FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Spalanie 1.2 TSI 105 KM
  • U mnie po 14000 km średnia 6,8 l/100km, głównie miasto, uważam że to dobry wynik, jak trzeba to przycisnę gaz, nie stosuję PSJ ;-)
    Rapid SB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Ambition MAX+KOMFORT | Czerwony Rio Metalic | 42000 km| Ø 6,5 l/100 km | wlkp.
  • @Kubica 7,0l/100km, @vodapaf 6,8l/100km, u mnie 6,9l/100km:

    czyli można powiedzieć, że przy normalnej eksploatacji, oczywiście w zależności od sposobu użytkowania i stosowanego ogumienia, średnie spalanie silnika 1.2 TSI 105KM oscyluje w granicach 7 litrów / 100km.

    • Najniższe 5,74 l/100km (lato, trasa + miasto / opony 215) z 1 tankowania
    • Średnie 6,92 l/100km (rzeczywiste zużycie paliwa) z przebiegu 34.000km
    • Najwyższe 8,56 l/100km (zima, miasto 100% / opony 185 ) z 1 tankowania

    Patrząc pod kątem spalania... na autostradę dobra jest prędkość 135~140km/h przy 2800obr/min na 6 biegu... powyżej zużycie paliwa znacząco wzrasta. Z drugiej strony, do bicia rekordów dobra jest prędkość 95km/h przy 1800obr/min na 6 biegu, oczywiście na równej drodze bez górek, aby silnika nie dławić.  Pozdrawiam

    ps. w Gdańsku cena Pb95 wynosi 3,69zł za litr ;-D
    Rapid LB | 1.2 TSI 105KM CBZB | MY14 | Ambition Komfort | Czarny Magic perłowy | 100 tys km | Gdańsk, Mazury - "Polska Północna"
  • U mnie po 21 tys. km liczone ze zbiornika a nie komputera i wszystko na oponach 185 na podstawie własnoręcznie robionej statystyki:
    • Najniższe 5,78 l/100 km
    • Średnie 6,46 l/100 km
    • Najwyższe 7,25 l/100 km
    U nas najtaniej widziałem benzynę za 3,85 zł za litr
    RAPID LB | 1.2 TSI CBZB 105 KM @120 KM/213,7 Nm | MY15 (45 tydzień 2014) | AmbitionMAX + USB + Climatronic + Tempomat + Hak | Błękit DENIM | łódzkie
  • @Kubica jak na ten profil opon to mało Tobie wychodzi ;-) ja mam 185, głównie na miasto wystarczające według mnie i spalanie trochę mniejsze, z szerokich profili i cali kół jestem już "wyleczony" po poprzednim samochodzie MG ZT 190, tam miałem koła 225/45/18 ładnie wyglądają ale opony drogie i do tego spalanie wielkie ;-)
    Rapid SB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Ambition MAX+KOMFORT | Czerwony Rio Metalic | 42000 km| Ø 6,5 l/100 km | wlkp.
  • @vodapaf wszystko zalezy jak kto jezdzi jak docierany byl silnik i po jakim terenie. Zanim wrzucilem 17 na lato to jezdzilem na orginalnych 15 i wedlug mnie roznica w spalaniu wynosi okolo 0.2-0-3@bounty raz udalo mi sie zejsc do 5,5 ale jechalem bardzo bardzo spokojnie
    Rapid SB | 1.2 TSI 132km | MY2014 | Ambition max + panorama | Corrida red | 70000 | Szczecin
  • Ja swoje obecne normalne spalanie podałem wyżej ale jeśli mówimy o rekordach gdzie @Kubica ma 5,5 to u mnie na odcinku 25 km gdzie mam przejazd przez 2 miasta naszym silnikiem i z dwiema osobami plus dziecko schodzę do 4,8 - 4,9. Miałem tak kilka razy i nie jest to jakiś wielki problem.
    Warunek spokojna jazda (ale kilka razy udało mi sie wyprzedzić auta ale jechały 70 km/h) i nie przekraczanie 100 km/h. Powyżej 100 km/h uzyskujemy spalanie poniżej 6. Oczywiście prędkość i spalanie wg. zegarów i komputera. Na takim krótkim  odcinku nigdy nie sprawdzałem jak wygląda to w rzeczywistości.
    RAPID LB | 1.2 TSI CBZB 105 KM @120 KM/213,7 Nm | MY15 (45 tydzień 2014) | AmbitionMAX + USB + Climatronic + Tempomat + Hak | Błękit DENIM | łódzkie
  • to moze ja napiszę. srednia po 8000 km to chyba 6.1 - 6.2. Na trasie spokojnie 5.5 a i ponizej 5 tez da sie zejsc. (4.6 chyba mialem najmniej). ale u mnie 80% to trasy po miescie sporadycznie i staram sie unikac godzisz szczytu wiec w mega korkach tez nie stoje.
    Rapid LB | 1,2 105KM | MY15 | Elegance Max beżowy | Brąz Topaz | Warszawa
  • Kurcze sporo palą wam te wasze R`ki, u mnie średnie spalanie wg kompa (2) to 5,5 z jakichś 5-7kkm, natomiast takie typowe z trasy to 5,2-5,6 jak jadę normalnie, poniżej 5 jak mi się nie śpieszy ( rekord 4,4 na 100km podróży) a koło 6,3 jak mi się śpieszy. Rekord górny to wyprawa w tatry - autostrada, pełne auto, klima, praktycznie cały czas prędkości koło 170 i wyszło 7,1.
    Rapid SB | 1.2 TSI 105 | 2013 | Ambition Max | Biała | 33kkm i ciągle rośnie | Klimontów sandomierski

  • Pawel18PL 
    w te pierwsze wyniki można osiągnąć co podałeś, to 4.4l/100km no to jeszcze może jakoś by się udało.
    Ale w 7,1 l/100km przy prędkości ok. 170 nie uwierzę nawet pustym autem przy takiej prędkości auto z kompletem pasażerów pali ok. 8+l/100km/h poza tym jeżdżę czasem w tatry i zakopianka  to   droga ekspresowa potem jedno jezdniową i próba jazdy tam z taka prędkością to samobójstwo.  Można też ze Słowacji autostradą ale tam się trzyma limit prędkości bo mandaty są bardzo wysokie.
    Podaj skąd jesteś (uzupełnij stopkę) to może da się zweryfikować ten wynik i rzeczywiście średnie spalanie wyszło tyle co podałeś bo może jechałeś z drugiego końca polski i cześć drogi normalna jazda  a na autostradach po 170. Wtedy warto podać średnia prędkość przejazdu z takiej trasy to da pełen obraz spalania.
    Rapid SB | 1.2TSI CBZB 105KM | MY15 (4 tydzień 2015) | EleganceMAX | Błękit RACE | 55000+km | Bielsko-Biała
  • Ja mam po przejechaniu ponad 27 tys km średnią 7,34 l / 100 km i nie wiem jakim cudem macie średnie około 6 l, no chyba, że jeździcie tylko w trasie;)
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY14 | Ambition Komfort | Blue Race | 28500km | Gdańsk
  • Ok uzupełniłem.
    Trasa przy której osiągnąłem takie spalanie to Klimontów -> Tarnów(wjazd na autostradę)-> Kraków (zjazd na zakopiankę)-> Rabka i skręt na Czarny Dunajec -> Zakopane. Przy czym wyzerowałem specjalnie licznik w Tarnowie i mierzyłem tylko autostradę, przy kolejnej takiej wycieczce zrobię zdjęcie dla uwiarygodnienia :)
    Rapid SB | 1.2 TSI 105 | 2013 | Ambition Max | Biała | 33kkm i ciągle rośnie | Klimontów sandomierski
  • O i teraz lepiej Pawel18PL. Heh tak się składa że raz do dwóch razy w roku przemierzam cześć tego odcinaka który podałeś (Kraków - Tarnów ok. 85km autostrady ) bo mam rodzinę w Połańcu. Także postaram się zrobić  test w dwie strony  i zobaczymy ile mój pali na tym odcinku. Jak dobrze pójdzie to na początku czerwca zrobię test.
    Pozdrawiam
    Rapid SB | 1.2TSI CBZB 105KM | MY15 (4 tydzień 2015) | EleganceMAX | Błękit RACE | 55000+km | Bielsko-Biała
  • Spoko, jakby co to możemy się złapać na jakiegoś spota :)
    Rapid SB | 1.2 TSI 105 | 2013 | Ambition Max | Biała | 33kkm i ciągle rośnie | Klimontów sandomierski
  • Hejka jak mówiłem wcześniej przejechałam odcinek Karków-Tarnów w dwie strony przy czym w jedną stronę musiałem zmniejszyć prędkość z uwagi na trudne warunki drogowe w postaci deszczu i sporego ruchu ale z powrotem już było OK. średnia prędkość z ponad 85 km odcinka wyniosła 174 km/h a spalanie hmm... :-(  10.2 l/100km  ( statystyki z kompa ) obciążenie 3 osoby + bagaż ok. 70kg.
    Pawel18PL ty chyba dieslem jeździsz mając takie spalanie przy prędkościach 170+
    PS. Nikt na podanym odcinku nie dotrzymał mi kroku we wstecznym lusterku dłużej niż 3-5 minut. Najdłużej trzymała się czarna Astra Combi na krakowskich blachach dochodziła mnie jak musiałem zwolniać bo ktoś zajmował lewy pas i trzymała się za mną do ok. 185 km/h jeśli nie redukowałem na piątkę. Jeśli redukowałem to na piątce od razu jej odjeżdżałem :)

    Rapid SB | 1.2TSI CBZB 105KM | MY15 (4 tydzień 2015) | EleganceMAX | Błękit RACE | 55000+km | Bielsko-Biała
  • Tak #Rick# to by się zgadzało w podobnych warunkach - odnotowuję tożsame wyniki
    Rapid LB/1,2 CBZB 105KM/ MY2015/?/Srebrny/21300km/Goleniów
  • Dzisiejsza trasa Klimontów - Opole, 370km z czego prawie 300 autostradą, średnia prędkość 150-170 i średnie spalanie 7,2. Ostatnio powrót z Opola do Rzeszowa, cały czas autostradą, do Krakowa dość dynamicznie, za Krk pełen gaz do Rzeszowa i cały czas powyżej 180 i 10,2(z klimą). Pozdrawiam :)
    Rapid SB | 1.2 TSI 105 | 2013 | Ambition Max | Biała | 33kkm i ciągle rośnie | Klimontów sandomierski
  • rozumiem, że średnia prędkość to nie wartość podawana przez komputer?
    Rapid LB | 1.2 110KM | MY16 | StyleMAX | Czarny Magic perłowy | Zielona Góra
  • grzesik1 ja podałem średnie wartości z kompa ale licząc ręcznie czas przejechanego odcina też wychodziła mi średnia 174km/h wiec wartości się pokrywają. Nadmieniam też że ja zawsze jeżdżę z włączoną klimą (climatronic) reguluje tylko temp.
    Co do płynności jazdy to z 8 razy zdarzyło mi się hamować z powodu spowalniaczy lewo pasowych wiec powiedzmy ze spalanie przy idealnej płynnej jeździe będzie 9.9l/100km :P
    Rapid SB | 1.2TSI CBZB 105KM | MY15 (4 tydzień 2015) | EleganceMAX | Błękit RACE | 55000+km | Bielsko-Biała
  • 2400 kilometrów , 69 godzin jazdy mieszanej 80% miasto (Kraków) średnie spalanie 7,4 l na 100 km.Rapid 1,2 TSI 105KM
  • Ostatnio chciałem sprawdzić, czy uda mi się przejechać 1000 km na jednym
    baku. Zalałem auto prawie pod korek i rozpocząłem walkę sam ze sobą :)

    Muszę wspomnieć, że autem dojeżdżam sam do pracy. W weekendy rzadko go używam, bo do rodzinnych wypadów mamy większy samochód. Codziennie pokonuję tę samą trasę: 32 km, z czego ok. 17 km po AOW i reszta w ruchu miejsko-podmiejskim. Co do jazdy miejskiej i podmiejskiej, to moja prędkość uzależniona jest od natężenia ruchu i prędkości innych kierowców. Natomiast na obwodnicy przyjąłem maks. 100 km/h, a jeżeli to możliwe, to siedzenia na ogonie jakiegoś szybszego tira (90 – 95 km/h). Odnośnie stylu jazdy. Starałem się rozpędzać w miarę dynamicznie, a później delikatnie operować pedałem przyspieszenia. Nie wchodziłem na siłę na wyższy bieg – nawet jeżeli sugerował to komputer.

    Na stację trafiłem po przejechaniu 1052,9 km. Komputer pokazał średnie spalanie z tego dystansu na poziomie 4,8 l/100km – przez długi czas było 4,7l/100km, ale na parę kilometrów przed tankowaniem średnia wzrosła. Pierwsze odbicie na dystrybutorze odnotowałem przy 49,8 l, co dało średnią 4,73 l/100km. Jednak musiałem zalać bak na podobnym poziomie, na jakim rozpoczynałem zabawę. Wlałem łącznie 54,1l. Ta ilość paliwa dała średnią 5,14l/100km. Nie jestem w stanie stwierdzić, czy łącznie w baku było dokładnie tyle samo paliwa, co przed testem. Co prawda tankowałem na tej samej stacji i przy tym samym dystrybutorze. Jednak o innej porze dnia, temperaturze na zewnątrz i z innym strachem przed przelaniem ;)

    Podsumowując: auto może być bardzo ekonomiczne i pewnie da się zejść jeszcze niżej ze spalaniem, tylko czy warto aż tak się męczyć… :D

    WP_20160712_17_09_41_Pro.jpg
    3072 x 1728 - 1M
    WP_20160712_17_09_48_Pro.jpg
    3072 x 1728 - 1M
    Rapid Spaceback | 1.2 CBZH 105KM | MY15 | Ambition MAX | Błękit Race | 86000km | Wrocław

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?