tys. przebiegu. Średnia z całości ok. 5,3-5,4 (codziennie 2 x 38 km po drogach lokalnych + trochę małego miasta, rzadziej dłuższe wypady po autostradach). Generalnie mało pali, trzeba tylko delikatnie obchodzić się z gazem. Na krótkich trasach, jadąc zgodnie z przepisami, można spokojnie zejść poniżej 5 L, nawet do 4.2 L. Autostrada, prędkość 130-150 - ok.6-6,5L
    Rapid LB/1.2 TSI 110KM/Ambiton/Blue Race/44 000 km
  • Witam,to co kolega @ciernik napisał,że można zejść poniżej 5 litrów na krótkich dystansach,jadąc zgodnie z przepisami ,w warunkach miejskich jest nie do wykonania.Ja też jeżdżę w podobnym stylu i zawsze jest powyżej 5 litrów od 5,2 do 5,4 i nie da się zejść poniżej,ale to i tak bardzo dobry wynik.Teraz warunki pogodowe się zmieniają i trzeba będzie się przyzwyczaić do spalania w granicach 6,2 - 6,4 litra.Pozdrawiam bez urazy !!!
    * RAPID LIFTBACK * 1,2 TSI * 86 KM * MY15 * AMBITION MAX * BEŻ CAPPUCINO *31 450 * RYBNIK *
  • Zgadza się, ochłodziło się to w mieście bez problemu 7 i wyżej.
    Rapid SB 1,2 TSI CBZB 77kW (105KM) |Ambition Max MY 2014, 142000 Km. Wejherowo
  • Po pierwszych 6k dla 1.2 TSI 110KM (2016)

    1) Średnio wg komputera - 5,7
    2) Do pracy i z powrotem 16 km, pół trasy prosta przez wioski, pół trasy przez miasteczko (czasami blokujące się + światła) - ok. 6-6.5 l/100 (rekord min. 5.4, rekord max 7.3)
    3) W trasie różnie, z uwagi na dojazd do jakiegoś rejonu a potem kręcenie się po nim, tj. podjeżdżanie to tu to tam - z reguły 5.1-5.5 l/100
    4) Autostrada 130 km/h na liczniku (GPS 123 km/h) - 6.0 l/100 na tempomacie, aczkolwiek zauważyłem że przy jeździe na tempomacie komputer zawyża, z reguły o ok. 0,2 l/100.
    5) Rekord w trasie bez postojów i kręcenia po okolicy- 4,5 l/100 (aczkolwiek to nie była oszczędna jazda, wg Google Maps trasa przebyta szybciej niż prognoza o 3 minuty na 69 km trasie, z czego ok. 15 km autostradą jak wyżej)

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?