FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Spalanie 1.2 TSI 85KM
  • Dzisiaj trasa Balice-Kraków przez Kielce - Ostrowiec Św. i powrót tą samą trasą. Na pokładzie 3 osoby dorosłe + dziecko+ w bagażniku walizki. Łącznie 489,6 km ze średnią prędkością 53 km/h. Spalanie 5.2 L/100 km
    IMAG1421.jpg
    2592 x 1552 - 448K
    IMAG1422.jpg
    2592 x 1552 - 442K
    Rapid LB|1,2 85 KM| MY14| Ambition| Blue Denim| 105000 km| Kraków
  • Moje spalanie po przejechaniu zaledwie 2000 km do średnie 6,0 więc lepsze niż w mojej fabi I więc jestem zadowolony.
    SB/1.2 85/2014/Ambition Max/Beż Cappuccino/14000km/Włocławek
  • Ja również. Po 2 tyś. km spalanie 6l/100. Ale mogę potwierdzić wyniki @amiskiew. Przy jeździe przepisowej, czyli rzadko kiedy powyżej 90km/h w mojej okolicy, spalanie przy spokojnej jeździe w granicach 5-5,5l.
    Rapid SB | 1.2 CBZA 86KM | MY15 | Ambition Max + Dynamic + Pakiet na bezdroża | Czerwień Corrida | 4500km | Lublin
  • To MPI przy jeździe do 90 km\h spala poniżej 6l.
    Rapid LB/ 1.2 MPI + LPG / MY 2015/ Ambition MAX
  • Ale przy TSI mozesz zejść do pięciu albo i ciut poniżej. A jak depniesz to jednak MPI zostaje lekko w tyle ;). TSI ma swoja charakterystykę, potrafi pić jak smok. Raz miałem 12 na sto. Jazda po mieście, krótkie odcinki. Czemu? Luba w ciąży i czasem trzeba gdzies podjechac. Np wczoraj. Szkola rodzenia i sklep. Dystans to chyba 4 km łącznie, spacerkiem chwila ale wszystko pod górę i już 8 miesiąc i pare kilo plus i chodzić dużo juz nie bardzo. I z takich jazd bardzo krótkich na mieście i po za miasto na weekendy średnio 6-6.2 przy tankowaniu.
    Rapid SB | 1.2 CBZA 86KM | MY15 | Ambition Max + Dynamic + Pakiet na bezdroża | Czerwień Corrida | 4500km | Lublin
  • widze że kwestie spalania na tym forum są identyczne jak na każdym innym, licytowanie sie o dziesiątki litra komu mniej spalił, a czy o to naprawdę chodzi w jeździe samochodem?chcąc osiągnąć przedział 5 l/100 km trzeba jechać w sposób utrudniający jazdę innym użytkownikom, spotykam tego typu osobników na drodze niestety i mi się nóż w kieszeni otwiera, jest 90, a on jedzie 60, masakra.
     
    Jeden post mi wpadł w oko, ewidentnie koleś nie ma pojęcia co czyni, poniżej cytat:
    "Przez te niskie obroty właśnie rozumiem, że ruszam  dość dynamicznie,
    ale nie z pedałem w podłodze, szybko rozpędzam się do 50-60 i wrzucam
    piątkę i  "turlam się" na piątce na bardzo niskich obrotach. "
    proponuję żebyś się zapoznał kolego z ryzykiem jakie niesie za sobą takie właśnie katowanie silnika, bo jest to gorsze dla motoru niż ostra jazda
    Rapid spaceback | 1,2TSI 85KM | Ambition MAX+komfort+panorama dach | 300km | Czerwień Corrida | Rzeszów
  • Pewnie, w końcu to spalane pieniążki :P. A spalanie przy 60 czy 90 jest w zasadzie takie same, różnica jest w dojściu do tej prędkości.

    Katowanie silnik to przyśpieszanie na niskim biegu a nie turlanie się, choć, weź poprawkę że tą są silniki turbodoładowane i maksymalny moment obrotowy silnika jest już od 1,5 tyś. obrotów i jeździć można jak dieslem :).  A jadąc na piątce jak mnie pamięć nie myli 1,5tyś. jest w granicach 60km/h.
    Rapid SB | 1.2 CBZA 86KM | MY15 | Ambition Max + Dynamic + Pakiet na bezdroża | Czerwień Corrida | 4500km | Lublin
  • @Grapler - witamy na forum :)
    Nie do końca mogę się z Tobą zgodzić, bo ogólny wniosek jest taki, że na pewnym odcinku, przy sprzyjających warunkach, można osiągnąć zużycie około 5 - 5,4, przy całkiem sporej prędkości średniej. Oczywiście mówimy o silnikach TSI 1.2. Sam nie podajesz, jakim się poruszasz, jakie masz swoje doświadczenie w jeździe i spalaniu.
    A to, że ktoś jedzie 60 ... to chyba nie kierowca R. Mając taki żywy silnik, aż się prosi by wykorzystać jego atuty: niskie spalanie i szybka jazda.
    Pozdr
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • bez przesady z ta szybka jazdą, akurat w tym silniku szybka jazda = szybkie zwiększenie spalania. Delikatna plynna jazda daje efekt w niskim spalaniu; mamusie oszukasz, tatusia oszukasz ale TSI nie oszukasz ;)
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • Po drugim tankowaniu 5.5l/100km po 500km. Mam pytanie: Czy to możliwe żeby spadło do książkowego?

    Rapid SB|1.2 TSI 85KM|MY15|Aktiv Max|Biel Candy|Białystok|7000km
  • A pytanie, jeździsz w mieście przepisowe maks 50 a po za nim 90 i dość spokojnie przyspieszasz? Przy dość małych prędkościach i dłuższych odcinkach mozesz dojść do katalogowego. Jak masz 5.5 to masz juz dobry wynik. Ja z ostatniego tankowania miałem blisko 7l/100km.
    Rapid SB | 1.2 CBZA 86KM | MY15 | Ambition Max + Dynamic + Pakiet na bezdroża | Czerwień Corrida | 4500km | Lublin
  • U mnie wyraźny spadek spalania dało się zauważyć po ok 1500 km. W trasie 5.5 to raczej norma, oczywiście przy normalnych prędkościach czyli średniej z trasy ok 60 km/h
    Rapid LB|1,2 85 KM| MY14| Ambition| Blue Denim| 105000 km| Kraków
  • Przy normalnej jezdzie nigdy nie zejdziesz do wskazan katalogowych, wg mnie nierelanych jak wiekszość tego typu zapisów. Ja mam w trasie 5,0-5,5 w zaleznosci od sposobu jazdy, uwazam ze to dobry wynik, w miescie 6,5-7,0 to chyba wskazania ktore ma wiekszosc z nas.
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • Średni na dyst. 1200 km z czego 400km trasy to 6.2l
    Samo miato odcinki miedzy 2 do 4km średni 8.2l
    połowe mniej niż poprzednik - jestem zadowolony
    A tak naprawdę, ile wleję, tyle spali-ot tyle.
    Toledo LB/1.2CBZA 86/MY2014/Reference/Czarny/44300km/ Kerry
  • Trasa 400 km spalanie narazie na komputerze wskazane 5,8 max 140 km nie więcej dwie osoby małe Dziecko pełen bagażnik wózek dwie walizki torby ( i to ten plus ten wielki bagażnik)  
  • Ostatnie tankowanie do pełna po 550 km - 3/4 miasto (Wrocław w korkach) - 7,3 l na 100 km
  • Od połowy lutego przejechałem 10 tys. Policzyłem średnią z tankowania z ostatnich 1800 km (w tym ok. 500 na autostradzie i ok 200 po Warszawie), przejechanych we dwie osoby i trochę bagaży. Wyszło mi zużycie 5,36 ltr/100, w tym 1,51 ltr Pb, reszta LPG.
    Rapid LB | 1,2 CBZA 63kW LPG | MY15 | Ambition Max | Srebrny Brilliant | 182500km | Kołobrzeg
  • U mnie po 1,5 roku użytkowania spalanie przedstawia się następujaco:
    -miasto, najczęściej krótkie 4-5 km odcinki, ok. 7,5l (w zimie 9,0l)
    -cykl mieszany 6,7l
    -trasa 5,4l, (choć ostatnio podczas pokonywania dystansu 300 km udało mi się zejść do 5,0l ale to chyba dlatego, że spora część drogi jechałem w tunelu aerodynamicznym, czyli za TIR'em lub innym pojazdem :-D)
    Rapid LB | 1.2 TSI 86 KM | MY2013 | Ambition | Czerń Magiczna | Białystok
  • Dzisiaj pokonałem Rapidem trasę Kraków- Drezno-Krupka (Czechy) i powrót. Łącznie 1200 km w 12 godzin. Średnia prędkość105 km/h. Dużą część trasy przejechałem z prędkościami 160-180 km/h. Max prędkość wg GPSa 205 km/h ( na liczniku 215).
    Spalanie 7,3 L/100 km , dwa baki paliwa poszły.
    Na pokładzie 3 osoby dorosłe (260 kg) i ok 40 km bagażu. Oczywiście ok 30 minut w korkach przy bramkach autostradowych.
    Spalanie mnie miło zaskoczyło, bo spodziewałem się, że przy takich prędkościach spali z 9 litrów.
    W trasę profilaktycznie zabrałem ze sobą jedno zimowe koło jako zapasówka :-) 

    Rapid LB|1,2 85 KM| MY14| Ambition| Blue Denim| 105000 km| Kraków
  • Ladnie go cisniesz, glosno przy takich predkosciach?
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?