FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Wydłuzenie Gwarancji
  • Kupując rapida dostałem gwarancję na 4 lata z limitem 60 tys. km. Czy ktoś się może orientuje czy istniej możliwość wydłużenia jej teraz do 120 tys. km? Jeśli tak, to ile kosztowałby tak przyjemność?
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa
  • teraz juz nie
  • No właśnie teraz już po jabłkach. A nie orientujesz się jaką chcieli dopłatę za takie zwiększenie przebiegu?
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa
  • @dodan Jak kupowałeś Rapida to miałeś już wcześniej jakąś Skodę, byłeś już klientem Skody? Na tą dodatkową gwarancję 4 lata/60 tys. km miałeś kupon od Skody, który otrzymywali właśnie klienci czy wynegocjowałeś gwarancje od sprzedawcy?
    Pytanie jeszcze kiedy kupowałeś auto?

    Do czego zmierzam.
    Jeśli miałeś kupony i auto kupowałeś gdzieś tak od sierpnia czy września do Skoda wszystkie te kupony modyfikowała na wersję 120 tys. km i jeszcze dokładali pakiet przeglądów, na taką samą ilość km. Ja o tym nie wiedziałem, Skoda nie informowała mnie o tej zmianie ale sprzedawca po sprawdzeniu mnie w systemie od razu powiedział jakie mam opcje do wykorzystania i co się zmieniło.

    Jeśli miałeś kupon i kupowałeś auto po tym okresie i dostałeś tylko 60 tys. km to zawalił sprzedawca nie informując Ciebie o takich zmianach, które Ci się należą. Może w tym przypadku jeszcze coś da się zrobić.

    Jeśli to była gwarancja od sprzedawcy to teraz już nic nie zrobisz. Na wersję dodatkowej gwarancji trzeba od razu się decydować.
    RAPID LB | 1.2 TSI CBZB 105 KM @120 KM/213,7 Nm | MY15 (45 tydzień 2014) | AmbitionMAX + USB + Climatronic + Tempomat + Hak | Błękit DENIM | łódzkie
  • Rapida kupowałem w maju 14r. więc żadnych kuponów nie miałem. W zamian w rozliczeniu zostawiałem im swoją starą octę. Taką promocje odnośnie gwarancji sami mi dali. Dopiero potem dowiedziałem się, że można było coś dopłacić i dostać gwarancję na 120 tys.:(
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa
  • Ale wydłużona gwarancja była w 2014 roku w cenniku, jako opcja, w konfiguratorze również. 2lata do 120kkm w cenie 2100zł.

    2 lata+60kkm dilerzy oraz skoda dawali w promocji za staż, za poprzednie auto, za opóźnienia w produkcji i w ogole za wszystko, natomiast ten pakiet 120kkm był normalnie do kupienia jak każda inna opcja przy zamawianiu auta, po porostu wchodzi w skład specyfikacji danego egzemplarza.
    W moim przypadku ta cena była negocjowalna.
  • Dzięki @kros za info, czyli rozumiem, że można było dopłacić 2100 zł i mieć gwarancję na 4 lata i 120 tys. km?
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa
  • Dokładnie 
    Rapid LB/1.2tsi 90km/MY16/Ambition max/Błękit Pacific
  • No właśnie @kros: "podczas zamawiania auta". Potem już lipa. Ciągle jest opcja za 2100 za 120 tyś, za połowę tego byłą opcja 4 lata i 60 tyś. (albo więcej przy wersjach StylePlus/Monte Carlo). Popatrz w cenniki. Teraz już chyba nie wydłużysz. Może Ci jakiś handlowiec poczaruje i zamieni odpłatnie 60 na 120, ale to już sprawa indywidualna...
    Rapid LB 1.2MPI LPG | MY14 | Elegance | Biel candy | Łódź
  • Gwarancję można  jeszcze dokupić  przed samym odbiorem auta w salonie nie trzeba przy zamawianiu.
    Rapid LB/1.2tsi 90km/MY16/Ambition max/Błękit Pacific
  • Dobra, to inaczej, dopóki się nie odbierze auta/podpisze protokołu odbioru. Wiele elementów można dobrać, zamówienie jest zamykane na 3-4 tyg przed produkcją i po tym terminie można już tylko jakieś głupoty domawiać i sprawy formalne załatwiać (dywaniki, maty, chlapacze i właśnie pakiety gwarancyjne i przeglądowe).
    Rapid LB 1.2MPI LPG | MY14 | Elegance | Biel candy | Łódź
  • Teraz to juz po ptokach
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • Jak rozumiem normalnie dwa lata bez limitu lub 4 (2+2) z limitem np 120 tys lub 60. Czyli 15 tys rocznie, lub 30. W prywatnym użytkowaniu spoko, lecz świat jest taki ze jedzmy coraz więcej i więcej.
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • Wczoraj jak zostawiłem auto w serwisie w celu modyfikacji uszczelek w drzwiach tylnych (problem chlupania wody) poinformowano mnie, że nie mam 4 letniej przedłużonej gwarancji, chociaż przy zamawianiu auta jak byk mam w zamówieniu taką pozycję. Kupowałem auto demo i taka opcja od razu "wyskoczyła" jako GRATIS. Teraz się okazuje, że oni w systemie tego nie mają, w książce serwisowej też nie wbili odpowiedniej pieczątki. Sprzedawca który sprzedawał mi auto twierdzi  natomiast, że jest ta gwarancja. Serwis twierdzi, że oni tak mają w systemie i nic ich nie obchodzi ta sprawa - teraz nie wiem jak to będzie rozstrzygnięte, człowiek się cieszy że ma 4 letnią gwarancję i żyję w tym przekonaniu ale teraz wychodzi na to, że zostałem wprowadzony w błąd ? Skoda to jednak ostatnie auto z tej firmy
    Rapid LB | 1.2 TSI 105KM | 2013| MY14 | Srebrny | 46 tys | Poznań
  • Idz do sprzedawcy i walcz o swoje.
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • I nic z tego , sprzedawca powiedział, że w momencie zamawiania tego auta demonstracyjnego faktycznie wyskoczyła gwarancja przedłużona, ale to był błąd systemu i mimo że mam to na piśmie zamówienia to niestety tej gwarancji nie ma i nic raczej z tym nie można już zrobić. Tak wygląda podejście Skody do klienta, byle kupić a potem klienta mają gdzieś. Ostatnie auto z tej firmy...
    Rapid LB | 1.2 TSI 105KM | 2013| MY14 | Srebrny | 46 tys | Poznań
  • Oddaj auto.
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • Jesli zamowienie traktowac jako umowe to w tym momencie towar jest z nia niezgodny.
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • Pytanie czy zamówienie jest formą umowy ?? A jeśli tak to co - mogę oddać auto ??
    Rapid LB | 1.2 TSI 105KM | 2013| MY14 | Srebrny | 46 tys | Poznań
  • Mozna tego żądac w mysl ustawy ale tak latwo by nie bylo, musialbys pewnie sie z nimi sadzic. W takich sprawach mozna tez poprosic o pomoc uokik, oni moga nawet reprezentowac cie w sadzie.
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • gross81 muszę się z Tobą nie zgodzić, uokik nigdy nie reprezentował i nie będzie reprezentował osób indywidualnie, uokik działa zbiorowo chroniąc ogólne zasady w handlu. Osoba indywidualna może jedynie nakierować ów urząd na jakieś uchybienia ze strony sprzedawcy (praktyk danej korporacji) ale będzie on rozpatrywał to w kontekście wszystkich klientów.
    Od osób fizycznych jest rzecznik praw konsumenta i tam 
    Przemo74 
    powinien się zwrócić w pierwszej kolejności, ale od razu mówię ze sprawa po tym co przeczytałem tutaj będzie trudna z powodu tego że na fakturze nie ma wyszczególnienia że jest wydłużona gwarancja, a umowa przedwstępna traci ważność w momencie zakupu auta. Dodatkowo ta opcja była bezpłatna (gratis) to też niedobrze. Najważniejszym uchybieniem było niesprawdzenie książki gwarancyjnej pod kątem przedłużenia gwarancji bo to jest dokument stwierdzający ile auto ma lat gwarancji naprawdę.
    Jeśli przedłużenie gwarancji  było by za kasę to sprzedawca się nie wywinie, jeśli gratis to pomimo wprowadzenia w błąd konsumenta nie grożą mu żadne konsekwencje prawne.
    Na koniec dla osób fizycznych niezgodność towaru z umowa trwa 2 lata dla firm jest rękojmia i trwa 1 rok a od 25.12.2014(nowe przepisy) jest tylko rękojmia i trwa 2 lata niezależnie kto kupuje czy kowalski czy firma.
    Rapid SB | 1.2TSI CBZB 105KM | MY15 (4 tydzień 2015) | EleganceMAX | Błękit RACE | 55000+km | Bielsko-Biała

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?