FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Kredyt Gotówkowy w VeloBank

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Vmax 1.2 TSI 85km
  • Dla porządku założę nowy temat. Jaka drodzy koledzy i koleżanki udało wam się uzyskać prędkość maksymalną naszymi Rapidami. Temat rozwinięty z tego wątku. A wiec, czy ktoś próbował jaką prędkość maksymalną uda mu się uzyskać?

    Ja 170 parę i już ciężko szło dalej.
    Rapid SB | 1.2 CBZA 86KM | MY15 | Ambition Max + Dynamic + Pakiet na bezdroża | Czerwień Corrida | 4500km | Lublin
  • Przeklejone..
    "@Rick
    Się trochę wtrącę, nie mój silnik, ale jeśli katalogowo ma być 183 km/h po płaskim to auto musi tyle osiągnąć.
    Jeśli
    nie daje rady to: są jakieś dodatkowe opory np: nie odbija na hamulcach
    ( efekt przegrzane tarcze, smród palonych kloców łatwe do wychwycenia,
    albo źle dotarty silnik i nie osiąga swojej mocy albo jakiś
    elektroniczny problem, lub przekłamanie prędkości na minus.


    Przy
    takich prędkościach licznik ma prawo przekłamywać do 10% wartości ale
    zawsze na plus inaczej nie dostałby homologacji łatwo to zweryfikować
    mając GPS w samochodzie.

     
    Producent pomiary  robi z połową obciążenia auta wiec jadąc samemu zawsze osiągniemy trochę więcej. "

    Jak pisałem, mi doszło do 170 paru, już dokładnie nie pamiętam. Może się wybiorę jeszcze na S wokół Lublina. Na pewnym odcinku ma 3 pasy i w zasadzie jest przeważnie pusta i sprawdzę jeszcze.

    Ale nie ukrywam, na etapie docierania silnika jeżdżone było delikatnie. W ogóle to w zasadzie jeżdżę przepisowo więc powyżej 120 rzadko mi się zdarza. Pewnie to jest efekt tego że nie mam takich osiągów/prędkości jak @amiskiew. I teraz pytanie za 100 punktów. Czy to potem można "zmienić". To tak w sumie z czystej ciekawości.

    Jak będę miał chwilę czasu i z wolną stówkę czy dwie to podjadę na hamownie, ciekawe ile będzie koników.


    Rapid SB | 1.2 CBZA 86KM | MY15 | Ambition Max + Dynamic + Pakiet na bezdroża | Czerwień Corrida | 4500km | Lublin
  • @atsuki może warto by dopisać do tytułu wątku Vmax 1.2 TSI 85 KM ?
    Teraz mamy 2 wątki zaczynające się jednakowo.
    A jak już mówimy o takich danych - to uważam, że takie dane bez "podkładu" w postaci filmiku czy foteczki nie będą obiektywne.
    I jeszcze jedno - dane odczytane ze wskażnika jak analogowego czy cyfrowego wskazania komputera są zawyżane.
    Dlatego proponuję podawać dane odczytane z prędkościomierza samochodu uzupełnione przynajmniej o dane z GPS. Zawsze te dane będą się różnić o kilka %.
    Dla mnie takie porównywanie jest trochę dziwne, bo jak ktoś poda swoją wartość, to zaraz następny wpis może być o kilka km/h wyższy, w celu przelicytowania pierwszego. I tak może być kilka razy, aż dojdziemy do absurdalnej wartości.
    Ale temat został podany - więc poczytamy, zobaczymy :)
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Kiedy pisałem ostatni post, kol. atsuki wpisał jeszcze jeden, który dopiero teraz przeczytałem. W większości zgadza się z tym, co pisałem.
    Sądzę, że ciekawsze by było pochwalić się wykresami z hamowni dla porównania mocy i przebiegu momentu.
    Pozdrawiam
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Akurat jak pisałeś to zmieniłem temat :)

    Nie chodzi mi w sumie o przechwałki, ale np to co napisałem. Czy docieranie silnika, te pierwsze 1000km jest tak ważne? Czy jak ktoś jeździł spokojnie to może to zmienić później i czy silnik z ospałego będzie bardziej zrywny?

    Rapid SB | 1.2 CBZA 86KM | MY15 | Ambition Max + Dynamic + Pakiet na bezdroża | Czerwień Corrida | 4500km | Lublin
  • Witam,koledzy dla mnie nie jest ważne ile "wyciągnie" max mój RAPID,ale jak np.cichutko pracuje mój silnik i inne podzespoły,co nie oznacza,że taki wątek "szybkościowy"jest potrzebny na naszym forum,tylko nie "żyłujcie"za mocno,gdyż wszystko ma swoje granice i nasz silnik w Rapidzie także.
    Pozdrawiam !!!
    * RAPID LIFTBACK * 1,2 TSI * 86 KM * MY15 * AMBITION MAX * BEŻ CAPPUCINO *31 450 * RYBNIK *
  • atsuki i co za roznica czy twoje auto osiaga 175 czy 185 max skoro sam piszesz ze jezdzis regulaminowo i nie wiecej niz 120? Ja swojego nie bede nawet sprawdzal bo wiem ze nie ma szans osiagnac tych abstrakcyjnych patametrow co u kolegi amiskiew bo wiem jak sie zachowuje przy nizszych predkosciach i jakos nie ubolewam nad tym bo wiedzialwm jaki zamawiam silnik i czego od niego wymagam a nie bylo to bicie rekordow predkosci
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • 120 bo w okolicy jedna S a tak to b przeważnie miasto i drogi lokalne.

    I tak jest, nie jest to dla mnie tak ważne bo albo bym brał mocniejszy silnik albo 1.4 ale takiej potrzeby nie mam.

    Raczej chodzi o możliwości i różnice przy tym samym silniku. Jak mi dochodzi do trochę ponad 170 a @amiskiew lekko sobie jedzie ponad 200... Kwestia tego jak się ułożył silnik? A jaki to ma wpływ na normalne spalanie na przykład?
    Rapid SB | 1.2 CBZA 86KM | MY15 | Ambition Max + Dynamic + Pakiet na bezdroża | Czerwień Corrida | 4500km | Lublin
  • Mi też nie zależy na Vmax bo w 90% używam samochodu w mieście i dlatego wybrałem 85 KM i skrzynię 5 cio biegową. A skoro byłem w trasie i spieszyło mi się to nic nie stało na przeszkodzie, żeby sprawdzić ile wyciągnie i jak się sprawuje przy takich prędkościach. Tak jak pisałem, musiało minąć prawie dwa lata, żeby mieć możliwość sprawdzenia Rapida na autostradzie i pewnie minie następne dwa, żeby znowu pojeździć po takich drogach bez dzieci i żony.
    Z rodziną bym się nie odważył.
    Rapid LB|1,2 85 KM| MY14| Ambition| Blue Denim| 105000 km| Kraków
  • Dzisiaj przeglądałem paragony z bramek na A4 Kraków - Katowice
    Odcinek 61 km pokonałem w 22 minuty co daje średnią 166 km/h
    Może nie ma się czym chwalić, bo to pęd za pieniędzmi zmusił mnie to takiej jazdy, ale śmiało mogę powiedzieć, że Rapid to dobry samochód i nawet silnik 85 KM daje radę w trasie


    IMAG1567.jpg
    2592 x 1552 - 773K
    Rapid LB|1,2 85 KM| MY14| Ambition| Blue Denim| 105000 km| Kraków
  • Uważam ze w trasie auto tez daje sobie dobrze rade. Na co większą prędkość max jak są przepisy i po co się narażać na mandat tez trochę łamie jak każdy, ale wybór na Rapida padł dlatego,że nie szukałem sportowego auta.sprawnie pokonuje trasy 
  • Może i Stalexport zarządza 61km autostrady A4 ale między bramkami jest tylko 49km.
    Rapid LB | 1.2 TSI 77KW/105KM | MY13/14 | Ambition+Komfort | Biel Candy
  • Mateusz2605 - jeśli faktycznie masz rację to sredni  wynik wyjdzie ok 133 km/h co jest bardziej wiarygodne.
    Rapid LB|1,2 85 KM| MY14| Ambition| Blue Denim| 105000 km| Kraków
  • miałem do dyspozycji 1,2 tsi 85km 188kmh i szybciej jak by się nie starać nie pójdzie....
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • ludzie jak tak czytam co wy tu piszecie to nie wiem czy się śmiać czy płakać, rapid to zwykła miejska popierdułka i nic więcej, chyba że ktoś do tej pory jeździł maluchem, auto w sam raz na dojazd do pracy i tyle, przejechałem się raz w dalszą podróż około 200 km to po pierwsze huk zajebisty powyżej 130 km/h no i fotele które w trasę się nie nadają, na codzień żona jeździ do pracy to se chwali i tyle w temacie.
    Rapid spaceback | 1,2TSI 85KM | Ambition MAX+komfort+panorama dach | 300km | Czerwień Corrida | Rzeszów
  • Bałeś się i tyle
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • Grapler:  Rapid na mieszczucha jest trochę za duży bo dobry mieszczuch ma do 4 m długości.
    Huk zaczyna się powyżej  160km/h  ale masz panorame to masz go szybciej.

    Na średnie a nawet dłuższe trasy się nadaje fotel jest wygodny, przetestowane.
    Chyba że ty preferujesz obicie ze skóry dupy aligatora z masażem i wentylacją no to sorry  złe trafiłeś nie ta klasa auta, ewentualnie masz już problemy z kręgosłupem lub owsiki to proponuje zamiast dobrego fotela  lekarza.
    Wcześniej jeździłem Leon-em i Rapid ma parę gorszych rzeczy ale wiedziałem co kupuje i nie żałuje
    Sorry nie mogłem się powstrzymać :)
    Przepraszam za zaśmiecanie wątku. podawajcie wyniki jakie osiągają wasze Rapidy.

    Rapid SB | 1.2TSI CBZB 105KM | MY15 (4 tydzień 2015) | EleganceMAX | Błękit RACE | 55000+km | Bielsko-Biała
  • Ja mam wersję mocniejszą - 90KM
    180 licznikowe bez problemu można utrzymywać przez dłuższy czas.
    Na płaskim udało mi się rozpędzić do 190km/h.
    Z górki dojechałem do 200 i górka się skończyła.
    Wg GPS licznik zawyża o jakieś 8km/h.
    Koła 15". 16 i 17 mają mniejszy obwód o ile dobrze pamiętam, więc licznik będzie jeszcze więcej zawyżał.
    Rapid SB | 1.2 TSI 90KM | 2015 | Active | Biały | 25000km | Poznań
  • @matucha rozumiem, że licznik zawyża o 8km/h przy 200km/h, nie przy każdej prędkości... 16" mają obwód mniejszy (-0,52), ale 17" mają minimalnie większy obwód (+0,13), więc licznik będzie wręcz zaniżał...

    @Fredi88 o to mi chodziło ;-)  tylko napisałem na odwrót, czeski błąd... poprawione
    Rapid LB | 1.2 TSI 105KM CBZB | MY14 | Ambition Komfort | Czarny Magic perłowy | 100 tys km | Gdańsk, Mazury - "Polska Północna"
  • @bounty przy 17" licznik będzie zaniżał, a przy 16" będzie zawyżał jeszcze więcej niż przy 15". Jeśli 15" weźmiemy jako tą oponę wzorcową, to 16" jest od niej o 0,52% mniejsza. Co za tym idzie - jeśli na 15" jedziemy licznikowe 100km/h to na 16" jest to 99,48km/h, a na liczniku mamy 100km/h więc licznik ZAWYŻA prędkość. Dodaj do tego przekłamanie z GPSa i wychodzi 8,5km/h przekłamania.
    Seat Leon ST FR | 1,4 TSI 125KM | MY17 | FR | Alor Blue | 0km :) | Hönigsberg
  • Kilka zrzutów z GPSa. Trasa Kraków Głogów Kraków. Jazda nocą i po południu, więc puściutko. Na pokładzie 3 facetów.
    Bez problemu prędkości na poziomie 180-190 i odziwo stabilna jazda. Może dlatego że gładki asfaltem i bezwietrzna pogoda.
    Przy prędkości Gpsa 191 licznik Rapida pokazywał  200 km/h


    <mod> post przeniesiony z działu Spalanie 1.2 TSI:
    amiskiew
    3 maj
    Max prędkość wg gpsa 201km/h (na liczniku 208). Na pokładzie 2 osoby
    dorosłe+dwoje dzieci i pełny bagażnik ubrań i sprzętu dziecięcego (ok 60
    kg)
    Screenshot_2016-06-21-15-05-12.png
    1280 x 720 - 120K
    Screenshot_2016-06-21-14-51-27.png
    1280 x 720 - 115K
    Screenshot_2016-06-21-14-48-07.png
    1280 x 720 - 105K
    Rapid LB|1,2 85 KM| MY14| Ambition| Blue Denim| 105000 km| Kraków

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?