FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Spalanie 1.2 TSI 105 KM
  • Mailem ostatnio możliwość pojeżdżenia autkiem z waszym silnikiem 1.2 77KW 105KM tylko było to.... golf:). I jestem zaskoczony niskim spalaniem. Na trasie Wawa-Katowice -do Piotrkowa prędkość ok 140KM/h. Od Piotrkowa wiadomo koniec ekspresówki i pełno ograniczeń, wiec prędkość 90-120KM . Na pokładzie 2 osoby. Spalanie 7l/100 Km. Powrót - spalanie prawie takie samo. Generalnie mogę powiedzieć, że spalanie jest w TSI większe od mojego TDI o tej samej mocy około 2l/100 km zarówno na trasie jak i w mieście. Jednak super jest kultura pracy tego silniczka, na światłach w ogóle go nie słychać, na początku aż sprawdzałem czy nie zgasł:) Nie tak jak w moim klekocie, aż kierownica lekko drży:-) Siedzenia w golfie też dużo bardziej wygodne niż w naszych Rapciach, tylko kierownica była zwykła, twarda i cienka:). Autko z silniczkiem TSI mniej szarpie przy zmianie biegów i przy dodawaniu gazu po hamowaniu silnikiem w porównaniu z moim TDI. Jestem zauroczony jazdą samochodem z silnikiem TSI. Ale jedna rzecz była na korzyść mojego rapcia - to przyśpieszenie. Porównywalna moc była tylko na 3 pierwszych biegach. od czwartego jest już zdecydowana przewaga na korzyść TDI. TSI od czwartego biegu jest już dużo bardziej mułowaty w stosunku do mojego Rapcia. Pewnie jest to też związane z przełożeniami i momentem obrotowym, w końcu TDI jest 5 biegowy. Ale generalnie wrażenie z jazdy jest duży plus:)
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa
  • przy normalniej jeździe na tym silniku uzyskałem następujące przybliżone spalanie:

    przy prędkości 120km/h ~6l/100km
    przy prędkości 140km/h ~8l/100km
    przy prędkości 160km/h ~10l/100km
    przy prędkości 180km/h ~12l/100km

    trasa to autostrada ok. 150km w jedną stronę ( w sumie ok. 1200km), jazda na 6 biegu

    prędkości jakie podałem to nie średnie z komputera tylko z obrotościomierza jakie starałem się utrzymywać podczas jazdy, warunki na drodze porównywalne w każdej przejażdżce (nie za duży ruch)

    w ruchu miejskim nie podaję swoich wyników (jeżdżę głównie do pracy i na zakupy) ale że mam blisko i silnik nie zdąży się nawet zagrzać to jest to niemiarodajne i nie chcę też nikogo straszyć
  • U mnie komputer też zaniża o 0,3litra. Rzeczywiste spalanie (praktycznie cały czas miasto i korki) to 7litrów.
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Ambition MAX | Czarny Magic perłowy | 9000km
  • @isema sporo ci bierze nawet liczac te korki, przegon go czasem na trasie
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • Jak dla mnie 7 l w mieście to normalny wynik, ja mam podobnie jeżdżąc w mieście.
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY14 | Ambition Komfort | Blue Race | 28500km | Gdańsk
  • 7 l w korakch to imo nie najgorszy wynik. Jaka ci średnia prędkość wtedy wychodzi?
    Rapid SB | 1.2 105KM | MY15
  • Ja zimą w korkach miałem średnią z jednego baku ponad 9 l.Średnią prędkość z jazdy po mieście mam około 15km/h.
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY14 | Ambition Komfort | Blue Race | 28500km | Gdańsk
  • ja mam srednio 6,3-6,5 w miescie, fakt ze czesto stosuje ekojazde 
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • Przy jakiej średniej prędkości masz takie spalanie?
    Rapid SB | 1.2 105KM | MY15
  • Moja średnia to 25km/h
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Ambition MAX | Czarny Magic perłowy | 9000km
  • Dopiero w te Święta przyszło zrobić mi dłuższą trasę, na przejechane ok1000 km (dokładnie 950 km) wyszło 5.5 l/100km, i muszę powiedzieć że nieraz zdrowo przycisnąłem na każdym biegu. Do 3000km stosowałem spokojną jazdę i myślę że teraz to odpowiada według mnie niskim spalaniem. Komputer wskazuje u mnie chyba dobrze skoro do zbiornika wchodzi 55l i zrobiłem tą trasę praktycznie na jednym tankowaniu, zatankowałem dopiero po trasie.
    Rapid SB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Ambition MAX+KOMFORT | Czerwony Rio Metalic | 42000 km| Ø 6,5 l/100 km | wlkp.
  • Pb - 1,2 - 105 KM
    Jeżdżę trasy i tzw. w koło komina. Miasto raczej mało. Styl nie emerycki ale i nie wariacki. Staram się jak najszybciej wejść na 6 bieg i potem ok 110 - 120 km/h. Po naszych drogach wyższa prędkość nie wiele daje. 
    Trasa około 150km z czego 50 normalnie po wioskach a 100 autostrada 5,7l
    Trasa powrotna 200km bo po wioskach i dużo miasta w korkach 6,6 l
    Uważam że bardzo fajnie tym bardziej że Rapek ma dopiero 800km przejechane :)
    Myślę, że dużo zależy od stylu jazdy i czasu wchodzenia na 6 bieg. Ja mam 6tkę bardzo szybko i również w mieście z niej korzystam. Dla mnie przełożenia są w sam raz i bardzo elastyczne a nie jest to moje pierwsze i najsilniejsze auto jakim jeździłem.
  • lb 1,2 105km  przebieg 6500
    minimalne spalanie jakie udalo mi sie zrobic 3,9  trasa przez wioski 50 km z predkoscia okolo 60 km/h to moj rekord eco na maxa 
    trasa szczecin-karpacz 5,3 srednia predkosc 65 
    trasa szczecin-kolobrzeg 5,5  srednia predkosc 90
    ale w miescie krotkie przejazdy to tak od 7 do 10 pokazuje :)
    zauwazylem ze na spalanie bardzo wplywa wiatr trasa szczecin gorzow rowne 100km spalanie 6,5 srednia predkosc 105km/h a powrot ta sama predkosc i spalanie 5,6 bo z wiatrem 
    Rapid LB | 1.2 tsi 105KM | MY14 |ambition max | bialy candy | 30000km | szczecin
  • Na trasie Tuchola-Czersk - Starogard Gd. miałem 5,2. Jazda zgodnie z przepisami.
    Miasto to w granicach 7-9.
    Rapid SB | 1.2 TSI CBZB 105KM | MY15 | Elegance Max | Blue Race | 42000 |Gdańsk
  • Po przejechaniu prawie 16 kkm średnie spalanie mam 7,34l/100km:

    http://www.motostat.pl/vehicle-stats/67181
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY14 | Ambition Komfort | Blue Race | 28500km | Gdańsk
  • Po niecałym roku testów praktycznych oraz przejechaniu 18000:

    Ogóle średnie spalanie na dystansach 2-4 tysiące kilometrów, gdzie 80% w mieście: 7.1

    Trasy krajowe, bez autostrad - 5.8-6.2 - dynamiczna jazda z wyprzedzaniem, prędkościami 100-120 poza terenem zabudowanym w miarę możliwości.

    Autostrady i ekspresówki - przy prędkości 130-150 - 6.2-7.2

    Miasto zatłoczone przy jeździe dość agresywnej - 8.5-9.5

    Miasto zatłoczone przy jeździe spokojnej - 6.8 - 7.1

    Miasto nocą, przy spokojnej jeździe - 5,6-6.5

    Na upartego jazda pustą drogą po płaskim z prędkością 80-90 - 4,7 - ale w moim przypadku takie sytuacje to wielka rzadkosc.


    Dodam jeszcze, że Rapidem nie ma co jeździć szybciej niż 170 - powyżej tej prędkości czuć jak podmuchy wiatru rzucają autem - mało komfortowa sytuacja. Max. prędkość jaką osiągnąłem - 198, ale nie polecam. Aha, tankowanie benzyny 98 nie obniżyło u mnie spalania w żaden sposób, dlatego cały czas leję 95.



    Rapid LB | 1.2 TSI 105KM | Ambition Komfort
  • @Tomek_S sytuacja u mnie jest zgodna z tym co napisałeś... po 22kkm spalanie 6,94l/100km (70% miasto)
    Rapid LB | 1.2 TSI 105KM CBZB | MY14 | Ambition Komfort | Czarny Magic perłowy | 100 tys km | Gdańsk, Mazury - "Polska Północna"
  • Ja również potwierdzam.spalanie mam tak jak pisałem średnio 7,34. Pewnie po okresie letnim trochę się zmniejszy. Różnica między latem a zimą w mieście u mnie około 1l.
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY14 | Ambition Komfort | Blue Race | 28500km | Gdańsk
  • Przy 150 km rzucalo moim r jak szmatą, podziwiam kolego Tomek twoja odwage przy 198
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • @gross81 masz mniejszy silnik pewnie dlatego. Ja swoim TDI ostatnio leciałem 170 km i nic mną nie rzucało, a może też dlatego, że na A2 ekrany są z obu stron i dobrze chronią przed wiatrem:))
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?