FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Spalanie 1.2 TSI 105 KM
  • Jakby kogoś interesowało: http://www.motostat.pl/vehicle-stats/67181
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY14 | Ambition Komfort | Blue Race | 28500km | Gdańsk
  • A tu moje jakby ktoś był ciekawy:
    http://www.motostat.pl/vehicle-stats/71237

    W stopce też dodałem sygnaturkę z Motostat jednego i drugiego bolidu :)
    RAPID LB | 1.2 TSI CBZB 105 KM @120 KM/213,7 Nm | MY15 (45 tydzień 2014) | AmbitionMAX + USB + Climatronic + Tempomat + Hak | Błękit DENIM | łódzkie
  • Filmik widziałem.
    @kakaroto - tak jak pisałem - jest to możliwe. Przy sprzyjających warunkach da się coś takiego osiągnąć.
    Tylko że tak na co dzień nie jeździmy. Dlatego możemy się takimi wartościami pochwalić - w praktyce ale nie są one na dłuższą metę osiągalne i niemal niepowtarzalne. 

    Pozdrawiam
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Też mi się zdarzyło, na krótkim odcinku (30km) przy bardzo sprzyjających warunkach zejść sporo poniżej 5 l, ale nigdy tego nie powtórzyłem. Więc pewnie jest to możliwe, jeśli wierzyć wyliczeniom komputera, ale trudne do powtórzenia i osiągnięcia takiego poziomu spalani w normalnej eksploatacji. 
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY14 | Ambition Komfort | Blue Race | 28500km | Gdańsk
  • Zgadzam się, zbyt optymistycznie to wygląda...
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa
  • Kilka razy tak ostatnio jechałem i powrót tak mi wychodził (między 4,4 a 4,6). Warte zaznaczenia było to ze jechałem sam, na drodze ruch był praktycznie zerowy i 95 % trasy jechałem główną drogą i nie musiałem sie zatrzymywać. Do tego mialem czas i starałem się uzyskać jak najmniiejsze spalanie.

    Tak jak juz pisaliscie, podałem to 4,4 bardziej jako ciekawostkę niż jako sugestie, źe rapid mi tyle zawsze pali. Z ostatnich 2000 km komputer pokazuje mi srednie spalanie 5,9
    Rapid SB | 1.2 105KM | MY15
  • Ostatnia moja trasa 849 km w obie strony. Wskazanie komputera "tam" z wiatrem 4,9 z powrotem pod wiatr 5,7. Średnia 5,39 z tankowania.
    http://www.motostat.pl/vehicle-stats/57894


    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brillant | 84000km | Warszawa
    Spalanie - Motostat.pl
  • Szkoda, że nie piszesz jeszcze z jaką prędkością jechałeś i wile osób, może wtedy miałby to jakiś większy sens
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa
  • Ja najwyższe miałem na odcinku 50km, w stronę Lublina S12, bardzo silnie wiało, to 6,7 srednie mialem, 2 osoby, prędkośc średnia coś chyba koło 70, 1.2 TSi 85km, (wtrącam nie ten silnik, ale jak przeczytałem że kolega miał wyższe spalanie pod wiatr, to aż samo mi się nasunęło żeby napisać, pozdrawiam)
    Rapid SB | 1.2 TSi, 85km | MY14 | Ambition | Beż Capucino | 15000 km | Lubelskie
  • przeciez te silniki maja porównywalne spalanie dlatego ja tez tu czasem cos wtrace. Dzis pobiłem swój swoisty rekord na trasie Szczecin-Słupsk ze spalaniem 4,9 predkosci 80-110 km no i to uważam za super wyczyn swoim autem 
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • Wczoraj przejechałem około 1100km, trasa Warszawa - Kołobrzeg i powrót. Wg komputera spalanie na całości to 5,9l, przejazd tam 6,1l, powrót 5,9. Jechałem A2/A1 z prędkością 130-140km/h, a na drogach krajowych 70-90km/h. Spalanie poniżej 5l jest możliwe na pustej drodze krajowej bez konieczności hamowania, przyspieszania - przez długi czas spalanie miałem w okolicy 5l, ale średnią mocno podniosła szybsza jazda na autostradzie.
    Rapid LB | 1.2 CJZD 110KM | MY17 | Ambition | Błękit Race | Warszawa
  • Dodam jeszcze, że jechałem na zimówkach, za 3 tygodnie jadę taką samą trasą, tylko już zmienię na letnie. Ciekawe, czy letnie opony mocno zmienią spalanie.
    Rapid LB | 1.2 CJZD 110KM | MY17 | Ambition | Błękit Race | Warszawa
  • Pojawiło się kilka wpisów odnośnie niskiego spalania... miałem czas, więc zrobiłem mały test... trasa (Gdańsk - Mazury), dystans 235km, śr.82km/h, czas 3h, zużycie 4,9l/100km, wynik z komputera (pewnie lekko zaniżony), starałem się utrzymywać tak ok 100km/h... trasa powrotna 6,5l/100km, ale jazda dynamiczna.
    Rapid LB | 1.2 TSI 105KM CBZB | MY14 | Ambition Komfort | Czarny Magic perłowy | 100 tys km | Gdańsk, Mazury - "Polska Północna"
  • trasa 83 kilometry średnia prędkość 63 km/h spalanie 4,9 - duże natężenie ruchu na trasie.
    Rapid LB | 1.2 105KM | MY15 | Elegance max | Szary metal| 18000 km | Toruń
  • Wynika z tego że przy delikatnej jeździe TSI mogą być prawie tak samo oszczęndne jak TDI. Jak do tej pory udało mi sie osiągnąć najniższy wynik 4,2 ON ale na dystansie 35km
    Rapid LB I TDI 105 KM I MY15 I Elegance MAX I Blue Denim I61290 km I Żnin
  • Trasa Bydgoszcz- Solec Kujawski - Oleśnica 290 km, średnia prędkość 68 km/h, średnie zużycie paliwa 4,7 l/100 km (2osoby).  
    Zużycie z 3703 km 5,9 l/100 km, średnia prędkość 50 km/h
    Średnie spalanie od początku eksploatacji (12722 km) 5,9 l/100  km  
    LB|1.2 CBZB 105KM|MY14|AMBITION Komfort|Srebrny metallic| 107000km|Nieciszów k. Oleśnicy
  • No to mamy nowy rekord:]
    Rapid LB | 1.2 105KM | MY15 | Elegance max | Szary metal| 18000 km | Toruń
  • Też zrobiłem trasę Gdańsk - Mazury, ok 200 km w jedną stronę. W jedną stronę miałem spalanie 6,4 w drugą 5,4. Myślę, że różnica wynika głównie z natężenia ruchu. Jechałem w piątek, gdzie był spory ruch, wracałem w niedzielę i ruch był bardzo mały. Starałem się jechać zgodnie z przepisami, na S7 max 130 km/h. Przy pustej drodze i prędkości około 100km/h spalanie mam około 4,9 l/100km, na odcinku o długości około 30 km. Wszystkie dane z komputera.
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY14 | Ambition Komfort | Blue Race | 28500km | Gdańsk
  • Ostatnio zrobiłem trasę 690km i średnie spalanie wyszło 6,5 (obliczone na podstawie tankowania, komputer pokazał 6,4). Średnia prędkość 80km/h i dynamiczna jazda po miastach (na autostradzie 120-130).

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?