FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Kredyt Samochodowy w VeloBank

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Najlepszy silnik do Rapida - jaki wybrać?
  • oj misiek malkontent jesteś , mam te 105KM i ta kosiarka naprawdę jeździ, ale do Formuły 1 to mu brakuje to prawda
    Pozdrawiam
  • misiek
    sorry, ale Grabber84 ma rację, a ja powiem ci to dosadniej - pomyliłeś auta dla ciebie powinno być BMW e46, 7, 8 itd.

    Większość z nas traktuje rapidki jako auta dla rodziny (jak widzę po forum z małymi dziećmi).
    A dzieci nie wożę kosiarką 1.2 jak to nazwałeś, tylko autem, które wybrałem ze względu na:
    1 - bezpieczeństwo (6 poduszek w tym kurtyny na całej długości - chronią dzieci przed uderzeniem bocznym)
    2- ekonomię (1,2 85kM)
    3 - wystarczającą dynamikę
    4 - przestrzeń w kabinie oraz bagażową.

    pozdr
    Rapid LB/ 1.2 85 KM / MY 13 / Ambiente/ srebrny / 199 600km/ Śląsk - okolice Gliwic
  • @misiek - czy Ty jesteś zdrowy. odbierasz samochód w marcu, a już wiesz, że jest najlepszy? Ludzie wypowiadający się na tym forum mają rapidki od kilku lub kilkudziesięciu tysięcy km. I nazywanie 105 KM i 85 KM kosiarkami jest pokazaniem Twojego prostactwa. Czytam twoje wpisy na tym forum i mam wrażenie, że ktoś Cię zmusił do kupienia Rapida. Zakładasz, że będzie się psuła, że silniki inne niż Twój są do dupy. nawet Twoja 11 letnia Octavia jest lepsza od rapida :) hahaha.
    Rapid LB|1,2 85 KM| MY14| Ambition| Blue Denim| 105000 km| Kraków
  • A ja się zgodze z przedmówcami misiek do takiej jazdy jak piszesz to Octavie RS powinieneś kupić.Ja Rapidka kupiłem z powodu że mam rodzine która w niedługim czasie się powiększy i wiem że będę się mógł spokojnie spakować z wózkiem i cała resztą bagaży na wakacje.A co do silnika 1.2 mpi. jak piszesz że powinni go wycofać z produkcji może wpierw pojezdzi a potem pisz coś na ten temat.Mam go osobiście i sprawia się na drodze znakomicie i wiem że do jeżdzenia do pracy i z rodziną na wspólne wypady za miasto jest wystarczający.
    Rapid SB 1.2 75km 2014 Ambition Czerwień Corrida 15600 Wodzisław Śląski
  • misiek myśli, że jak zamówił 1,4 122KM to będzie rakieta porównywalna to RSa.Uważaj kolego bo w marcu możesz płakać, jeśli spodziewasz się osiągów BMW-M lub Skody RSa.
    Widzę że większa część kupujących rapida kupowała go ze względu na wielki bagażnik i małe spalanie. Nie da się ukryć, że jest to dobry samochód dla rodziny szczególnie z małymi dziećmi. Ja też szukałem czego z dobrym miejscem dla wózka dziecinnego, bezpiecznego i jakby nie patrzeć taniego i ekonomicznego. I nie ma co ukrywać, że nie jest to limuzyna(SUPERB), ani samochód sportowy(RS).
    Rapid LB|1,2 85 KM| MY14| Ambition| Blue Denim| 105000 km| Kraków
  • Amiskiew masz racje że niejest jak SUPERB zcy RS-a ale miejsca z przodu do wygodnego podrużowania jest sporo a z tyłu jestem pod bardzo pozytywnym wrażeniem no i pojemny bagażnik
    Rapid SB 1.2 75km 2014 Ambition Czerwień Corrida 15600 Wodzisław Śląski
  • Hohoho...powiało grozą. @amiskiew czyżby nerwowe żarty? czy prawda w oczy zabolała? Tylko uważaj żeby cię ta moc nie wgniotła w siedzenie hahaha.....nie ciskaj się tak bo ci żyłka pęknie.
    Rapid SB | 1.4 DSG CAXA 122KM | MY14 | Elegance | Biel Candy | 112000km | W-wa
  • @misiek - oj misiu misiu,Ty chyba nie wiesz co piszesz, albo nie umiesz czytać co inni piszą. To Ty twierdzisz, że Twój (dopiero w marcu) silnik 1,4 jest najlepszy. Ja wiem co mam i zdaję sobie sprawę, że silnik 1,2 nie jest sportową jednostką napędową. I jeśli uważasz że 0,2 dm3 i kilkanaście KM więcej (porównując do 105KM) da ci moc i będziesz mógł "nagle wyprzedzać :)" to grubo się mylisz. I nie wiem co miały znaczyć słowa "mniej czasu spędzisz na zastanawianiu się jadąc za jakimś tir-em, czy starczy czasu i mocy przy wyprzedzaniu". Normalni kierowcy dodają gazu (ewentualnie redukują) i wyprzedzają, a nie spędzają czas na zastanawianiu się czy wyprzedzą TIRa. Więc proponuję abyś "spędził czas nad zastanawianiem się co piszesz" To pomoże nam wszystkim.
    Rapid LB|1,2 85 KM| MY14| Ambition| Blue Denim| 105000 km| Kraków
  • @amiskiew nie warto toczyć dyskusji z nim bo widać jaki to kierowca skoro zastanawia się nad tym czy starczy mu czasu.nawet te jego 1,4 mu w tym nie pomoże ale przekona sie w marcu
    Rapid SB 1.2 75km 2014 Ambition Czerwień Corrida 15600 Wodzisław Śląski
  • @Tomcio masz rację. Kończę bezsensowne dyskusje.
    Zostawiam puste pole do popisu koledze miśkowi.
    Rapid LB|1,2 85 KM| MY14| Ambition| Blue Denim| 105000 km| Kraków
  • @amiskiew i @Tomcio - ciężko się dyskutuje z ludźmi waszego pokroju, którzy nie mają pojęcia o działaniu silników spalinowych. Nie twierdzę, że 1.4 tsi 90 Kw 122KM piekielnie mocny a moment obrotowy 200Nm to szaleństwo. Raczej chodzi mi o to, że z całej proponowanej w Rapidzie gamie silników wybrałbym właśnie ten. Gdyby był w tej gamie silnik 1.4 TSI 103 kW (140 KM) to zdecydowanie wziąłbym ten silnik. A Wy....po prostu wzięliście to co było akurat na placu (lub to na co was było stać) i próbujecie przekonać innych jakie to fajne silniczki macie w swoich Rapidkach. No ale jak wam to wystarcza to tylko świadczy o waszym pojęciu o technice samochodowej.
    Rapid SB | 1.4 DSG CAXA 122KM | MY14 | Elegance | Biel Candy | 112000km | W-wa
  • @Misiek , ty jednego nie kleisz - Rapid jest samochodem typowo rodzinnym, małe, oszczędne silniki, dużo miejsca w środku i w kufrze i technika która daje odpowiednie przyspieszenie na tą masę (tak, nawet w tsi 85 KM). No i cena, o której raczyłeś tak miło wspomnieć.
    Na tej zasadzie też mogę napisać że wszystko poniżej V8 to syf dla biedoty, ale nie o to tu chodzi.
    Są samochody sportowe, jak wspomniane RS, gdzie sprawdza się duży pojemnościowo litrowy silnik i 200, 300 KM mocy i są samochody rodzinne, gdzie idiotyczne jest kupowanie silnika większego/mocniejszego niż potrzebny.
    Dla mnie ostrym nieporozumieniem jest kupowanie Rapida za 68 tys. z takim silnikiem, jeśli zależy Ci tylko na osiągach i nie rozumiesz idei takiego auta. I to świadczy o Twoim pojęciu o technice samochodowej, co większość zdążyła Ci wypomnieć.
    Także lepiej już zamilcz i nie obrażaj ludzi.
  • @Gabber84 MAsz 100% racje w tym co piszesz a z @misiek naprawde nie warto już o tym dyskutować niech szaleje tym swoim 1.4 i staje na światłach z wszystkimi Bmw i resztą dresów
    Rapid SB 1.2 75km 2014 Ambition Czerwień Corrida 15600 Wodzisław Śląski
  • Oczywiście @misiek przesadza, ale moje zdanie jest takie, że byłoby miło gdyby w Rapidzie był do wybory mocniejszy silnik właśnie np 1.4 TSI 103 kW (140 KM) sam bez zastanowienia skusiłbym się, bo wybrałem 1.2 TSI 77 kW (105 KM) jeszcze nie odebrałem więc nie wypowiadam się na temat dynamiki, ale nie każdy wybiera Rapida jako samochód rodzinny, ja np. będę go wykorzystywał w pracy klika razy w miesiącu na dalsze trasy (150-300km) i do dojeżdżania ok. 20km i zważywszy na to, że bardzo lubię dynamiczną (podkreślam dynamiczną - nie "wariacką" jazdę) silnik1.4 TSI (140 KM) na pewno spisywałby się lepiej zwłaszcza na trasach. Oczywiście mogłem wybrać Octavię ale wolałem Rapida z lepszym wyposażeniem. To jest tylko moje zdanie dotyczące gamy silników do Rapida, więcej będę mógł powiedzieć jak trochę pojeżdżę1.2 TSI 77 kW (105 KM).
    Pozdrawiam
  • No i ok, w końcu wypowiedź poparta argumentami, z którymi trudno się nie zgodzić. Chodzi o to, że gama silników trochę już mówi o docelowym targecie Rapida, deprecjonowanie mniejszych silników i mówienie że ich użytkowników "nie stać" na mocniejsze jest nie na miejscu. Po prostu w większości wypadków te silniki w sposób więcej niż zadowalający spełniają swoją funckję.
    Jeśli chciałbym bardziej poszaleć to za kwotę oscylującą wokół 70 k wybrałbym Ibizę Cupra 180 KM, Civica, Astrę Sport albo Fabię RS. Wybór szeroki.
  • kolega @misiek ma jakieś problemy z dowartościowaniem się. Zachowuje się jak typowy gimbus. Silny na necie, wszystko wie i skoro już dorwał się do forum to obraża wszystkich. A to że kilkanaście osób mówi mu że nie ma racji to mało ważny argument. Kolego misiaczku, daję Ci gwarancję, że wiem o silnikach więcej niż Ty. Skończyłem z tytułem mgr inż. wydział mechaniczny Politechniki Krakowskiej, kierunek Mechanika i Budowa maszyn. Pracę magisterską pisałem w Instytucie Pojazdów Samochodowych i Silników Spalinowych. Obecnie pracuję w Centrum Technicznym Delphi SA Poland na wydziale systemy zabezpieczeń. Stać mnie na octavię RS, ale samochodu używam w 99% w Krakowie, więc nawet 85KM jest dla mnie wystarczające. Samochód zamawiałem wg specyfikacji którą chciałem, ale nawet jakbym brał z placu to najwyraźniej takie coś mi odpowiadało. Kiedyś używałem diesla 2,5 dm3, bo budowałem dom i potrzebowałem silnego konia pociągowego który uciągnie lawetę lub przyczepę. Teraz kupiłem Rapida 85KM, żeby dojeżdżać do pracy.
    Rapid LB|1,2 85 KM| MY14| Ambition| Blue Denim| 105000 km| Kraków
  • Ja też w 90% jeżdze po mieście i nie trzeba mi mocniejszego silnika a kasa która zostaje z wyboru słabszego silnika można przeznaczyć na dodatkowe wyposażenie a nie ja @misiek pisze że niestać nas na mocniejsze jednostki.
    Rapid SB 1.2 75km 2014 Ambition Czerwień Corrida 15600 Wodzisław Śląski
  • Punk widzenia zależy od punku siedzenia. Jednakże nie ma co się podniecać zbędnie, każdy ma inne oczekiwania od zakupionego pojazdu. W moim przypadku padło na 1.4 tylko dlatego że jest w auftomacie, żona będzie wozić się po mieście i ot tyle. Mogłem wziąć jeszcze dizla ;) ale miałem obiekcje co do klekotu... hehe
  • @amiskiew - "Skończyłem z tytułem mgr inż. wydział mechaniczny Politechniki Krakowskiej, kierunek Mechanika i Budowa maszyn. Pracę magisterską pisałem w Instytucie Pojazdów Samochodowych i Silników Spalinowych. Obecnie pracuję w Centrum Technicznym Delphi SA Poland na wydziale systemy zabezpieczeń". No a ja mam złotą kaczkę na łańcuchu....czołem. A propos szkół Skończyłem W.A.T. wydział mechaniczny.
    Rapid SB | 1.4 DSG CAXA 122KM | MY14 | Elegance | Biel Candy | 112000km | W-wa
  • No ja jak bym miał złotą kaczke w domu to napewno bym Rapida nie kupował
    Rapid SB 1.2 75km 2014 Ambition Czerwień Corrida 15600 Wodzisław Śląski

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?