FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Spalanie 1.2 TSI 105 KM
  • Hmm to muszę powiedzieć, że całkiem nieźle, kolejny argument do tego, żeby jeździć na 15-stkach:)
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa
  • to prawda, ja po zmianie z zimowek tez zauwazylem roznice, u mnie  ok 0,5l/100km
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • Sam byłem zaskoczony, auto wiele gorzej nie wygląda ale pewnie teraz na boczny wiatr będzie bardziej podatny oraz słabiej w zakrętach będzie się zachowywał także jest coś za coś.
    Rapid SB | 1.2TSI CBZB 105KM | MY15 (4 tydzień 2015) | EleganceMAX | Błękit RACE | 55000+km | Bielsko-Biała
  • @Rick wbrew pozorom wcale nie ma takiej dłużej różnicy w prowadzeniu, do mnie przemawiają głownie aspekty wizualne na korzyść 215
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • z bocznym wiatrem rozmiar opon nie ma nic wspólnego, natomiast z zakrętami może być faktycznie słabiej ale to też jest kwestia przyzwyczajenia
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa
  • Faktycznie rozmiar ma znaczenie ;-) i w tym wypadku różnica spalania (185 vs 215) wynosi +/- 0,5l/100km
    @dodan niestety nie zgodzę się... tak czysto teoretycznie, opona jest szersza oraz przez to, że ma niższy profil, mieszanka jest twardsza, (inny też jest indeks prędkości), co musi przełożyć się na stabilności auta podczas podmuchów wiatru... a w praktyce, tak się składa, że gdy jeżdżę na południe to mam fajny kawałek A1 ponad 300km z Gdańska do Łodzi, dużo ekranów, etc. to doskonale sprawdziłem, że jest różnica w prowadzeniu... mniej buja na 215
    Rapid LB | 1.2 TSI 105KM CBZB | MY14 | Ambition Komfort | Czarny Magic perłowy | 100 tys km | Gdańsk, Mazury - "Polska Północna"
  • @bounty większość użytkowników co jeździ na zmianę 215 z 185 twierdzi, że na bujanie zmiana na szersze nie wiele wpływa, więc na ich sugestiach oparłem swoje twierdzenie:) sam na 215 nie jeździłem więc trudno mi to ocenić.
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa
  • Ja mam genialny program na telefon: Fuel Manager Pro. Oblicza mi wszystko.
    Poruszam się w 70% po mieście. Poniżej 8.5 nie mogę zejść. Buciki mam 215/R16
  • To nieźle ciśniesz ;-) też jeżdżę dynamicznie, lecz mój najwyższy wynik na zbiorniku paliwa to 8,37l/100km i było to pierwsze tankowanie, Pb98, na dotarciu, w zimie, 100% miasto... każdy następny wynik był lepszy... najniższy to 5,74l/100km... a średni z wszystkich tankowań mam w stopce.  Pozdrawiam
    Rapid LB | 1.2 TSI 105KM CBZB | MY14 | Ambition Komfort | Czarny Magic perłowy | 100 tys km | Gdańsk, Mazury - "Polska Północna"
  • Właśnie, że nic nie cisnę. Jazda emeryta. Bez szaleństw. Mając pod maską silnik od miksera co tu wielce szaleć :) hehe

    Pierwsze 1000 km. na dotarciu zrobiłem sobie 90% w trasie. Nie przekraczałem 100km/h i bardzo delikatnie obchodziłem się z gazem. Było bardzo sympatycznie: średnia 6l/100km. Teraz to jestem zawiedziony. Cały czas ~8.5l/100km - nie sugeruje się odczytem z auta tylko wynikami z programu: Fuel Manager Pro. Jak wy koledzy schodzicie do 5l/100??
    Liczyliście to na kalkulatorze? Odczyt z auta zaniża wartości. U mnie o 0.5l/100km.

  • @rapid2015 to może zamiast stosować jazdę "emeryta", zacznij stosować "ekodriving" (m.in. dynamiczne przyspieszanie, następnie utrzymywanie prędkości + przewidywanie sytuacji na drodze, etc.)... nie chcę tutaj pisać co może być przyczyną, temat rzeka (styl jazdy, klima, ciśnienie opon, rozmiar opon, obciążenie auta, korki, pora roku, trasa czy krótkie odcinki, warunki na drodze, etc.)... tak jak u Ciebie i u mnie 70% to miasto (w Gdańsku raczej korków nie ma) na oponach 215/16... no ale jeśli spala Tobie 8,5l/100km to wg mnie od 1,0l do 1,5l za dużo... Ja również podziwiam kolegów, którzy schodzą grubo poniżej 5,0l/100km, sprawdziłem i jest to możliwe, w trasie przy spokojnej jeździe. A do liczenia spalania nie używam programu, ani maxi-dot'a tylko obliczam rzeczywiste na podstawie faktur ze stacji... Pozdrawiam
    ps. jak odebrałem auto z salonu ustawiłem na wyświetlaczu (chwilowe zużycie paliwa) celem nauczenia się silnika TSI i operowania gazem... trochę głupio się przyznać, ale tak zostało po dziś dzień ;-)
    Rapid LB | 1.2 TSI 105KM CBZB | MY14 | Ambition Komfort | Czarny Magic perłowy | 100 tys km | Gdańsk, Mazury - "Polska Północna"
  • To bardzo dobre co piszesz! Miałem 7 sztuk bmw, tam był ekonomizer, pokazywał chwilowe spalanie. odjęcie gazu o pól milimetra nie zmieniało tempa jazdy a spalanie dużo. W każdym samochodzie ustawiam chwilowe spalanie to jest bardzo dobre. Co prawda Skoda ma w zegarach procesory motorolli, które szybkie nie są i mają spore opóźnienie, lecz to jest wystarczające, dla płynnej dynamicznej ekonomicznej jazdy. Tak jak pisze mój przedmówca zamiast prowadzić auto, trzeba prowadzić auto mądrze!
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • @bounty ja też mam ustawione 'chwilowe" non-stop:) mi pomaga to sporo zaoszczędzić paliwa tak jak pisze @supermajku, więc nie ma się czego wstydzić, wręcz przeciwnie:)
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa
  • Ja też mam chwilowe non stop. Pierwszy zbiornik wyszło mi spalanie 5.3 a dzisiaj trasa 70 km z kilkoma przystankami i kręceniem po mieście 4.7. Na pewno to pomaga i można się dużo nauczyć.
    Rapid LB|1.2 TSi 90 KM|MY16|Ambition Max|Biel Candy|20500 km| Praszka
  • Mi komputer po 16000 km pokazuje 5,7 . W miedzy czasie kilka razy się resetowal, ale zawsze kolo tych 5,7 bylo.
    Rapid SB | 1.2 105KM | MY15
  • przy następnym tankowaniu spróbuję waszego stylu ECO..
  • Małe podsumowanie (bilans):

    • koszt 30.000km ~ 10.000pln
    • koszt 100km ~ 33,33pln
    • średnie spalanie ~ 6,85l/100km • [od 5,74 do 8,37l/100km]
    • średnia cena Pb ~ 4,87pln • [od 3,96 do 5,79pln na A1 :-)]
    Rapid LB | 1.2 TSI 105KM CBZB | MY14 | Ambition Komfort | Czarny Magic perłowy | 100 tys km | Gdańsk, Mazury - "Polska Północna"
  • Jazda po Warszawie średnio 7-10l.
  • Jest zima, to musi być zimno ;-)  obecnie spala mi duuużo... tak +/- 8,5 litra, bo 100% miasto, krótkie odcinki, nawet nie zdąży się nagrzać (trochę słabo dla silnika)... ale w pełni mu wybaczam ;-D  Pozdrawiam
    Rapid LB | 1.2 TSI 105KM CBZB | MY14 | Ambition Komfort | Czarny Magic perłowy | 100 tys km | Gdańsk, Mazury - "Polska Północna"
  • 7l/100 cykl mieszany i w wiekszosci krotkie odcinki. Kola 205/45 R17 Przebieg 28000


    ______
    Przeniesione z wątku nt. silnika 1.2 110 KM
    Moderator 
    grzesk
    Rapid SB | 1.2 TSI 132km | MY2014 | Ambition max + panorama | Corrida red | 70000 | Szczecin

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?