FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Vmax 1.2 TSI 85km
  • Dla porządku założę nowy temat. Jaka drodzy koledzy i koleżanki udało wam się uzyskać prędkość maksymalną naszymi Rapidami. Temat rozwinięty z tego wątku. A wiec, czy ktoś próbował jaką prędkość maksymalną uda mu się uzyskać?

Ja 170 parę i już ciężko szło dalej.
    Rapid SB | 1.2 CBZA 86KM | MY15 | Ambition Max + Dynamic + Pakiet na bezdroża | Czerwień Corrida | 4500km | Lublin
  • Przeklejone..
    "@Rick
    Się trochę wtrącę, nie mój silnik, ale jeśli katalogowo ma być 183 km/h po płaskim to auto musi tyle osiągnąć.
    Jeśli
    nie daje rady to: są jakieś dodatkowe opory np: nie odbija na hamulcach
    ( efekt przegrzane tarcze, smród palonych kloców łatwe do wychwycenia,
    albo źle dotarty silnik i nie osiąga swojej mocy albo jakiś
    elektroniczny problem, lub przekłamanie prędkości na minus.

Przy
    takich prędkościach licznik ma prawo przekłamywać do 10% wartości ale
    zawsze na plus inaczej nie dostałby homologacji łatwo to zweryfikować
    mając GPS w samochodzie.

Producent pomiary  robi z połową obciążenia auta wiec jadąc samemu zawsze osiągniemy trochę więcej. "

Jak pisałem, mi doszło do 170 paru, już dokładnie nie pamiętam. Może się wybiorę jeszcze na S wokół Lublina. Na pewnym odcinku ma 3 pasy i w zasadzie jest przeważnie pusta i sprawdzę jeszcze.

Ale nie ukrywam, na etapie docierania silnika jeżdżone było delikatnie. W ogóle to w zasadzie jeżdżę przepisowo więc powyżej 120 rzadko mi się zdarza. Pewnie to jest efekt tego że nie mam takich osiągów/prędkości jak @amiskiew. I teraz pytanie za 100 punktów. Czy to potem można "zmienić". To tak w sumie z czystej ciekawości.

Jak będę miał chwilę czasu i z wolną stówkę czy dwie to podjadę na hamownie, ciekawe ile będzie koników.

Rapid SB | 1.2 CBZA 86KM | MY15 | Ambition Max + Dynamic + Pakiet na bezdroża | Czerwień Corrida | 4500km | Lublin
  • @atsuki może warto by dopisać do tytułu wątku Vmax 1.2 TSI 85 KM ?
    Teraz mamy 2 wątki zaczynające się jednakowo.
    A jak już mówimy o takich danych - to uważam, że takie dane bez "podkładu" w postaci filmiku czy foteczki nie będą obiektywne.
    I jeszcze jedno - dane odczytane ze wskażnika jak analogowego czy cyfrowego wskazania komputera są zawyżane.
    Dlatego proponuję podawać dane odczytane z prędkościomierza samochodu uzupełnione przynajmniej o dane z GPS. Zawsze te dane będą się różnić o kilka %.
    Dla mnie takie porównywanie jest trochę dziwne, bo jak ktoś poda swoją wartość, to zaraz następny wpis może być o kilka km/h wyższy, w celu przelicytowania pierwszego. I tak może być kilka razy, aż dojdziemy do absurdalnej wartości.
    Ale temat został podany - więc poczytamy, zobaczymy :)
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Kiedy pisałem ostatni post, kol. atsuki wpisał jeszcze jeden, który dopiero teraz przeczytałem. W większości zgadza się z tym, co pisałem.
    Sądzę, że ciekawsze by było pochwalić się wykresami z hamowni dla porównania mocy i przebiegu momentu.
    Pozdrawiam
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Akurat jak pisałeś to zmieniłem temat :)

Nie chodzi mi w sumie o przechwałki, ale np to co napisałem. Czy docieranie silnika, te pierwsze 1000km jest tak ważne? Czy jak ktoś jeździł spokojnie to może to zmienić później i czy silnik z ospałego będzie bardziej zrywny?

• Witam,koledzy dla mnie nie jest ważne ile "wyciągnie" max mój RAPID,ale jak np.cichutko pracuje mój silnik i inne podzespoły,co nie oznacza,że taki wątek "szybkościowy"jest potrzebny na naszym forum,tylko nie "żyłujcie"za mocno,gdyż wszystko ma swoje granice i nasz silnik w Rapidzie także.
    Pozdrawiam !!!
    * RAPID LIFTBACK * 1,2 TSI * 86 KM * MY15 * AMBITION MAX * BEŻ CAPPUCINO *19 750 * RYBNIK *
  • atsuki i co za roznica czy twoje auto osiaga 175 czy 185 max skoro sam piszesz ze jezdzis regulaminowo i nie wiecej niz 120? Ja swojego nie bede nawet sprawdzal bo wiem ze nie ma szans osiagnac tych abstrakcyjnych patametrow co u kolegi amiskiew bo wiem jak sie zachowuje przy nizszych predkosciach i jakos nie ubolewam nad tym bo wiedzialwm jaki zamawiam silnik i czego od niego wymagam a nie bylo to bicie rekordow predkosci
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • 120 bo w okolicy jedna S a tak to b przeważnie miasto i drogi lokalne.

I tak jest, nie jest to dla mnie tak ważne bo albo bym brał mocniejszy silnik albo 1.4 ale takiej potrzeby nie mam.

Raczej chodzi o możliwości i różnice przy tym samym silniku. Jak mi dochodzi do trochę ponad 170 a @amiskiew lekko sobie jedzie ponad 200... Kwestia tego jak się ułożył silnik? A jaki to ma wpływ na normalne spalanie na przykład?
  • Mi też nie zależy na Vmax bo w 90% używam samochodu w mieście i dlatego wybrałem 85 KM i skrzynię 5 cio biegową. A skoro byłem w trasie i spieszyło mi się to nic nie stało na przeszkodzie, żeby sprawdzić ile wyciągnie i jak się sprawuje przy takich prędkościach. Tak jak pisałem, musiało minąć prawie dwa lata, żeby mieć możliwość sprawdzenia Rapida na autostradzie i pewnie minie następne dwa, żeby znowu pojeździć po takich drogach bez dzieci i żony.
    Z rodziną bym się nie odważył.
    Rapid LB|1,2 85 KM| MY14| Ambition| Blue Denim| 80000 km| Kraków
  • Dzisiaj przeglądałem paragony z bramek na A4 Kraków - Katowice
    Odcinek 61 km pokonałem w 22 minuty co daje średnią 166 km/h
    Może nie ma się czym chwalić, bo to pęd za pieniędzmi zmusił mnie to takiej jazdy, ale śmiało mogę powiedzieć, że Rapid to dobry samochód i nawet silnik 85 KM daje radę w trasie

IMAG1567.jpg
    2592 x 1552 - 773K
  • Uważam ze w trasie auto tez daje sobie dobrze rade. Na co większą prędkość max jak są przepisy i po co się narażać na mandat tez trochę łamie jak każdy, ale wybór na Rapida padł dlatego,że nie szukałem sportowego auta.sprawnie pokonuje trasy 
  • Może i Stalexport zarządza 61km autostrady A4 ale między bramkami jest tylko 49km.
    Rapid LB | 1.2 TSI 77KW/105KM | MY13/14 | Ambition+Komfort | Biel Candy
  • Mateusz2605 - jeśli faktycznie masz rację to sredni  wynik wyjdzie ok 133 km/h co jest bardziej wiarygodne.
  • miałem do dyspozycji 1,2 tsi 85km 188kmh i szybciej jak by się nie starać nie pójdzie....
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • ludzie jak tak czytam co wy tu piszecie to nie wiem czy się śmiać czy płakać, rapid to zwykła miejska popierdułka i nic więcej, chyba że ktoś do tej pory jeździł maluchem, auto w sam raz na dojazd do pracy i tyle, przejechałem się raz w dalszą podróż około 200 km to po pierwsze huk zajebisty powyżej 130 km/h no i fotele które w trasę się nie nadają, na codzień żona jeździ do pracy to se chwali i tyle w temacie.
    Rapid spaceback | 1,2TSI 85KM | Ambition MAX+komfort+panorama dach | 300km | Czerwień Corrida | Rzeszów
  • Bałeś się i tyle
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • Grapler:  Rapid na mieszczucha jest trochę za duży bo dobry mieszczuch ma do 4 m długości.
    Huk zaczyna się powyżej  160km/h  ale masz panorame to masz go szybciej.

Na średnie a nawet dłuższe trasy się nadaje fotel jest wygodny, przetestowane.
    Chyba że ty preferujesz obicie ze skóry dupy aligatora z masażem i wentylacją no to sorry  złe trafiłeś nie ta klasa auta, ewentualnie masz już problemy z kręgosłupem lub owsiki to proponuje zamiast dobrego fotela  lekarza.
    Wcześniej jeździłem Leon-em i Rapid ma parę gorszych rzeczy ale wiedziałem co kupuje i nie żałuje
    Sorry nie mogłem się powstrzymać :)
    Przepraszam za zaśmiecanie wątku. podawajcie wyniki jakie osiągają wasze Rapidy.

Rapid SB | 1.2TSI CBZB 105KM | MY15 (4 tydzień 2015) | EleganceMAX | Błękit RACE | 35000+km | Bielsko-Biała
  • Ja mam wersję mocniejszą - 90KM
    180 licznikowe bez problemu można utrzymywać przez dłuższy czas.
    Na płaskim udało mi się rozpędzić do 190km/h.
    Z górki dojechałem do 200 i górka się skończyła.
    Wg GPS licznik zawyża o jakieś 8km/h.
    Koła 15". 16 i 17 mają mniejszy obwód o ile dobrze pamiętam, więc licznik będzie jeszcze więcej zawyżał.
    Rapid SB | 1.2 TSI 90KM | 2015 | Active | Biały | 25000km | Poznań
  • @matucha rozumiem, że licznik zawyża o 8km/h przy 200km/h, nie przy każdej prędkości... 16" mają obwód mniejszy (-0,52), ale 17" mają minimalnie większy obwód (+0,13), więc licznik będzie wręcz zaniżał...

@Fredi88 o to mi chodziło ;-)  tylko napisałem na odwrót, czeski błąd... poprawione
    Rapid LB | 1.2 TSI 105KM CBZB | MY14 | Ambition + Komfort | Czarny Magic perłowy | 59.000km | Gdańsk, Mazury - Polska Północna
  • @bounty przy 17" licznik będzie zaniżał, a przy 16" będzie zawyżał jeszcze więcej niż przy 15". Jeśli 15" weźmiemy jako tą oponę wzorcową, to 16" jest od niej o 0,52% mniejsza. Co za tym idzie - jeśli na 15" jedziemy licznikowe 100km/h to na 16" jest to 99,48km/h, a na liczniku mamy 100km/h więc licznik ZAWYŻA prędkość. Dodaj do tego przekłamanie z GPSa i wychodzi 8,5km/h przekłamania.
    Seat Leon ST FR | 1,4 TSI 125KM | MY17 | FR | Alor Blue | 0km :) | Hönigsberg
  • Kilka zrzutów z GPSa. Trasa Kraków Głogów Kraków. Jazda nocą i po południu, więc puściutko. Na pokładzie 3 facetów.
    Bez problemu prędkości na poziomie 180-190 i odziwo stabilna jazda. Może dlatego że gładki asfaltem i bezwietrzna pogoda.
    Przy prędkości Gpsa 191 licznik Rapida pokazywał  200 km/h

<mod> post przeniesiony z działu Spalanie 1.2 TSI:
    amiskiew
    3 maj
    Max prędkość wg gpsa 201km/h (na liczniku 208). Na pokładzie 2 osoby
    dorosłe+dwoje dzieci i pełny bagażnik ubrań i sprzętu dziecięcego (ok 60
    kg)
    Screenshot_2016-06-21-15-05-12.png
    1280 x 720 - 120K
    Screenshot_2016-06-21-14-51-27.png
    1280 x 720 - 115K
    Screenshot_2016-06-21-14-48-07.png
    1280 x 720 - 105K

PONIŻEJ RÓŻNE OFERTY SPONSOROWANE KTÓRE WSPOMAGAJĄ RAPIDKLUB.PL
są to linki afiliacyjne lub reklamy (mamy nadzieję że Wam przydatne, dziękujemy za wsparcie)

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen

ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?